Pikanie MK podczas lotu

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

Fodzio pisze:Domyślam się, że masz hexeXL, ale skoro nie używasz pakietów 5S, to po co te kondensatory ?
To nie tak. Kondensatory muszą być zawsze (po 2 na regulator). Dopiero przy zasilaniu całości z 5s lub 6s powinno się (jeśli nie występuje błąd i2c to nie trzeba) dać dodatkowe kondensatory na płycie dystrybucyjnej.

Trzeba też pamiętać, że sama płyta MK nie radzi sobie z 5s bez wcześniejszej wymiany przetwornic (2 czarne prostopadłościany) - należy je wymienić na odpowiedniki firmy Traco o wyższym napięciu maksymalnym. W przypadku posiadania starszej wersji MK trzeba też wymienić kondensatory na płytce. Reszta zestawu jest kompatybilna. Niestety regulatory bardziej się grzeją przy 5s (sam tak latam) i trzeba im zapewnić chłodzenie. U mnie jest problem jak latam z kopułą - po 2 minutach muszę lądować bo inaczej włącza się ograniczenie termiczne. Bez kopuły jest ok i temperatury nie przekraczają 70 stopni.
Pozdrawiam
Kuba
Fodzio
Posty: 317
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 13:19
Lokalizacja: Opole/Wawelno

Post autor: Fodzio »

To te dodatkowe kondziorki to lek na błędy magistrali I2C nawet jak się zasila 4S, 3S ?
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

Fodzio pisze:To te dodatkowe kondziorki to lek na błędy magistrali I2C nawet jak się zasila 4S, 3S ?
Jeśli masz błędy i2c przy zasilaniu 3s to trzeba szukać przyczyny gdzie indziej. Przy poprawnie polutowanej płycie nawet na 5s nie trzeba dodatkowych kondenstatorów (ja u siebie nie mam)
Pozdrawiam
Kuba
ODPOWIEDZ