Ciekawostki... :D

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Adrián »

Ciekawa hybryda:
Załączniki
33B07C4D-F759-44FC-89AD-680F16F3F3D4.jpeg
33B07C4D-F759-44FC-89AD-680F16F3F3D4.jpeg (142.87 KiB) Przejrzano 5057 razy
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: volender »

Mnie czasem zastanawia hybryda ale w drugą stronę - czyli kopter ze śmigłem pchającym... ale pewnie nie doczeka się realizacji...
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Japim »

volender pisze:Mnie czasem zastanawia hybryda ale w drugą stronę - czyli kopter ze śmigłem pchającym... ale pewnie nie doczeka się realizacji...
Było już :)

wersja komercyjna - Foxtech Screamer:
Obrazek

i dawno dawno temu DIY:
https://api.ning.com/files/Nl8CbduVc9Dk ... eFront.jpg
Pozdrawiam,
Przemek
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Tanner »

tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: tombstone »

stało się... wkrótce na aliexpress :-P

Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Chestnut »

na pewno było już w tym wątku wiele stron wcześniej- ale jest też nie-tak-daleko-wschodnia wersja
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Awatar użytkownika
celestin
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 19:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: celestin »

Hubsan x4 H501SS - Standard,Biały. [MOD 5.8ghz]
https://youtu.be/YAfp-vapjiw 1812M


Eachine TYRO 99
https://www.youtube.com/watch?v=N_tWU10C2GM
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Gmeracz »

I własnie takie idiotyczne akcje robią ludziom wodę z mózgów.
Oni wierzą w to, co widzą w TV. I nie weryfikują tego, bo po co?

W UK zaczęła się panika z dronami. Wielu latających schowało się w garażach, bo sąsiad bo ktoś...
Tia... Masz nóż w kuchni, to możesz kogoś zarżnąć?
Trzeba to przeczekać...
Od śmigła...
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: krall »

Gmeracz pisze: Trzeba to przeczekać...
Nie wiadomo jak to się dalej potoczy?
Z jednej strony tyle się tego sprzedało, że nie ma odwrotu przed masowym zastosowaniem.
Z drugiej strony tego typu akcje (ten film, Gatwick, itp) będą nastawiały negatywnie społeczeństwo - do tych latających bździeł z kamerą
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: pirzol »

https://www.spidersweb.pl/2019/01/prawo ... twiej.html



Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: IvanM »

pirzol pisze:https://www.spidersweb.pl/2019/01/prawo ... twiej.html
Takie teksty są często bardzo mylące i powodują tylko więcej nieporozumień.
Przykładowo:
Polskie prawo rozróżnia przede wszystkim dwa typy lotów: komercyjne i rekreacyjne/sportowe.
Już to jest nieprawda, bo nie jest mowa o lotach komercyjnych, leczy o "wszystkich innych jak rekreacyjno/sportowych". To nie jest kwestia zapłaty, sprzedania czy publikacji ujęć - lecz kwestia przeznaczenia lotu - a z tego wynikających warunków do lotu.

1. Lot rekreacyjny wykonuje "bo mam na to ochotę", jest ładna pogoda i jestem w miejscu w którym mogę to robić bezpiecznie dla mnie i dla okolicy. Latam dla mojej przyjemności, tak jak chce i nikt mi niczego nie narzuca. Uda mi się przy tym sfilmować coś ciekawego, dam to na youtube i zarobie milion - nie zmienia to faktu, że wykonałem lot rekreacyjny. Ujęcia z lotu rekreacyjnego mogę sprzedawać - ale nie mogę wykonywać lotów "pod zamówienie". Mogę brać udział w zawodach sportowych i brać kasę od sponsora i nadal będą to loty sportowe.

2. Każdy "inny lot" wykonuje po to, by osiągnąć jakiś konkretny cel i muszę się temu dążeniu podporządkować. Tzn. muszę latać w tym konkretnym miejscu (choć ono nie jest do latania idealne), w danym czasie (choć normalnie o tej godzinie jeszcze bym spał) a przy tej pogodzie jaka jest (choć nie jest ona akuratnie do lotu kusząca).
Niech będzie to coś prostego: brat się żeni i ja obiecałem mu sfilmować za darmo z drona przesuwanie się do kościoła. Choć nie wezmę grosza, to nie jest to lot rekreacyjny. Mam narzucone konkretne miejsce, konkretny czas - i decyduje się na lot, choć wiatr jest trochę za duży, miejsce startu trochę za małe i nie mam z mojej pozycji zbyt dobrego widoku na swoje latadło.
Kiedy lata się na przykład dla jakiejś telewizji, bywają warunki naprawdę trudne i poziom stresu nieporównywalnie wyższy jak przy lotach dla zabawy. Nacisk duży, pogoda kiepska i wietrzna, środek miasta wieczorem a ty masz za sobą w tym dniu już 26 lotów, bo pierwsze wejście było o godzinie 6:30, nie masz już najmniejszej ochoty i jakiś redaktor bardzo chcę, byś leciał niżej i bliżej sceny przed którą jest dwadzieścia tysięcy ludzi. To są te loty "inne jak rekreacyjne" dla których potrzeba by operator był odpowiednio przeszkolony i świadom tego co robi.

Należy też przypomnieć, że nie ma czegoś takiego jak "uprawnienia do latania w mieście". Są uprawnienia do lotów "innych jak rekreacyjnych/sportowych" a tylko i wyłącznie te mogą być wykonywanie w mieście. Znaczy to, że nawet posiadając świadectwo kwalifikacji nie mogę wykonywać lotu rekreacyjnego w mieście. Nie mogę tam sobie latać bez konkretnego powodu tylko "dla przyjemności".
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: pawelsky »

Pozytywne w projekcie nowego rozporzadzeniu jest to, ze naprawia sporo niedorobek z poprzedniego jak chociazby kwestie nieszczesnych 'granic zabudowy' czy tez znosi bezsensowny zakaz lotow nad liniami energetycznymi, rurociagami, elektrowniami, zaporami itp., a takze zwalnia biednych zarzadcow parkow narodowych od koniecznosci wydawania pozwolen na loty w strefie R poza terenem parku.

P.S. Moze warto przeniesc dyskusje tam gdzie juz sie wczesneij toczyla czyli tu:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=21&t=43118
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: kuczy »

IvanM pisze:Znaczy to, że nawet posiadając świadectwo kwalifikacji nie mogę wykonywać lotu rekreacyjnego w mieście. Nie mogę tam sobie latać bez konkretnego powodu tylko "dla przyjemności".
Masz rację, ale odwróćmy zadanie - jesteś "złym panem policjantem" - i chcesz komuś udowodnić, że lata w mieście "rekreacyjnie".
- myślę, że nie będziesz miał łatwego zadania.

- latając racerem o masie 601gram - nagrywam lot, aby w ten sposób nagrać film jaki dołączę do opisu na Allegro - bo chcę podnieść wartość drona - a tak se je buduje i sprzedaje.
- latając bez kamery - "testuję drona" klientowi którego mu naprawiałem.
- robiąc sobie fotki okolicy - wykonuję zdjęcia, które będę kiedyś chciał wykorzystać do stworzenia kalendarza i np zaproponowania takiego materiału Urzędowi Miejskiemu w Wólce Wielkiej.

- a co z lotem który "nie sprawił mi przyjemnośći" :D :D :D - nie, no tu już żartuję :D
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: IvanM »

kuczy pisze:Masz rację, ale odwróćmy zadanie - jesteś "złym panem policjantem" - i chcesz komuś udowodnić, że lata w mieście "rekreacyjnie".
- myślę, że nie będziesz miał łatwego zadania.
O taką sytuacje się bać nie trzeba. Problemem była by sytuacja w której strąci ci drona rękawiczką jakiś Norweg i to ty musisz udowadniać, że odpowiednim miejscem na testowanie dronów po naprawie jest właśnie rynek miasta... ;-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ciekawostki... :D

Post autor: Verid »

IvanM pisze:ty musisz udowadniać, że odpowiednim miejscem na testowanie dronów po naprawie jest właśnie rynek miasta.
Większej głupoty nie dało się wymyślić?
Ten wredny...
ODPOWIEDZ