!!! Turnigy 9x (modul RF9X V2.4) - OSTRZEZENIE !!! Uwaga !!!

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Scirocco2
Posty: 143
Rejestracja: czwartek 22 mar 2012, 23:14
Lokalizacja: Lublin

!!! Turnigy 9x (modul RF9X V2.4) - OSTRZEZENIE !!! Uwaga !!!

Post autor: Scirocco2 »

Witam,

Sprawa powazna, bo przed chwila stracilem prawie hexe. W skrocie, na lotnisku byly 4 aparatury turnigy 9x, jedna z nich totalnie zaklucala moja aparature.

Chcialem wystartowac spokojnie po malu, nagle hexa poszla w gore tak jak bym dal pelna moc, oczywiscie w panice drazek w dol po 3s odcielo moc i przed przyziemieniem udalo mi sie znowu dac troche gazu i z opoznieniem zadzialalo. Ladowanie oczywiscie bylo tak twarde jak bym na 5 metrach rozbroil silniki :/, hexa na szczescie cala na 1 rzut oka, nawet podwozie wytrzymalo.

Zaczelo sie szybkie szukanie przyczyny, wszyscy od razu wina na fpv (1.2ghz lowmate). Wiedzialem, ze to nie wina nadajnika bo latalem tak wiele razy. Zaczelismy sprawdzac wszystkie aparatury na lotnisku i trafilo na konflikt turnigy-turnigy. 3szt. 9x sie nie zaklucaly. Tylko moja lapala zaklucenia od innej, dzialalo to tylko w 1 strone (gosc mogl latac przy mojej wlaczonej, ja niestety nie).

Zdaje sobie sprawe ze turnigy 9x jest tania aparatura, ale nie sadzilem ze moze zrobic taki numer, latalem w wielu miejscach, przy roznych sieciach wifi, mikrofonach itp, nigdy nic sie nie dzialo, az do dzisiaj.

Obie aparatury z fabrycznym modulem, numery seryjne rozne.

Z drugiej strony ciesze sie ze skonczylo sie to tylko w taki sposob i w momecie startu, nie chce myslec co by bylo w innej sytuacji...
Ostatnio zmieniony czwartek 12 lip 2012, 23:38 przez Scirocco2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

To teraz już wiesz, że opinie o module i odbiorniku w.cz w Turnigy 9x są prawdziwe. I nie przekładaj na całą aparaturę winy która leży w gównianej części w.cz :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Artu

Post autor: Artu »

A czemu jest winna aparatura :roll:
Tak jak Pisze Rurek, moduł nadawczy a nie aparatura tutaj zawinił.
Nie na darmo większość "lataczy" FPV używa TGY9x jako tylko i wyłącznie generatora sygnału PPM :mrgreen:
Awatar użytkownika
Scirocco2
Posty: 143
Rejestracja: czwartek 22 mar 2012, 23:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Scirocco2 »

Oczywiscie wiem, ze problem lezy w modulach, do aparatury jak na moje wymagania nie moge sie przyczepic, no moze co najwyzej do koszyczka. Ale numer jaki wywinal mi dzisiaj modul to po prostu :/, duzo czytalem i na polskim i na nie polskich forach, narzekali ludzie na zasieg i inne pierdoly ale z takimi zakluceniami to sie nie spotkalem. Po tym co sie stalo znowu mam problem, Frsky (ktory planowalem zakupic) czy zainwestowac w Futabe.
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

człowiek pisze ogólnie a tu dwóch "profesorów" zaraz go poprawia

Panowie wszyscy wiedzą o co chodzi :-P
Awatar użytkownika
Scirocco2
Posty: 143
Rejestracja: czwartek 22 mar 2012, 23:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Scirocco2 »

Dokladnie, dzieki pbrys :)
Artu

Post autor: Artu »

To nie Tytułuj wątku Turnigy 9x - OSTRZEZENIE, tylko:
moduł nadawczy w TGY9x OSTRZEŻENIE lub moduł w.cz w TGY9x OSTRZEŻENIE :mrgreen:
Awatar użytkownika
Scirocco2
Posty: 143
Rejestracja: czwartek 22 mar 2012, 23:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Scirocco2 »

hehe :)

Za dlugi bedzie tytul watku :) i moze nie kazdemu rzuci sie w oczy, a jednak w tej chwili zalezy mi na tym zeby ostrzec jak najwiecej osob przed tym co moze sie stac.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Scirocco2 pisze:w tej chwili zalezy mi na tym zeby ostrzec jak najwiecej osob przed tym co moze sie stac.
To jeżeli masz taki cel to MUSISZ konkretnie pisać o module w.cz. bo z Twojego pierwszego postu absolutnie to nie wynika!!!!
Ci co wiedzą to się domyślą, nawet nie czytając postu o tym wiedzą....ale chyba nie do nich kierujesz takie ostrzeżenie.
Raczej chyba do zielonych w temacie. A skoro tak, to nie dziw się że ja i Artu mamy obiekcje w temacie rzetelności wypowiedzi.
BTW Jeżeli masz problem z koszyczkiem to znaczy że nie znasz za dobrze jednak sprzętu którym się posługujesz :-/
Koszyczek się wywala i wstawia dedykowany pakiet LiPo.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Scirocco2
Posty: 143
Rejestracja: czwartek 22 mar 2012, 23:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Scirocco2 »

Faktycznie nie napisalem konkretnie o module nadawczym i odbiorczym w 9x, napisalem o zestawie jaki kupilem i jakiego uzywam, sadzilem ze informacja dojdzie do wiekszej grupy uzytkownikow, a Ci lepiej sie znaja i tak beda wiedzieli w czym jest problem.

Sprawe koszyczka znalem jeszcze przed kupnem aparatury, napisalem o tym problemie tylko w kontekscie jednego z minusow samej aparatury (nie wazne z jakim modulem). Jest to po prostu kolejna rzecz ktora trzeba modyfikowac/poprawiac po producencie.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Podłącz odwrotnie baterię a wyparuje połowa płyty.
9anubis
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 12 lip 2011, 09:21
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: !!! Turnigy 9x (modul RF9X V2.4) - OSTRZEZENIE !!! Uwaga

Post autor: 9anubis »

Scirocco2 pisze:Witam,

Sprawa powazna, bo przed chwila stracilem prawie hexe. W skrocie, na lotnisku byly 4 aparatury turnigy 9x, jedna z nich totalnie zaklucala moja aparature.
latasz na tym hexa
jak daleko ci sie udalo na tym uleciec?

Ja sie wyleczylem z tego modulu po tym jak rozwalilem quadro (okazalo sie ze odbiornik dziala ok tylko przy odpowiedniej temperaturze)- a szkoda mi bylo kasy na cos lepszego, a tyle sie naczytalem ze trzeba zmienic modul ehh teraz jestem w plecy wiecej niz dragon

Takich przypadków jest od cholery wiec wymieniaj bo szkoda hexy
Pzdr
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Tą hexą co masz w avatarze latasz na Turnigy9x ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Ubawilem się do łez.... Stary masz hexe warta +/- 1000 zł i latasz na oryginalnymmodule tgx 9x ? Matko tuż to zbrodnia...
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Chryste, kolejny geniusz - nie wiem co lepsze, sześcioostrzowa kosiarka za ciężkie pieniądze pod kontrolą jednego z najgorszych linków RC czy maniak z tego wątku: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=8606 odpalający MK bez przeczytania podstawowego manuala...
Ten wredny...
ODPOWIEDZ