Camileo P10 - problem z ładowaniem

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Camileo P10 - problem z ładowaniem

Post autor: Marcin »

Jeśli w złym dziale, to poproszę o przeniesienie.

A teraz do rzeczy:

Mam tytułową kamerkę. Jest z nią jednak pewien problem. Ładuje się przez USB TYLKO z oryginalnej sieciowej ładowarki, dołączonej do zestawu. Podpinanie kilku innych ładowarke USB o takich samych parametrach (5V, 1A) sprawia, że Camileo nie ładuje się - świeci się dioda, ale na tym koniec (podczas ładowania pulsuje).

Jakieś pomysły? Chciałbym móc ją np doładować w czasie jazdy samochodem/motocyklem, a aktualnie jest to niemożliwe.
Teoretycznie najłatwiej kupić
http://allegro.pl/ladowarka-do-toshiba- ... 45270.html

ale po co mi taki klocek, jak mógłbym prosto z USB jechać.
Awatar użytkownika
dual
Posty: 653
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dual »

Hymm, Też mam tytułowa kamerkę, ale nie mam tego typu problemów. Objaw o którym piszesz mam tylko wtedy gdy akumulator nie jest włożony do kamery. Więc może sprawdź tą drogę. Ja ostatecznie zrezygnowałem z aku (i obudowy oraz obiektywu oryginalnego) i zasilam kamerkę z pokładowego 5V.
Pozdrawiam

Marcin
Sabre
Posty: 130
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 14:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sabre »

Marcin, sprawdź napięcia na oryginalnej ładowarce na liniach sygnałowych D+ i D-. W niektórych ładowarkach te linie są celowo spięte jakimś rezystorem do plusa bądź minusa i urządzenie rozpoznaje tylko swoją oryginalną ładowarkę. Czasami te linie są zwierane ze sobą. Wszystko to jest celową robotą aby używać oryginalnych akcesoriów. Tak jest w przypadku ipodów np., nie chcą się ładować z innych ładowarek.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Nie chodzi mi o zasilanie kamerki w czasie pracy, tylko ładowanie wbudowanego w nią akumulatora :) A to odbywa sie, jak narazie, tylko poprzez podpięcie kamerki z włożonym aku pod oryginalny zasilacz USB. Kazdy inny nie ładuje.

Na forach Toshiba Support tez tak niektorzy mają i nikt im nic nie jest w stanie poradzić.

EDIT

Sabre - podepnę miernik i zobaczę, co wyjdzie.
Qmar
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 00:21
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Qmar »

@Marcin.
Ja też tak miałem. Jest to błąd wersji softu. Poszukaj nowszej wersji i wgraj ją. Problem się rozwiąże. Ładowanie działa.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

O, to moze przejdzie. Bo za diałba w miniusb nie umiem pinów pomierzyć :(
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Jeszcze Edit
Leży i kwiczy. Update oprogramowania przez Direct USB nie działa - jakiś błąd wyskakuje, przez kartę SD też bez zmian.

Nawet juz mi się nie chce przeklinać.
Qmar
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 00:21
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Qmar »

Robisz to tak jak w tym linku?
http://aps2.toshiba-tro.de/kb0/OPT09030U0000R01.htm
a soft masz stąd? http://eu.computers.toshiba-europe.com/ ... service=EU
mnie zadziałało "od strzału".
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Opis na stronce jest walnięty. Najpierw piszą o wlozeniu karty, wpięciu zasilania a potem każą debile włożyć kartę raz jeszcze. No ale pojawiło się Firmware Update na ekranie. Kliknąłem YES, coś porobiło i teraz w ogóle się nie uruchamia :/

Probowalem wszystko - przez USB, przez karte SD. Teraz mamo padniętą kamerkę. Na cale szczęście i tak korzystam z GoPro, ale Toshiby juz nic nie kupię. Jeden wielki bullshit. :evil:
ODPOWIEDZ