Ciekawostki... :D

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Adrián »

Ok, rozumiem.

Ja bym się upierał przy diy, tym bardziej mając drukarkę ;-)

Ale wiem, ostatnio tez coraz więcej (niestety) kupuje gotowców..
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Tanner »

Coś w tym jest, ostatnio kupiłem ręczny gimbal do aparatu flytech a2000 i kurde... Nie ważne czy zamontuję aparat ważący 300 czy 1500g, włączam, kalibracja trwa 3 sekundy i gotowy do pracy - żadnych pidów, żadnych problemów, działa po prostu idealnie w każdej sytuacji. Nie wiem ile czasu będę musiał spędzić ze stormem na kopterze aby chociaż zbliżyć się do tego :-D
Schody się zaczynają gdy chcemy jakieś bardziej kompleksowe funkcje - np sterowanie z RC, tego nie mam, jest za to przez BT z komórki ale wiadomo, działa jak stoisz obok.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: MorF »

Ktos widzial kiedys "ESC z telemetria"??
Co to w ogole jest LED telemetry? :) Czy czasem nie chodzi o sterowanie ledami czy co? :lol:

https://www.banggood.com/Racerstar-Tatt ... 89537.html
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: szaman89 »

MorF pisze:Ktos widzial kiedys "ESC z telemetria"??
Co to w ogole jest LED telemetry? :) Czy czasem nie chodzi o sterowanie ledami czy co? Obrazek

https://www.banggood.com/Racerstar-Tatt ... 89537.html
Chodzi o to że esc posiada diodę rgb sygnalizującą pracę która możesz dowolnie zaprogramować a telemetria to wysyłanie danych takich jak current sensor czy temperatura z esc do fc.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: pma_ »

Betaflight umie odbierać po uart telemetrię z esc z blheli_32, nowe pdb/fc z pdb mają już stosowne pady
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: PiotrSz »

Mega ujęcia... po za zasięgiem zwykłego śmiertelnika.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Verid »

Ujęcia mega ale montażystę mam ochotę zastrzelić za to że nie pozwolił się nimi cieszyć.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Piotrowy »

zielek pisze:Hejka ebajkerzy, skoro mamy okazję jeździć na wspólnych wypadach na naszych maszynach to może spotkamy się na żyrardowskim zlocie?
Kto chce zbudować własny elektrorower, obecność na zlocie obowiązkowa :-)
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Arthor »

Verid pisze:Ujęcia mega ale montażystę mam ochotę zastrzelić za to że nie pozwolił się nimi cieszyć.
Mam dokładnie takie same odczucia. Ale z drugiej strony, zwykłym śmiertelnikom może się podobać. Jedno jest pewne: taki montaż to był kawał ciężkiej roboty.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Verid »

Nie uważam się za istotę wyższą więc z tymi "zwykłymi śmiertelnikami" nie jest to takie jednoznaczne :mrgreen:
Co do "ciężkiej roboty" to jak na to patrzę, jako żywo przypominają mi się początki niektórych osób w PowerPoint'cie - wykorzystać wszystkie możliwe przejścia i efekty jakie znajdę w menu, niezależnie czy pasują czy nie. Tak samo tu - dać wszystkie możliwe efekty jakie znalazłem w reklamówkach GoPro, RedBull i podobnych.

...pomijając zupełnie fakt że moja wewnętrzna paranoja każe zastanowić się nad legalnością użytego podkładu muzycznego, co, jeżeli przypadkiem ma rację, bardzo słabo świadczy o twórcach i tych którzy pozwolili na publikację tego jako swoistej reklamówki jednostki. Także nad zasadnością wpychania anglicyzmów do promocji POLSKIEJ jednostki choć pewnie Fulcrum Drivers będzie dla niektórych brzmiało lepiej niż np. Poganiacze MIGaczy.
Ten wredny...
mcrakus
Posty: 126
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 14:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: mcrakus »

Mam podobne wrażenia - montażysta postarał się aby to max sp.... Miało być niby dynamicznie a wg. mnie wyszła sieczka - ani tak naprawdę dynamicznie, ani nie pozwolił "nacieszyć się ujęciami" :|
mini talon, Matek F405 Wing, crossfire, Caddx Tarsier V2
MOMENTUM, F60ProIV 1750kV, matekf7, SpedixGS45A
SUPRA v2, F60ProIII 1750kV, FlightOne, SpedixGS45A
SUPRA, F40ProII 2600kV, DYSf4PROv2,Tekko32 ESC
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: IvanM »

Verid pisze:... bardzo słabo świadczy o twórcach i tych którzy pozwolili na publikację tego jako swoistej reklamówki jednostki.
Taka "reklamówka" (prędzej jak wrażenie profesjonalizmu wojska) stwarza wrażenie, że ze sprzętem bawi się dobrze grupa milenialnych pseudorambów jarająca się lajkami na facebooku. W ogóle zaskakuje mnie, że polskie wojsko pozwala na produkcję i publikację tego rodzaju materiałów.
Dla porównania: by wejść z kamerą do fabryki lotniczej (i to na potrzeby i zlecenie tej fabryki) z reguły produkującej także dla wojska, trzeba przejść żmudnym procesem prawno/administracyjno/kontrolnym - trwającym z pół roku, podpisać wszelkiego rodzaju umowy poufności ... A i potem zanim uruchomi się kamerę jest sprawdzany każdy element w zasięgu. Jeżeli śrubka jest przeznaczona do silnika do samolotu wojskowego - jest ona dla filmowania tabu! - choć jest dokładnie taka sama jak leżąca obok śrubka cywilna. Elementy wojskowe nawet wewnątrz fabryki zaraz zakrywane są odpowiednim fartuchami. Każde ujecie sprawdzane jest przez trzy fazy specjalizowanych kontrolerów "eksportu", którzy nakażą zamazać ekrany komputerów, choć nie ma na nich nic interesującego. Do filmu dołączona musi być tabelka kwalifikacji określająca jakie osoby, z jakich krajów i w jakich warunkach mogą go oglądać. Choć normalnemu śmiertelnikowi wydaje się, że nie ma tam absolutnie żadnych tajemnic - o publikacji na facebooku nie ma najmniejszej mowy. A tutaj? Przecież oni nie latają dla zabawy - wiec chyba są to zdjęcia z wojskowych działań operacyjnych, tyle że pocięte w takt przeboju.
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Arthor »

Verid pisze:Nie uważam się za istotę wyższą więc z tymi "zwykłymi śmiertelnikami" nie jest to takie jednoznaczne
miałem oczywiście na myśli nie-modelarzy. Jednak my całkiem inaczej patrzymy na ujęcia lotnicze.
Verid pisze:Co do "ciężkiej roboty" to jak na to patrzę, jako żywo przypominają mi...
Nie komentuję efektu końcowego, nie każdemu musi się podobać. Mi na przykład nie przypadł do gustu. Ale trochę siedziałem w montażu i w efektach i domyślam się ile czasu zajęło poskładanie tego. Nie zapominajmy też, że nie robił tego artysta, tylko wojskowy... ;-)
Verid pisze:...zastanowić się nad legalnością użytego podkładu muzycznego...
pkt. 20. Regulaminu. Zasada domniemania niewinności. Poza tym, przy uznaniu autora utworu, wiele utworów można legalnie używać (np na YT) do celów niekomercyjnych. Jak było w tym przypadku - nie jest oczywiste. Czy montowane było w ramach jego obowiązków służbowych na podstawie rozkazu przełożonego? Czy po godzinach w wolnym czasie jako fun film?
Edit:
W ogóle zaskakuje mnie, że polskie wojsko pozwala na produkcję i publikację tego rodzaju materiałów.
Nigdzie nie jest napisane, że Wojsko Polskie zleciło produkcję tego utworu, a osobiście nie widzę niczego złego w zgodzie na publikację. Nawet jeśli nie jest to produkcja najwyższych lotów, to na pewno jest to jakiś rodzaj promocji...
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: IvanM »

Arthor pisze:Nigdzie nie jest napisane, że Wojsko Polskie zleciło produkcję tego utworu...
I to jest właśnie ten problem. Taki filmik nie wygląda jak oficjalna wojskowa produkcja. Stwarza to raczej wrażenie, jakby polski pilot brał sobie GoPro do kabiny i montował z lotów wojskowych filmy na potrzeby swojego facebooka. Pewnie jednak nie robi to bez zezwolenia - a to zaskakuje. Bo rzadko który pracodawca na takie coś pozwoli a w wojsku jest to raczej absolutne tabu.
Arthor pisze:...osobiście nie widzę niczego złego w zgodzie na publikację
Cóż - ale ani ty ani ja nie jesteśmy w stanie ocenić ryzyko zdradzenia tajemnic o wyposażeniu, uzbrojeniu, działaniach operacyjnych lub czegokolwiek innego z codziennych działań 41 sqadronu 22 bazy lotniczej wojska polskiego w Malborku. Ktoś odpowiedni (mam nadzieje) pewnie to ocenił i pozwolił na publikacje - co jest właśnie to, co mnie zaskakuje w kontekście standardów, które w tej dziedzinie mają producenci sprzętu.
Arthor pisze:Nawet jeśli nie jest to produkcja najwyższych lotów, to na pewno jest to jakiś rodzaj promocji...
A co ma promować taka promocja? Przecież wojsko nie szuka klienta, nie oferuje "usług'. Raczej tez nie musi szukać na youtube "chętnych" na zawód pilota odrzutowca bojowego.
Wojsko - a szeczgólnie jego HiTech odmiany takie jak lotnictwo bywa raczej podmiotem dobrze strzeżonych tajemnic.
No ale cóż... czasy się zmieniają niezależnie od tego czy ja tych trendów rozumiem... :-|
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Verid »

Arthor pisze:Ale trochę siedziałem w montażu i w efektach i domyślam się ile czasu zajęło poskładanie tego. Nie zapominajmy też, że nie robił tego artysta, tylko wojskowy... ;-)
Również odnoszę się do technikaliów bo o odbiorze efektu kocowego już sobie powiedzieliśmy. Nie śmiem się z tobą porównywać ale osobiście odniosłem wręcz przeciwne wrażenie - pochlastali co mieli w takt muzyki, władowali kilka efektów i przejść z Sony Studio czy innego pokrewnego i tyle. Robota na góra 2-3 wieczory dla lajkonika.
Arthor pisze:pkt. 20. Regulaminu. Zasada domniemania niewinności.
Regulamin w pkcie.20 dotyczy zamieszczanych tu na forum lotów by uniknąć nadmiernych dyskusji czy legalny czy nielegalny, nie totalnie wszystkiego - to raz.
Dwa - muzyczki do celów niekomercyjnych z różnymi odmianami CC z reguły nie są hiciorami z najwyższych pozycji list przebojów. Załatwienie sobie "licencji" na podpięcie fajnego i troszkę bardziej znanego (przynajmniej w niektórych kręgach) kawałka kosztuje trochę mailowego dreptania do ATV Sony (czy kto tam licencję trzyma do tego co chcesz) i konkretną sumkę. Wiem, sprawdzałem, dreptałem i płaciłem.
Arthor pisze:Nawet jeśli nie jest to produkcja najwyższych lotów, to na pewno jest to jakiś rodzaj promocji...
Kef zwykł mawiać że jak masz opublikować g... na firmowej stronie to lepiej nic nie publikuj. Tu co prawda nie mamy do czynienia z firmą i tak jak mówisz, nie ma dowodu że to coś powstało na zlecenie dowództwa ALE sygnowane jednostką jest więc już nie podchodzi filmik machnięty dla zabawy przez znudzonych pilotów. Co innego jak popełnię jakiegoś gniota i sam się pod nim podpiszę a co innego jak tego gniota podpiszę dajmy na to forumowym logo albo czyimkolwiek innym. W pierwszym przypadku robię obciach tylko sobie, w drugim już nie.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ