ŁÓDZKA GRUPA UDERZENIOWA

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

Zapraszamy ponownie, a innych chetnych zapraszamy do siebie na testy- warunki opisane przez kolęgę z postu powyzej.
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: zeman0 »

W dniu dzisiejszym pogoda dopisała więc postanowiliśmy to wykorzystać na dzień techniczny czyli przegląd i małe modyfikacje sprzętu oraz oczywiście latanko.... :mrgreen:
"Ł.G.U." ma coraz więcej członków a poniżej mała fotka ze spotkania - "prawie jak w Skoczowie" ;-)

Obrazek

i jeszcze jedno

Obrazek
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Żeby nie było że się tylko psuło modele to zamieszczę mój życiowy rekord:

Obrazek

Na dobrą sprawę to pierwszy lot FPV. Teraz tylko dalej i wyżej na tyle ile bixler pozwoli :)
Dzięki chłopaki za udostępnienie sprzętu oraz asekurację w locie :)

Żeby nie było że Łodziacy próżnują to nowy adept (czytaj Assur) męczy biednego bixlerka i testuje na co bateryjki pozwolą :)

Obrazek

Jak Hiro będzie taki miły to może znajdzie na swojej nagrywarce móje nagranie dłuższego lotu, coś koło 8km chyba było :)

Edit: screen od Hiro:

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek 12 sie 2014, 13:35 przez Assur92, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: zeman0 »

Poniżej filmik prezentujący niedzielny oblot "włości" w tandemie z HIRO.
Udało nam się odlecieć na 9km a później skręt w prawo, trochę nad drogą i wioskami aż do bazy.
Całość trasy coś ok 24km. Miłego oglądania.



Filmik z mobiusa "sklicony" na szybko... :oops:
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

Był goniący to teraz ganiany
vlodeck
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 18 sie 2014, 12:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: vlodeck »

Witam. Fajnie że są tu ludzie z okolicy, mój problem polega na tym że w temacie latania modelami rc jestem zielony. Czy jest tu ktoś kto mógłby podpowiedzieć jaki model, radio kupić itd...? Zaznaczam nigdy nie latałem czymś takim..
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

W dniu wczorajszym ŁGU dokonała kolejnych testów sprzętu(konkretnie mojej maszyny)
Wyniki testów pokazały że obraz co prawda marnej już jakości ale jeszcze do odczytu udało się złapać na odległości 65km 8-) dzięki kolego Assur92 za poświęcenie ;-)
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

Kolejnym testem było przechwycenie modelu z odległości 50km. System to czywiście ELERES MOD.
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

HIRO pisze:W dniu wczorajszym ŁGU dokonała kolejnych testów sprzętu(konkretnie mojej maszyny)
Wyniki testów pokazały że obraz co prawda marnej już jakości ale jeszcze do odczytu udało się złapać na odległości 65km
Podobne wyniki testów AV otrzymaliśmy w Śledzikowie.Obraz mieliśmy nieco lepszej jakości.
Prawdopodobnie różnica wysokości poprawiła nieco obraz. "Wąskim gardłem" przy pokonywaniu dużych odległości jest w tej chwili u nas mało wydajny napęd. Myślę , że generalnie z tym samym problemem się borykacie. Czy tak???

Ciekaw jestem czy przy tej odległości było pełne sterowanie rc. Czy rwało połączenie rc przy tej odległości - chodzi głównie o zakręty
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

napiszcie proszę jakie anteny RC na te 50km i jak wysoko antena w bazie, rozumiem że moc nadajnika 1W,

PS. mój talon teraz spokojnie pokona 50km i wróci ;-) tylko miejscówki nie mam
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

jasiekbrej pisze:Prawdopodobnie różnica wysokości poprawiła nieco obraz.
dokładnie, myślę że na tej odległości trzeba sie wznieść na 2km.
jasiekbrej pisze:"Wąskim gardłem" przy pokonywaniu dużych odległości jest w tej chwili u nas mało wydajny napęd. Myślę , że generalnie z tym samym problemem się borykacie. Czy tak???
niestety, obecne testy to testy jakości linku rc i av a nie długości lotu :-/
jasiekbrej pisze:Ciekaw jestem czy przy tej odległości było pełne sterowanie rc. Czy rwało połączenie rc przy tej odległości - chodzi głównie o zakręty
pełna kontrola(patrz na rssi) prawdopodobnie wróciła tez telemetria, ale nie zostało to zarejestrowane.
pbrys pisze:napiszcie proszę jakie anteny RC na te 50km
na ziemi bacik, w modelu dipol
pbrys pisze:jak wysoko antena w bazie
4m nad ziemią.
pbrys pisze:rozumiem że moc nadajnika 1W
moc nadawania 0,5 W ale wygląda na to że moze wystarczyć 100mW
pbrys pisze:PS. mój talon teraz spokojnie pokona 50km i wróci tylko miejscówki nie mam
no to zapraszam do nas, miejsca nie braknie :->
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

i to jest dobry pomysł, dajcie namiar na waszą miejscówkę przeanalizuje, może w ten weekend by się udało zorganizować ;-)
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Sterowanie było bez żadnego rwania, trochę miałem cykora sterować modelem oddalonym o 50km. LRS był ustawiony na 0,5W, ale sądzę że 250mW też nie byłoby żadnych problemów. Mam ustawione piszczenie MODa przy utracie telemetrii i zaczął dopiero piszczeć jak antena była na wysokości 1m, ale sterowanie dalej było.
Nie pomyślałem bo mogłem podłączyć bluetootham klepnąć gps home i złapać pozycje modelu, było by idealnie sprawdzone jaka była odległość.

Swoją drogą trzeba być "Hardcorem" by dać młodzikowi takiemu jak ja przejąć swój model na aparaturze kompletnie innej gdzie na szybko się zrobiło test czy można włączyć stabilizację oraz czy nie ma rewersu na którymś kanale :)
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

Bardzo dobry wynik jak na taką wysokość i tylko 0,5W no no....trzeba Janusz się wziąć za testy bo zostaniemy w tyle.. :mrgreen: :-P Proponuję do AV talerz i promiennik z biqada i obraz będzie żyleta :-)
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

g.p, i weź tym uceluj podczas testów jak nie działa tracker ;)
Na 50km patch na dachu auta i obraz był znośny, na 65 zaczęły być problemy.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
ODPOWIEDZ