TG 9x ER9X Kabel USB

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
qni
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 01 mar 2012, 13:26
Lokalizacja: Kraków

TG 9x ER9X Kabel USB

Post autor: qni »

Mam TG 9x z er9x, Windows Vista, wlutowałem rezystor i tak:
Na kablu jack - jack choć zainstalowałem PPJoy, SmartPropoPlus nic nie mogę skalibrować, nic się nie rusza. Jak próbowałem nagrać szum z aparatury nić się nie nagrało.

Kupiłem kabel na USB. znalazł się w game pada ale znów nie mogę kalibrować. mogę dodać że przy pierwszym uruchomieniu zainstalowały się sterowniki niby poprawnie, Kabel USB cały czas mruga.

Na http://www.rcclub.eu, Artur doradzi mi:

Kod: Zaznacz cały

Musisz ustawić w PPM In
TRAINER 2/6
Mode % src sw
RUD += 100 ch4 TRN
THR += 100 ch3 TRN
ELE += 100 ch2 TRN
AIL += 100 ch1 TRN
Multiplier 1,0 (tutaj wartość od 1,0 do 5,0 jest to "mnożnik" PPM)
Cal 0,0 0,0 0,0 0,0
Ja zrobiłem jak Artur doradził. Dodatkowo stworzyłem nowy model w którym jest uruchomiona opcja trener. Zmieniałem opcje Multiplier niestety nic :/ (oczywiście przycisk TRN był włączony)

Ponieważ dużo osób z tego forum używa oprogramowania ER9X pytanie, jak to można uruchomić? - kieruje do Was.
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Re: TG 9x ER9X Kabel USB

Post autor: mzyla »

qni pisze:Mam TG 9x z er9x, Windows Vista, wlutowałem rezystor i tak:
Na kablu jack - jack choć zainstalowałem PPJoy, SmartPropoPlus nic nie mogę skalibrować, nic się nie rusza. Jak próbowałem nagrać szum z aparatury nić się nie nagrało.

Kupiłem kabel na USB. znalazł się w game pada ale znów nie mogę kalibrować. mogę dodać że przy pierwszym uruchomieniu zainstalowały się sterowniki niby poprawnie, Kabel USB cały czas mruga.

Na http://www.rcclub.eu, Artur doradzi mi:

Kod: Zaznacz cały

Musisz ustawić w PPM In
TRAINER 2/6
Mode % src sw
RUD += 100 ch4 TRN
THR += 100 ch3 TRN
ELE += 100 ch2 TRN
AIL += 100 ch1 TRN
Multiplier 1,0 (tutaj wartość od 1,0 do 5,0 jest to "mnożnik" PPM)
Cal 0,0 0,0 0,0 0,0
Ja zrobiłem jak Artur doradził. Dodatkowo stworzyłem nowy model w którym jest uruchomiona opcja trener. Zmieniałem opcje Multiplier niestety nic :/ (oczywiście przycisk TRN był włączony)

Ponieważ dużo osób z tego forum używa oprogramowania ER9X pytanie, jak to można uruchomić? - kieruje do Was.
Czy wyjęty moduł z aparatury?
Czy po włożeniu kbla aparatura się włącza?

Ten model ma wbudowany "chłyt" znaczy jak moduł włożony nie ma ppm na złączu trenera.
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

A włączyłeś w ustawieniach drugi mikrofon?
U mnie był włączony domyślnie jeden, ten wbudowany, a drugi był wyłączony - włącz ten od aparatury i koniecznie wyłącz ten drugi bo może zakłucać.
Oczywiście mowa o kablu jack-jack.
Awatar użytkownika
qni
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 01 mar 2012, 13:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: qni »

zrobiłem dosłownie tak:
-test wejścia mikrofonowego, podpiąłem mikrofon aby sprawdzić czy nagrywa- nagrywa
-test kabla, podpiąłem telefon poprzez kabel jack tak aby sprawdzić czy będzie się nagrywał dźwięk z telefonu - nagrywa się

podpiąłem nadajnik z modułem i bez modułu za pomocą kabla jack aparaturę do kompa, włączyłem rejestrator dźwięku aby sprawdzić czy coś się nagra jakiś szum i nić :/
Aparatura włączała się po podpięcia kabla jack do niej
ODPOWIEDZ