A może jakiś konkursik?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

A może jakiś konkursik?

Post autor: ECO400 »

Witajcie.
Tak sobie myślę ze każdy chce pobijać rekordy odległościowe a o wyśokosciowych cisza... Może zrobimy konkurs na najwyższy lot FPV? Oczywiście żeby ta wysokość była zaliczona musielibyście mieć dowód w postaci filmu i danych z GPS-u. Można zrobić roztrzygnięcie konkursu na zlocie.
A nagrody? Jeszcze nie wiem ale może coś wymyślimy ;-)

Ojmarek 1890m http://vimeo.com/3051002
FPV Olo 1425m http://vimeo.com/4784478
Attyla 1375m http://vimeo.com/9571874
Kerif 1200m http://vimeo.com/8971419
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 mar 2010, 17:15 przez ECO400, łącznie zmieniany 2 razy.
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Re: A może jakiś konkursik?

Post autor: cholo »

ECO400 pisze:Witajcie.
Tak sobie myslę ze karzdy chce pobijac rekordy odległosciowe a o wysokosciowych cisza...
pomysl jest dobry.
przynajmniej wieksze szanse niz w lotach poziomych maja ludzie ktorzy nie chca wydawac majatku na systemy sterowania long range, anteny sledzace itp
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Dokładnie :-)
Pozostaje tylko kwestia zasad ruchu powietrznego ale nie zaczynam o tym pisac bo kazdy wie co i jak i za siebie odpowiada.

Jedynie co mnie nurtuje to ile czasu jajmie mi wyniesienie modelu na 1500m albo i wiecej :mrgreen:
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

ECO400 pisze: Jedynie co mnie nurtuje to ile czasu jajmie mi wyniesienie modelu na 1500m albo i wiecej :mrgreen:
jak zrobisz to na zasadzie promu kosmicznego to max kilkanascie sekund :lol:
trzeba tylko dobrac odpowiedni silnik rakietowy i dac sreberko z czekolady na samolot zeby sie styropian nie topil ;-)
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Nie no ja mowie serio.
Aktualnie w platformie mam taki silnik ze na max gazu mam wznoszemie do 10m/s (według GPS przy bezwietrznej pogodzie) czyli na wysokosc 1500m teoretycznie wylece w 150 sekund. W praktyce pewnie zajmie mi to co najmniej 10min. :-)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

kazdy ma inny styl latania, nie wiem jak konkursik by wypadl :)


A moze inny rodzaj konkursu? Srodki dostepne przez kazdego - program do obrobki + czas.

Zrobienie filmu video przedstawiajacy FPV w Polsce. Materialu, naszych filmow na vimeo jest duzo. Sam sie zastanawialem nad zrobieniem czegos takiego ale po prostu nie mam czasu... Powiedzmy film 2min potrafiacy zachecic do uprawiania tej dziedziny modelarstwa ;)
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Hmmm... Moze dobrze prawisz Diem. Film mozna zrobic no ale taki konkurs wysokosciowy tez bym chciał :-)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Jestem za konkursem na wysokość bo nie każdy ma teren do rekordów w dal
Ja zrobiłem 1480m w jakieś 6minut no ale pinnacle nie nagrał ale za to udokumentowany wynik to 1200m http://vimeo.com/8971419
Dodam że te rekordy powinny być wykonane na standardowej aparaturze a nie na jakims long range albo dopalaczach
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

kefir pisze:Dodam że te rekordy powinny być wykonane na standardowej aparaturze a nie na jakims long range albo dopalaczach
Tu niestety się nie zgodzę.
Każdy musiał by mieć identyczną aparaturę, a tak nie jest.

Wiadomo, że każdy ma co innego, jedni lepsze, drudzy nieco słabsze aparatury. Ci słabsi są z góry skazani na porażkę bo jeżeli dla kogoś 1500m to max do ten z lepszą poleci na pewniaku 2000m.

Konkurs na wysokość nie bardzo mi pasuje z takiego względu, że będzie to niesprawiedliwe w jakiej formie by to nie było. Wynik nie będzie zależał od umiejętności a od wartości sprzętu jaki posiadacie.

Niestety taka sama sprawa dotyczy robienia zdjęć z lotu ptaka. Im lepszy sprzęt tym zazwyczaj ładniejsze zdjęcia. Ale jak dowiodłem na konkursach rc-cam w tym wypadku nie musi to być regułą :)

Na pewno zdjęcia są bardziej sprawiedliwe bo oceniamy twór naszej pracy- zdjęcie, niż wyścigi kto wyżej.
Bardziej zamiast opcji wysokości skłaniał bym się ku konkursowi na najlepiej zmontowany film z lotu FPV, mógłby być połączony z ujęciami z ziemi. Mile widziane było by nagrywanie filmu z innego źródła niż kamerki FPV, a jeśli już nie ma takiej możliwości to bez widocznego OSD na filmie.
Ostatnio zmieniony czwartek 18 lut 2010, 21:25 przez Wojtass_nt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

A jak będziesz porównywał long range do nawet najsilniejszej standardowej apki ?
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Wciaz jestem za tym filmem.

Powiem Wam tak - wezmie ktos quada, od dolu przyczepi antene panelowa. Wrzuci gaz na maxa, w ciagu3 minut pobije kazdy rekord. Taki konkurs jest jak wyscig szczurow. Mnie to nie bawi szczerze mowiac. Wolalbym zdecydowanie konkurs na montaż filmu.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Diem ale to pojęcie względne komu będzie się podobał jaki film :)
a liczby to liczby
Oczywiście można też zrobić konkurs na film :)
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

Diem ale to pojęcie względne komu będzie się podobał jaki film :)
Do tego właśnie jest opcja robienia ankiet :)
a liczby to liczby
Sam siebie podsumowałeś :D
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

No na tym polega konkurs zeby ludzie glosowali :)
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

kefir pisze: Dodam że te rekordy powinny być wykonane na standardowej aparaturze a nie na jakims long range albo dopalaczach
a niech beda na dopalaczach, i tak wiekszosc zwyklych aparatur da rade zrobic 2-3km w gore a wyleciec tak wysoko to juz niezla jazda.
inna sprawa, ze trzeba by to robic zdala od korytarzy samolotow bo latanie na takich wysokosciach to juz nie przelewki.
ODPOWIEDZ