e-papieros

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: e-papieros

Post autor: Adasko »

Od kilku tygodni przesiadlem sie na Reuleaux RX300
oraz atomizer REUX
mega moc bo az 300 wat
zasilane 4x18650 wiec nie jest to male ani lekkie
ale daje rade
wspolpraca z kazdym rodzajem grzalek
ful wypas w kontroli i ustawieniach , tryb TC
chmurka jak po gwizdku lokomotywy na peronie jesli ktos jeszcze pamieta jak to bylo
Polecam uzaleznionym :-)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: e-papieros

Post autor: Kowal »

"Wypaliłem" wszystkie grzałki w V-Spot Vapros-a :-x W e-dym już ich nie ma, a inawera ma, ale nie sprzeda "prywatnemu" :evil:
Czy ma ktoś możliwość zakupu w inawera i wysyłkę na mój adres tych GRZAŁKA V-SPOT 1,8 OHM w ilości 5szt :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: e-papieros

Post autor: Rurek »

:shock: :roll: Jak nie jak tak, kupowałem miesiąc temu na inawerze dokładnie te grzałki... oni nie handlują z fizycznymi płynami z nikotyną i całymi epapierosami... grzałka to co innego ;-) i nie ma problemu.
Ja za to szukałem reszty, atomizer kupiłem na aliexpressie po 14$ natomiast baterię nunchaku nie ma dosłownie nikt, jednego znalazłem chinola po 3 tygodniach szukania, lecą od razu dwie, starczy na rok mam nadzieję...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: e-papieros

Post autor: Kowal »

Kupiłem, zapłaciłem, zamówienie anulowali, kasę oddali na konto :evil: Nie wiem o co chodzi :-x
Dobra, zrobiłem drugie podejście... :-P

Edyta: "przeczesałem" temat, i pierwszą baterię Vapros i cleamizer V-Spot mam od marca 2015 i nadal działają :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: e-papieros

Post autor: Kowal »

Drugie podejście zakończone pełnym sukcesem :-P Znaczy się dzisiaj otrzymałem przesyłkę z grzałkami :-D
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
DronNOOB

Re: e-papieros

Post autor: DronNOOB »

Nie chce nikogo obrażać, ale w parę krajach w których bylem jest taki stereotyp, że elektroniczne papierosy palą ludzie z nietradycyjną seksualną orientacją, mówię całkiem serio :D
Nie rozumiem tego "fenomenu". Paliłem ponad 15 lat, później uznałem, że nie warto i rzuciłem w jeden dzień. Po co miałem by jakąś metalowa czy plastykową rurkę palić nie wiem, przecież własnie chodziło o wypalenie pachnącego tytoniu pod gruszą po obiadku :D
Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie na ten temat :D
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: e-papieros

Post autor: Adasko »

DronNOOB pisze:Nie chce nikogo obrażać, ale w parę krajach w których bylem jest taki stereotyp, że elektroniczne papierosy palą ludzie z nietradycyjną seksualną orientacją, mówię całkiem serio :D
Nie rozumiem tego "fenomenu". Paliłem ponad 15 lat, później uznałem, że nie warto i rzuciłem w jeden dzień. Po co miałem by jakąś metalowa czy plastykową rurkę palić nie wiem, przecież własnie chodziło o wypalenie pachnącego tytoniu pod gruszą po obiadku :D
Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie na ten temat :D
Duzo nie wniosles do tematu.
Zmien kraje ktore odwiedzasz to po pierwsze
Po drugie kazdy ma prawo byc tym kim chce i z kim chce wiec otworz oczy bo jest 21wiek i homoseksualizm jest czyms normalnym na tym swiecie .a kogo obchodzi czy ciagniesz rurke metalowa plastikowa czy inna (mowie ze jest21wiek)wazniejsze jakie procesy tam zachodza ico wciaga sie do pluc
No i na koniec kogo obchodzi ze byles tam madry i z taka silna wola ze rzyciles w jeden dzien
Temat jest o e fajce a nie o Twojej wrazliwej naturzei Twoich potrzebach czy osiagnieciach
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: e-papieros

Post autor: Głuś »

Adasko, nie przejmuj się DronNOOB, to przecież forumowy mędrzec - nawet jak go sprawa nie dotyczy to i tak wie lepiej :lol:
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
olokufera2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2017, 13:13
Lokalizacja: PL

Re: e-papieros

Post autor: olokufera2 »

Słyszał ktoś o sprzęcie który na rynek wprowadza chyba Marlboro jako odpowiedź na e papierosy. Coś co wygląda jak e papieros ale pali się w nim a raczej nie pali tylko podgrzewa do jakiejś tam temperatury coś co wygląda jak papieros ale ma tak z 1/3 jego długość i ma w środku sprasowany tytoń. kumpel w pracy wziął coś takiego na tygodniowy darmowy test i chyba ja też wezmę i zobaczę może to jakiś krok w stronę rzucenia tego podłego nałogu.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: e-papieros

Post autor: Kowal »

Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: e-papieros

Post autor: Głuś »

olokufera2, zapewne mówisz o IQOS, ale nie ma to wiele wspólnego z e-paierosem i eksploatacja wychodzi dość drogo. Czytałem sporo opinii i raczej te pozytywne nie pochodzą od waperów :-P

Wie ktoś jak to jest z tą nową akcyzą? W sieci mnóstwo sprzecznych informacji. Prawda to że cały 2018 ma być z zerową stawką akcyzy?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: e-papieros

Post autor: Kowal »

Wszystko, wszystkim, ale to, to już jest qrestwo przez duże K
"Akcyzą zostanie objęty płyn do papierosów elektronicznych (bez względu na zawartość w nim nikotyny)" Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: e-papieros

Post autor: Rurek »

Dlatego praktycznie od początku mojej przygody z efajkami płyny robię sam i nie przejmuję się akcyzą :-P
Bazę nikotynową kupuję za granicą i sobie znanymi sposobami dostaję ją bez narzutu. Resztę czyli gliceryny różne i dodatki smakowe są bezakcyzowe.
I mieszam mieszam mieszam i chmurzę jak trza ;-)
A i co do sprzętu - 2 miesiące temu zanabyłem drogą kupna EviC'a mini Vtwo z grzałkami Ni/Ti i nic lepszego w życiu e-dymiarza mnie nie spotkało. Niedrogo (batt+atom 45$, grzałki po 10zł starczające na 4x dłużej niż dotychczasowe) i efekt piorunujący, pomału mam zakaz zadymiania domu bo mnie domowniki mówio że to nie dyskoteka aby dymiarke włączać ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: e-papieros

Post autor: Głuś »

Rurek, ale akcyza to dopiero ma być, tylko w necie, a w szczególności na jutubach są sprzeczne informacje - nie mniej z artykułów grudniowych np: http://www.portalspozywczy.pl/alkohole- ... 52762.html wynika że w 2018 ma być 0%, a jak będzie już sam nie wiem, dlatego pytałem - może któryś z kolegów coś więcej wie :-) Lepiej dmuchać na zimne i zapasy bazy sobie zrobić :-P

Tego EviC'a to chyba sam Ci polecałem na PW przy okazji Nunchaku, a jak tam się sprawuje bateria?
Co do grzałek powiem Ci tak: wapuje od kwietnia 2011 roku, zaczynałem od "jednorazówki" na kartomizerze, ale szybko to wywaliłem i przesiadłem się na dripa (co do dziś bardzo miło wspominam), po drodze były wszystkie możliwe wynalazki tamtych czasów jak np. tanki czy liquinatory robione ze strzykawek :-D Liquinator to był chyba pierwszy patent, który tak na prawdę nie przeciekał. Później jak pojawiły się punkty z efajkami niemal w każdym markecie to poszedłem trochę na łatwiznę, przestałem bełtać liquidy i przesiadłem się na wygodnego volisha z grzałkami za 9zł - lenistwo robi swoje :-P Ale z tymi grzałkami różnie bywało, raz wytrzymała 3 tygodnie innym razem tydzień. Jak kupiłem Evica przesiadłem się ba nautilus v2 i do tej pory na nim siedziałem, ale niedawno kolega sprezentował mi Billow V2 Nano i powiem Ci niebo, a ziemia. Jeden film na YT i od razu wyszła mi dobra grzałka taka jaką chciałem. Jak dojdę do wprawy to ukręcenie grzałki zajmie mi maks 5-10min, a jak mi się nie będzie chciało to na aliexpress można kupić gotową paczkę ukręconych sprężynek (sztuka wychodzi 5groszy chyba) do tego bawełna i pojechał. Grzałka do nautilusa 15zł, a do tego wystarczy kawałek drutu i bawełny, jedna grzałka wychodzi jakieś grosze :-)
Wystarczy niech wymienię tylko co dwa tygodnie to rocznie wydawałem 360zł na grzałki, tu za 360zł i jak by kupić na ali to chyba na 20 lat, ale i w PL wychodzi dużo taniej :-D

Jak zaczynałem ponad 6 lat temu to od 18mh, później 12mg i na tych 12 długo siedziałem, jak kupiłem nautilus v2 to udało mi się zejść do 6mg, a na tym billow v2 3mg wystarcza że hoho - zaczynam myśleć o zejściu do 2mg :-)
Kolega już dawno mi mówił żeby przejść na porządny baniak, ale bałem się chmury że zamiast to rzucać jeszcze bardziej się uzależnię - jak się okazuje niepotrzebnie, grzałki można sobie ukręcić według widzimisię, drutów jest dostępnych masa różnych rodzai. Teraz wapuje na 32Waty i chmura jest podobna jak z nautilus v2 na 18-20W tylko smak o wiele lepszy i słabszy liquid starcza :-P
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: e-papieros

Post autor: PucH2 »

Akcyza zero oznacza zero. Jednak taka forma akcyzy to już kłopoty dla przedsiębiorcy. Ma on comiesięczny obowiązek dostarczania zestawienia na produkty objęte tym podatkiem. Niewykonanie tego obowiązku to już kary i to niemałe. Tu władza urzędników niejeden interes rozłoży na łopatki. Więc na zerze można się ostro przejechać. Zero akcyzy generuje też wzrost kosztów związanych z obsługą zera :lol: . Zero to już pełna kontrola nad produktem i jego dystrybucją. Na dzień dzisiejszy jest masa pytań bez odpowiedzi które tyczą tylko przedsiębiorcy, i to niekoniecznie związanego z branżą. W 2019 r. zostanie niewielu graczy i dużą dozą prawdopodobieństwa da się ich policzyć na palcach jednej dłoni. Gdyby ktoś myślał że urzędy wykonawcze śpią i panuje tam chaos to taka przestroga z poprzedniej ustawy wykonawczej dyrektywy unijnej.
Obrazek
ODPOWIEDZ