e-papieros

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: e-papieros

Post autor: Rurek »

Głuś pisze:Tego EviC'a to chyba sam Ci polecałem na PW przy okazji Nunchaku, a jak tam się sprawuje bateria?
Najlepsze że nunchaku leży w szufladzie, trzy nowe baterie :-) bo jeszcze dwie udało mi się w chińczykowie kupić. Natomiast V-spot'a czyli atomizer - nigdzie na świecie nie ma praktycznie. Tam gdzie kupiłem to mi tak wysłali że do tej pory od 3 września leci do mnie.... już nawet kasę oddali. Taki to smutny koniec vaprosa nastapił :-(
Co do baterii w w Vtwo mini - żaden problem bo to przecież 18650... kupiłem w naszym najlepszym sklepie gdzie chłopaki pakiety do długiego latania komponują czy też do rowerów ;-) a więc fasttech. Kupiłem dwie bateryjki Soniaka 3150mAh na duży prąd: https://www.fasttech.com/products/5549801 i na cały dzień jedna wystarcza.
Atomizer mam tronS i złego słowa nie powiem, grzałki (typowe joytechowskie grzałki do all-in-one'a) wystarczają mi średnio na miesiąc jedna. Znaczy sprzęt mam od początku października i wczoraj założyłem trzecią grzałkę :-) Używam Ni lub Ti i nie widzę różnicy w chmurach. Tylko omami się różnią :-) bo Ni ma 0,2 natomiast Ti 0,4 i tyle różnic.
Kupiłem też (coś mnie napadło) atomizer cubis pro ale to jest porażka - nie mogłem dojść z nim do ładu - albo pluł albo dawał suchy dym, no słabo było. Nie miałem cierpliwości i po kilkunastu próbach zostalem ostatecznie na tronie mimo że ma 1ml bodajże mniej pojemności niż cubis.
Co do Watów - nie wiem, nie używam :-) bo grzałki mają pełną opcję kontroli temp i jaram ustawiając temp. Na grzałkach Ni chłodniej 260-270 stopni a na Ti o 20-30 więcej.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: e-papieros

Post autor: Głuś »

PucH2, mi to zwisa bo jak już wspomniałem dawno przerzuciłem się na punkty w marketach, a z zasady nie kupuje z chin żadnych rzeczy spożywczych ani kosmetyków. Podałem tylko dla przykładu ceny bo wiem że niektórzy się zaopatrują na ali w osprzęt do e-p.

EDYTA:

Wybacz, nie zaważyłem Twojego postu, jakoś mi umkną bo jest pierwszy na nowej stronie.
Głuś pisze:Natomiast V-spot'a czyli atomizer - nigdzie na świecie nie ma praktycznie
Przecież ten atomizer to była porażka, ja go wywaliłem po drugiej grzałce. Może nawet gdzieś się wala, jak znajdę to mogę oddać za darmo. tj. za cenę przesyłki, o ile go nie wyrzuciłem bo nie wpadł bym na to że ktoś to może chcieć :-D
Teraz widzę że faktycznie Kowal o nim pisał, ale nie skojarzyłem że to ten.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Zacharius
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 25 sty 2018, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: e-papieros

Post autor: Zacharius »

fajnie jest znaleźć kącik e-palaczy na forum fpv :)
tez sobie kopce takiego
mod smok h-priv
tank: griffin
grzałki samokrętki z drutu claptona tylko podmieniam wacika co jakiś czas.
paliwo tez home made
Biegnący po grabiach
Awatar użytkownika
itrea
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 02 lut 2017, 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: e-papieros

Post autor: itrea »

Ja właśnie myślę, czy by się nie przerzucić. Kiedyś spróbowałem ,ale jakoś mi nie podeszło. Moze dlatego, ze kupiłem jakiegoś taniego Księgowa Kalisz.
Ostatnio zmieniony środa 31 sty 2018, 11:19 przez itrea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zacharius
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 25 sty 2018, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: e-papieros

Post autor: Zacharius »

zaczynałem od tego najprostszego o wyglądzie zwykłego peta.
w sumie już mam staż z dobre 6-7 lat na elektroniku
ale prawda, od sprzętu wiele zależy, teraz to tak poszło do przodu ze kiepskiego sprzętu nie warto kupować bo po zmianie e-palenie kosztuje < 1 zl dziennie
Biegnący po grabiach
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: e-papieros

Post autor: Kowal »

Zacharius pisze:...po zmianie e-palenie kosztuje < 1 zl dziennie
Używając "gotowców", bo jak samemu się "miesza", to taniej :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Zacharius
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 25 sty 2018, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: e-papieros

Post autor: Zacharius »

ja tam kopce 2mg/ml, wiec schodzi tego więcej, ale racja oscyluje wokół 1 zeta w dół
Biegnący po grabiach
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: e-papieros

Post autor: PiotrSz »

Taniej jest kupić paczkę Desmoxanu, zrobić pełną kurację i nie palić nawet elektryka ;-)
Paliłem parę lat klasyczne faje, przesiadłem się na elektryka ale to nadal jest nałóg do tego gorszy bo pociągnąć można prawie wszędzie i nie śmierdzi.
Wziąłem całą serię Desmoxanu i teraz nawet nie ciągnie, czasami zapalę klasycznego w towarzystwie przy alkoholizacji a tak nie mam ochoty :-)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: e-papieros

Post autor: Kowal »

Piotrze, nie wiem czy takie coś "szkodzi", ale od chyba ponad trzech lat "palę beznikotynowo". Taki odruch ssania od niemowlaka mi pozostał :lol:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Zacharius
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 25 sty 2018, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: e-papieros

Post autor: Zacharius »

to jest taki kij o 2ch końcach.
rzucałem za pomocą takich tam ale trzymało pare miechów i z powrotem i to w gorszej skali bo najpierw na analogi :/
wybrałem mniejsze zło z mojej perspektywy
Biegnący po grabiach
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: e-papieros

Post autor: PiotrSz »

Arturze, nie wiem w jaki jest stopień szkodliwości elektryk w stosunku od analoga ale ten odruch ssania jest mocno denerwujący... trzeba pamiętać żeby zabrać elepstryka ze sobą bo trzeba zasysać ;-) a jak nie masz co zasysać to już się denerwujesz... tu chodzi właśnie o to że musisz a nie że chcesz...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: e-papieros

Post autor: Kowal »

Czy ktoś używa takiego "wynalazku" Kangertech cupti 2 Box Mod Kit 5 ml :roll: Takie 2in1, czyli wewnętrzny atomizer, ale z możliwością montażu zewnętrznego.
Co prawda zakupiłem już polecany przez Rurka Joyetech Cubis Pro Tank 4ml, ale tak się zastanawiam, czy ten w/w Kangertech cupti nie bedzie lepszy od Joyetech eVic VTC mini 75W :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4539
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: e-papieros

Post autor: Kowal »

Dzisiaj dojechał:
IMG_20180308_101847m.jpg
IMG_20180308_101847m.jpg (94.62 KiB) Przejrzano 2624 razy
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Zacharius
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 25 sty 2018, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: e-papieros

Post autor: Zacharius »

Cubis pro jest spoko, tylko jak na mnie troche slabo trzyma sie grzałka, ale to zalezy kto jak kopci i co.
Biegnący po grabiach
Maryush80
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 08:52
Lokalizacja: Wieruszów

Re: e-papieros

Post autor: Maryush80 »

I ja przesiadłem sie z analogow na epapierosa dwa miesiace temu. Czuje sie duzo lepiej. Chcialbym za ich pomoca zucic w ogole palenie. Da sie? Palilem dwie paczki dziennie. Ale jak zrobilem rachunek sumienia i policzylem ile oddaje na państwo to wnioski nasunely sie same. Obecnie jestem na 6mg
ODPOWIEDZ