Ciekawostki... :D

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Piotrowy »

volender pisze:Aj, już widzę moje kolana po jednym sezonie takich lądowań ;).
Jak oglądam na filmie to już mnie bolą :mrgreen:
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: leonbubu »

copter 210
kanał YouTube
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Verid »





...pomóż ktoś zbierać szczękę z podłogi...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: mkrawcz1 »

Lotniskowiec RC coraz bliżej...
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: volender »

Modelarska rakieta z wektorowaniem ciągu, ciekawe :)
https://blog.hackster.io/vertical-takeo ... b766845e4f

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: kuczy »

volender pisze:Modelarska rakieta z wektorowaniem ciągu, ciekawe :)
A te "nogi" to rozumiem służą tylko do amortyzacji upadku / ochrony przed zniszczeniem rakiety ?
DronNOOB

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: DronNOOB »

Bardzo ciekawy lot od 0.44. Facet lata normalnym kopterem nie invert

Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Majk99 »

DronNOOB pisze:Bardzo ciekawy lot od 0.44. Facet lata normalnym kopterem nie invert

Trochę mocy i wysoki kąt kamery robi takie wrażenie. Pierwszą osobą z takim pomysłem był chyba Matty Stuntz
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: tombstone »

- dron pompowany pompką :-D
- model samolotu lądujący na pionowej ścianie
- dron składany jak origami
- dron wojskowy z karabinem na pokładzie
- dron przeciw pożarowy
i inne
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Mrowkarz »

Obrazek
Jakiś czas temu pani od fizyki dała mi to ( a konkretnie było sprzątanie klas pod remont szkoły i znalazłem to an zapleczu a pani powiedziała że nie wie co to jest i może mi to dać :D )
Jest to sztuczny horyzont AGD-2. Obawiam się, ze mogłem go jakoś uszkodzić, próbując go naprawić. Mianowicie nie działał on zbyt poprawnie, praktycznie wcale. Ma dwa wyprowadzenia do podłączenia jakiś wężyków (były w trakcie pracy zalewane jakąś cieczą? Może w niej działały prawidłowo, a bez niej ,,nie''), Ja jednak próbując go naprawić użyłem WD-40... (nie wiem, czy dobrze czy źle) i teraz działa chyba ok, a przynajmniej w aktualnym stanie pokazuje w prawidłowo. W środku było sporo białego osadu (może były zalewane wodą i to po prostu kamień, oraz skorodowane części, które tam były [jakieś podkładki na brzegach skorodowały]).
Z ciekawości, jest to może coś warte?
Jako ciekawostka, farba, którą pomalowane są oznaczenia na tarczy (świeci w ciemności) jest radioaktywna, i mój DIY wskaźnik promieniowania na lampie STS-5 mimo że nie pokazuje poziomu, to jednak wykrywa te promieniowanie.



A teraz tak trochę z humorem...
Myślicie że Z-84 dźwignie taki horyzont? Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 08 lis 2017, 13:32 przez Mrowkarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: kuczy »

Mrowkarz, to, że farby "swiecace w ciemnosci" są radioaktywne to żadna nowość, kiedyś stosowano je także w zwyklych zegarkach na rękę, więc nie przesadzaj z tym "narazam się na promieniowanie" - szybka wiele nie zmienia, jak masz wskaźnik, to pewnie zauważyłeś, ze reaguje on czasami na różne rezczy.

Natomiast urządzenie jest super, i będę trzymał kciuki aby je przywrócić do życia.
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Ciekawostki... :D

Post autor: Mrowkarz »

To, że stosowano to wiem ;) Tylko tu tej farby jest znacznie więcej, a bądź co bądź jest to promieniowanie jonizujące (i jest to promieniowanie gamma http://promieniowanie.blogspot.com/2014 ... e.html?m=1 [Przy okazji pomyliłem nazwę, jest to AGP-2]).
Co do detektora, to nie wiele rzeczy sprawdzałem, ale tylko w tym przypadku wykrywa, nie zauważyłem jakoś zwiększonej częstotliwości detekcji przy prętach spawalniczych, którym zdarza się "świecić".
Nie wiem czy tak było od nowości, czy jest już stara, ale farba po naświetleniu jasnym źródłem światła (np. Lekko rozogniskowanym laserem) trzyma dobrą jasność jakieś 3s, potem jest coraz ciemniej i w końcu po kilku sekundach ledwo widać w ciemnym pomieszczeniu.
Wrócę ze szkoły to nagram jak to aktualnie działa.
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Verid »

Mrowkarz pisze:Tylko tu tej farby jest znacznie więcej, a bądź co bądź jest to promieniowanie jonizujące
Tjaaa, uwielbiam takie samostraszonko.... Przeciętne złamanie albo wizyta u dentysty zafunduje ci większą dawkę niż jakbyś nosił to jako talizman.
Mrowkarz pisze: nie zauważyłem jakoś zwiększonej częstotliwości detekcji przy prętach spawalniczych, którym zdarza się "świecić".
To że coś świeci nie znaczy że jest radioaktywne inaczej przeciętny robaczek świętojański nie dość że by powodował szał u Geigera to jeszcze zdychałby z powodu choroby popromiennej bez szansy na rozmnożę a flary chemiczne sprzedawaliby jako paliwo do reaktorów.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Mrowkarz »

To nie jest żadne samostraszenie, ja się tego nie boje ;)
Promieniowanie Gamma niesie jednak bardzo dużą energię.
A słowo "świeci" nie bez powodu ująłem w cudzysłów, bo miałem tu właśnie na myśli emisje promieniowania jonizującego :)
Nie wiem jak promieniuje pręt spawalniczy (ale wiem że są trochę radioaktywne), może w Alpha, którego lampa STS-5 nie wykryje.
Ja wiem, że dużo większe promieniowanie może być np. na wysokości kilkudziesięciu km. Tak czy siak, nie mając miernika (a nie tylko detektora), nie dowiem się jaki poziom promieniowania jest przy tym.
Z ciekawości, piszesz że u dentysty dostanę większą dawkę promieniowania, ciągle piszesz o promieniowaniu jonizującym? Chyba że piszesz o rentgenie, wtedy tak. Ale tak czy siak, raczej nie sądzę że taka chwilowa duża dawka promieniowania X nie będzie groźniejsza od ciągłego noszenia źródła promieniowania Gamma jako talizman (jeśli już jesteśmy tacy dosłowni).
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: volender »

Tjaa... tylko wystarczy, żeby farba była uszkodzona (zdarty lakier, krusząca się farba), i z jakiegoś powodu połkniesz lub "wdechniesz" Rad (dzięki któremu farba świeci) - często akumuluje sie on w kościach, a emitując tak punktowo promieniowanie alfa, uszkadza ich strukturę.
Więc nawet minimalna dawka potrafi być niebezpieczna.

https://en.wikipedia.org/wiki/Radium_dials


A co do samego sztucznego horyzontu - super sprawa :)
Te modele to chyba w mig'ach montowali?
ODPOWIEDZ