Ciekawostki... :D

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: krall »

IvanM pisze:
krall pisze:W każdym razie - tu info dla niezorientowanych w przepisach - takie latanie jest mocno nielegalne i niebezpieczne!
Nielegalne na pewno tak. Jednak było by przefajnie było by gdyby ci niżej latający latali na takim poziomie bezpieczeństwa. Chłopaki podkreślają, że są na bezludziu, pilot fpv ma trzy osoby do pomocy - dwóch spoterów i przede wszystkim gościa, który sprawdza na flightradarze i czymś tam, by mieć pewność, że w danym regionie nie ma żadnych samolotów.
Żartujesz sobie?
Tylko w jednym się zgodzę - że będąc na bezludziu minimalizowali skutki upadku modelu na ludzi i mienie.
Spoter w dalekim locie BVLOS jest przydatny symbolicznie, flightradar nie pokrywa 100% ruchu lotniczego - operacyjnie niedopuszczony
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4653
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: pma_ »

Przestań, GA ma dużo bardziej w d... przepisy. A flight radar pokazuje wszystko co ma transpondery.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: IvanM »

krall pisze:Spoter w dalekim locie BVLOS jest przydatny symbolicznie, flightradar nie pokrywa 100% ruchu lotniczego - operacyjnie niedopuszczony
No ale to chyba nie był lot daleki, lecz lot wysoki. Spoterzy nie byli potrzebni do tego, by obserwować drona, lecz by wykrywać ewentualne nadlatujące samoloty. Przy takiej pogodzie bez problemów widać samoloty na 10km wysokości.
Wcale nie pochwalam łamanie przepisów ... jednak przyznać trzeba, że oni akuratnie do tematu podchodzili przynajmniej z rozumem. Odpowiedni wybór miejsca: nie tylko daleko poza terenem zabudowanym, ale także bez rejestrowanego ruchu lotniczego oraz dodatkowi obserwatorzy "na wszelki wypadek" stworzyli jednak poziom bezpieczeństwa daleko daleko wyższy jak ma niejeden specjalista latający nad miastem.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: krall »

Panowie,
nie chce mi się mądrować i prowadzić polemiki czy tak czy tak.
Pewnie, że mogli jeszcze bardziej zaszaleć ale to i tak ich nie tłumaczy :-)

Nieprawda, że flightradar pokazuje wszystko co ma transporder i nie wszyscy mają transponder (aktywny). Poza tym to Rosja... :D
Spoterzy: zejście z 10km zajmuje dłuższą chwilkę, na pewno dłuższą niż wypatrzenie wzrokiem i słuchem nadlatującego jeta(ów) i wylądowanie bo o uniku trudno mówić.
Oczywiście prawdopodobieństwo jest b. małe ale jest, jest nielegalne i tyle.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Verid »

pma_ pisze:Przestań, GA ma dużo bardziej w d... przepisy.
Przestań. To że ktokolwiek poza tobą ma w d.... przepisy nie zwalnia, nie usprawiedliwia i nie uprawnia cię do czegokolwiek i nie umniejsza wagi czynu który ewentualnie popełnisz.
Jeszcze nikt nie dostał mniejszego mandatu za przekroczenie prędkości bo ktoś wcześniej zrobił to samo więc możesz z czystym sumieniem porzucić ten bełkot "a bo GA to, a bo GA tamto".
Ten wredny...
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: IvanM »

krall pisze:Oczywiście prawdopodobieństwo jest b. małe ale jest, jest nielegalne i tyle.
Nielegalne a niebezpieczne to nie to samo. Przechodzenie przez tory poza wyznaczonymi do tego celu miejscami też jest nielegalne - i generalnie niebezpieczne. Gdy jednak jestem na zadupiu przez które jedzie pociąg raz na tydzień i ja sprawdzę aktualne dane rozkładów jazdy w aplikacji online oraz mam dwóch obserwatorów wypatrujących na wszelki wypadek pociągi z jednej i drugiej strony - to nadal będzie przechodzenie przez tory nielegalne, ale na pewno nie mocno niebezpieczne.
U nich na filmie nie widać ani jednego śladu kondensacyjnego - co oznacza że faktycznie byli bardzo daleko od jakiejkolwiek trasy lotniczej.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: krall »

IvanM pisze: U nich na filmie nie widać ani jednego śladu kondensacyjnego - co oznacza że faktycznie byli bardzo daleko od jakiejkolwiek trasy lotniczej.
:lol: :lol: :lol:
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Verid »

IvanM pisze:U nich na filmie nie widać ani jednego śladu kondensacyjnego - co oznacza że faktycznie byli bardzo daleko od jakiejkolwiek trasy lotniczej.
Obrazek
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4653
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: pma_ »

Verid pisze:
pma_ pisze:Przestań, GA ma dużo bardziej w d... przepisy.
Przestań. To że ktokolwiek poza tobą ma w d.... przepisy nie zwalnia, nie usprawiedliwia i nie uprawnia cię do czegokolwiek i nie umniejsza wagi czynu który ewentualnie popełnisz.
Jeszcze nikt nie dostał mniejszego mandatu za przekroczenie prędkości bo ktoś wcześniej zrobił to samo więc możesz z czystym sumieniem porzucić ten bełkot "a bo GA to, a bo GA tamto".
Nigdzie nie powiedziałem, że to usprawiedliwia jakikolwiek czyn, tylko bym chciał, żeby wszyscy byli traktowani równo.

Ale masz rację, przestaję już na lataczy awionetkowych narzekać.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Verid »

Nie chodzi o samo narzekanie bo skubańców bawiących się w TopGun w GA trzeba tak samo piętnować i tępić jak świeżo upieczonych poganiaczy Mydelnic nad lotniskiem międzynarodowym tylko chodzi o fakt używania tego jako kontrargumentu jak ktoś narzeka na bezmyślność droniarzy na zasadzie "bo oni tak samo". Tępić jednych i drugich (po równo jak sam napisałeś) a nie - "daj spokój", odpuszczać jednym bo drudzy robią to samo.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4653
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: pma_ »

Swoją drogą (wracając do głównego tematu) jestem pod wrażeniem, że śmigła miały dość ciągu na tak dużej wysokości, szkoda, że nie ma pomiaru temperatury baterii jestem ciekaw czy sama się wystarczająco grzała.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Verid »

Mnie tylko boli fakt jak bardzo muszę mieć zwaloną instalację w modelu. Goście na 5,8 idą na 10km i mają obraz kryształ niemal do samego końca, mnie na 1,2Ghz po dwóch kilometrach włazi śnieg....
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4653
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: pma_ »

no fakt, może mieli ładne anteny :) ale z drugiej strony wydaje mi się, że w górę nie ma problemu z propagacją
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Adrián »

Nie wiem, czy było, ale do mnie najbardziej przemawia i taką zabawką bym nie pogardził :-)

Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: MorF »

Ja bym się jednak trochę bal. 5Calowe śmigła ładnie tną a te nadają się chyba do rzeźni :)
ODPOWIEDZ