Zamówienie w HK

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Powiem Wam pobiłem dzisiaj rekord :D Paczka z dx.com rejestrowana 5 dni od wysyłki u mnie w domu :D

Aż sam w to nie wierzyłem :P
gustaw
Posty: 177
Rejestracja: piątek 23 lis 2012, 14:02
Lokalizacja: Ełk i Poznań

Post autor: gustaw »

skazi pisze:
inzkulozik pisze:skazi, może to jest przywilej dla "platinum" members czyli chyba od 6-go zamówienia :)
Gadałem na livechat z kimś z supportu i wg tego co pisali po 14 dniach od pierwszego zamówienia miałem mieć już konto gold (podobno to konto już daje możliwość zmiany kwoty itp.), tylko ze ja już tam robiłem kilka zamówień (pierwsze miesiąc temu a konto nadal mam zwykłe). Nadal nie wiem o co w tym chodzi.
Z tego co się dowiedziałęm z HK to powyżej "pewnej" kwoty pozostawionej w ich kieszeni pojawia się dodatkowa opcja.

Ja swoją drogą zamówiłem u nich paczkę za ponad 140USD wraz z przesyłką i po realizacji zamówienia moje konto zostało zupgrejdowane.

Widać trzeba u nich troszkę zostawić aby otrzymać pewien przywilej.

Pozdrawiam,
Gustaw
Awatar użytkownika
MaciejN
Posty: 95
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 01:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MaciejN »

Panowie, jaką drogą idzie paczka z HK wysłana przez Sing Post, w paczce był jeden lipol.
Na sing post paczka ma status wysłanej z dniem 1.04 i do tej pory nigdzie jej nie ma w trackingu. Sprawdzam na http://www.17track.net/index_en.shtml.
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klocolus »

MaciejN pisze:Panowie, jaką drogą idzie paczka z HK wysłana przez Sing Post, w paczce był jeden lipol.
Na sing post paczka ma status wysłanej z dniem 1.04 i do tej pory nigdzie jej nie ma w trackingu. Sprawdzam na http://www.17track.net/index_en.shtml.
Lotniczą.

Nie ma, bo albo jeszcze nie wysłali albo na 17track jej nie znajduje. Sprawdź na stronie Singpost.
Każdy ma swoje 6 minut :-)
Artu

Post autor: Artu »

Nie denerwuj się. To, że Masz numer, nie oznacza, że została wysłana. Oznacza to tylko, że nakleili nalepkę z numerem na Twoją paczkę :mrgreen:
Jak się pojawi w 17track.net, to jeszcze cierpliwie trzeba poczekać jakieś max. 2-3 tygodnie :-P
Właśnie dotarła do mnie przesyłka zakupiona 20 marca, numer nadany 22 marca, wysłana 26 marca (pojawiła się w 17track.net), dzisiaj dostarczona :-D
Awatar użytkownika
MaciejN
Posty: 95
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 01:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MaciejN »

Co do drogi paczki z magazynu na pocztę to wiem ile to potrafi potrwać.
Chodziło mi o to, że dnia 1.04 paczka w Singpost zmieniła status na 01-04-2013, Despatched to overseas (Country code: PL) i od tego czasu cichosza :D Ale jak Artu mówi że z 26 doszła dzisiaj to może za 5 dni moja i też się pojawi.
Pytałem o drogę jaką pokonuję paczka, że lotniczą to chyba każdy się domyśla, no ale "my Warszawiacy jesteśmy tacy!" Wiem, że z HK post paczki latają bezpośrednio do Polski, nie wiem jak to jest w przypadku SingPost, kiedyś słyszałem, że latają przez Zurrych, dlatego chciałem się dowiedzieć gdzie jeszcze mogę sprawdzić.
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klocolus »

MaciejN pisze:Chodziło mi o to, że dnia 1.04 paczka w Singpost zmieniła status na 01-04-2013, Despatched to overseas (Country code: PL) i od tego czasu cichosza :D Ale jak Artu mówi że z 26 doszła dzisiaj to może za 5 dni moja i też się pojawi.
Przez Singpost paczki latają bezośrednio, to Swisspostem latały przez Zurrych. Średnio Singpost idzie trochę dłużej niż HK post ale dużo szybciej niż Swisspost.

Policz sobie od daty nadania 15 dni roboczych, jak przez ten czas nie dojdzie to można dopiero powoli zaczynać się martwić ;-)

OT, ale mój ostatni "list polecony" nadany przez HK post pobił rekord, nadane 26.03, dostarczone 2.04 :-)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 kwie 2013, 13:50 przez klocolus, łącznie zmieniany 1 raz.
Każdy ma swoje 6 minut :-)
Awatar użytkownika
MaciejN
Posty: 95
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 01:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MaciejN »

Dzięki za odpowiedź. Z HK zwykle miewam tak, że góra 2 dni po wylocie paczki jest już w Polsce, mijają kolejne 2 dni i mam ją w domu :D Nigdy nie zamawiałem nic przez SingPost stąd też się dziwie, że mija tydzień a paczki jeszcze nigdzie nie ma :D
Awatar użytkownika
JaNoT
Posty: 340
Rejestracja: wtorek 30 sie 2011, 13:49
Lokalizacja: Żory

Post autor: JaNoT »

U mnie paczka z goodluckybuy wysłana 18 marca i nadal nie ma śladu.Na tracking'u pisze tylko "The item is being processed for departure from Hong Kong as of 21-Mar-2013." po przetłumaczeniu wynika że jest przetwarzana na wyjeździe z hongkongu z 21 marca. :roll:
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

A ja z GLB zamówiłem dla testu termometr za 2$ tylko mam problem, ponieważ zamawiając jako gość przy Step 2. Billing address uzupełniłem i dałem continue i teraz nic się nie dzieje od 10 min... :-/
Konrad
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Post autor: direk »

JaNoT: uzbrój się w cierpliwość. Ja zamówiłem w GLB radiomodemy 20 stycznia i do dziś nie mam. Mój błąd że wziąłem przesyłkę bez monitoringu, jednak obowiązkiem firmy jest towar dostarczyć. Po wymianie mailowej ustaliliśmy że ja robię przelew za ponowną wysyłkę ale tym razem śledzoną, a oni wysyłają towar po raz kolejny.

Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Awatar użytkownika
aniolg
Posty: 488
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 00:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: aniolg »

U chińskich dinozaurów zmawiałem 21 lutego zestaw foxa 1,5w wysłali dopiero 3 marca paczka była free ship rejestrowana. było widać że siedziała w chinach cąły miesiąc aż do 3 kwietnia kiedy założyłem spór na pay palu i nagle 5 kwietnia zapukał listonosz z przesyłką
nie wiem jak to zrobili. Trzeba ich postraszyć to dopiero się ruszają
SQ6NEI
Latać każdy może jeden lepiej drugi gorzej.
Dysortograf . stopień 1
Awatar użytkownika
JaNoT
Posty: 340
Rejestracja: wtorek 30 sie 2011, 13:49
Lokalizacja: Żory

Post autor: JaNoT »

Jakoś specjalnie mi się nie śpieszy ale już chciałbym robić pierwsze testy a tu nici... No nic zaczekam jeszcze z tydzień,dwa jak nic do tego czasu się nie zmieni to zakładam spór na PP.
Awatar użytkownika
MaciejN
Posty: 95
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 01:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MaciejN »

Absolutny rekord jak dla mnie SingPost
Zamówienie złożone 09.04
Paczka nadana 10.04 - odpuściłem sobie codzienne patrzenie na tracking bo się wkurzam tylko, że nic się nie zmienia :D a dzisiaj puka do mnie listonosz i własnym oczom nie wierze :D
W 6 dni od wysyłki z magazynu jeszcze nigdy paczki nie miałem :D
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Czy już przyleciała komuś paczka która załapała się na samolot 28 marca lub 9 kwietnia? Hong Kong postem? :) Czekam i czekam i ciągle w trackingu brak wieści :(
ODPOWIEDZ