SWR miarka za kilka dolczasow

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Pchełki to pimpuś tylko dioda do kupienia, ale to obciążenie to już się robi Pan pimpuś ;-) cenowo.
Dobra ja obietnicy dotrzymam.
Mirek
Artu

Post autor: Artu »

Rurek pisze:oraz najważniejsze - punkt odniesienia czyli obciążenie zastępcze. Mictronics jak i IBCrazy piszą że jest kluczowe aby było dokładne i nie śmiecące dla dużych F, jako przykład dobrego podają http://www.stecker-shop.net/shop/articl ... 3D04045%26
A miało być "za kilka dolczasów" :shock:
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

Wiesz...Ja mam terminatory z eBaya za kilka dolczasów :-)
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Panowie ja mam tylko jedno pytanie
Czy jest jakaś pewność że nie wywalimy w błoto paru dych bo może okazać się że to ustrojstwo w naszym wykonaniu nie będzie działało jak trza ?
W tej dziedzinie niestety jestem niedouczony.
Mirek
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

Rurek pisze:można zamówić w płytkarni, wyjdzie za grosze (za komplet wszystkich 4 rech sprzęgaczy i jedna płytkę detektora szacuję że nie więcej jak 10 zeta.
Warunek: laminat FR-4 1,6mm
Artu pisze:A miało być "za kilka dolczasów" :shock:
mkrawcz1 pisze:Wiesz...Ja mam terminatory z eBaya za kilka dolczasów :-)
Do mnie jadą z eBaya (ale z Polski) za kilka złotych. ;)

Jeszcze zapomnieliście Panowie o jednym. Potrzebny jeszcze jeden element, a mianowicie gniazda SMA na płytkę. To będzie najdroższy element, bo na każdy sprzęgacz potrzeba 4 sztuki.

Rycerz, przy dobrym wykonaniu płytek nie powinno być problemu.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

labo pisze:Jeszcze zapomnieliście Panowie o jednym. Potrzebny jeszcze jeden element, a mianowicie gniazda SMA na płytkę. To będzie najdroższy element, bo na każdy sprzęgacz potrzeba 4 sztuki.
http://www.ebay.com/itm/edge-mount-PCB- ... 4153859003
http://www.ebay.com/itm/SMA-female-sock ... 25724c586c

Te mniejsze mogą nie wejść na PCB (za mały rozstaw "widełek").
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Artu

Post autor: Artu »

labo pisze:Do mnie jadą z eBaya (ale z Polski) za kilka złotych. ;)
Jakiś link :roll:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

labo pisze:Warunek: laminat FR-4 1,6mm
moja ulubiona tania płytkarnia ma laminaty FR4 ale w grubościach 1,2 lub 1,5 lub 1,8mm :-( Czy to znaczy że nie można dać 1,5? Potrzebny nam fachowiec od w.cz .....
labo pisze:mkrawcz1 napisał/a:
Wiesz...Ja mam terminatory z eBaya za kilka dolczasów :-)

Do mnie jadą z eBaya (ale z Polski) za kilka złotych. ;)
Hmmm czytając autorski wątek problem ze sztucznym obciążeniem jest dla 5,8 i tam jakieś cuda wianki dzieją się na "tanich" terminatorach....


Spróbuję jeszcze mictronicsa podpytać czy te 1,6mm jest kluczowe...

IMO warto spróbować, do 50zł za komplet 4rech sprzęgaczy i detektor oraz szpeje (złącza SMA + terminator) mogę dać... powinniśmy się z kosztami zmieścić.... tylko prośba do któregoś z Was , biegłego w rozrysowaniu na gerbera/excellona aby to zrobił :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

Rurek pisze:
labo pisze:Warunek: laminat FR-4 1,6mm
moja ulubiona tania płytkarnia ma laminaty FR4 ale w grubościach 1,2 lub 1,5 lub 1,8mm :-( Czy to znaczy że nie można dać 1,5? Potrzebny nam fachowiec od w.cz .....
Jeszcze jedno, laminat FR-4 1,6mm obustronny 35um (nie 18um czy 70um) to też istotny parametr.

Ja fachowiec nie jestem, ale z 1,5mm bym nie robił. Niby impedancja linii paskowej będzie o jakieś dwa omy mniejsza, ale... tu niedokładność, tam niedokładność...

Już mniejsze różnice są dla grubości miedzi - około 0,3oma

No chyba, że ktoś zaprojektuje nowe linie pod 1,5mm.

Jeszcze zastanawiam się czy ona jest cynowana czy srebrzona... Może o to go zapytaj?
Chyba w srebrzenie się nie bawili.....

EDIT: Faktycznie szerokość szczeliny jest istotna, bo przy tych małych odległościach jest duża zależność z szerokością ścieżki a przede wszystkim stopniem sprzężenia. Powyżej 1mm już niewiele się zmienia. Tak więc szczelina faktycznie ma być 0,28mm.

EDIT2 Rurek, a może skoro już nie handluje tym, to by udostępnił rysunek dla 433MHz?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No dobra mam wieści od autora, więcej nie wycisnę.
Przesłał mi pliki działające w sofcie "target" - nie znam - wersja free nie pozwala na konwersję na inne formaty...
http://www.target-3001.de/target/v16/en ... ewer_e.exe
Dostałem wszystko co potrzeba czyli jeden plik z trzema copulerami i detektorami oraz drugi plik z couplerem dla 433.
Co ciekawe prosto z tego programu co podlinkowałem można zamówić :shock: płytki ale cena trochę poraża... za 10szt wszystkiego wychodzi ok 180€... tak więc jak ktoś z Was jest zmyślny aby przekonwertować to zapraszam...
Aaa i co do grubości laminatu i cynowania - widać że to nie ma znaczenia (przynajmniej nie uzyskałem takiej negującej odpowiedzi) a po prostu zamówił prosto z tego programu to co oferują opcje czyli grubość 1,6 bo innej nie ma ;-) oraz cynowanie galwaniczne-chemiczne.

Kurna czy te forum da kiedyś szansę na dodawanie załączników :evil:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Jeśli dobrze pamiętam to On to pędzlował po 10€, więc u nas powinno być taniej...

EDYTA: tak policzyłem - 180€ za 10 kpl., 4 płytki na kpl., czyli 4,5€ za jedną szt.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

jedrus pisze:Jeśli dobrze pamiętam to On to pędzlował po 10€, więc u nas powinno być taniej...
No pewno tak, wychodzi że jedna płytka ( ta potrójna bez 433) wychodzi jakieś 8€ przy 20szt z tej strony/programu i dostawie w DE.
Trza to przerobić na polskie ;-) gerbery albo eagla i już.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

Rurek pisze:Aaa i co do grubości laminatu i cynowania - widać że to nie ma znaczenia (przynajmniej nie uzyskałem takiej negującej odpowiedzi) a po prostu zamówił prosto z tego programu to co oferują opcje czyli grubość 1,6 bo innej nie ma ;-)
Weźmy pod uwagę, że widząc, że można zamówić tylko 1,6mm zaprojektował pod 1,6mm.
Ja bym się wstrzymał z zamawianiem płytek do momentu potwierdzenia przez jakiegoś speca od linii mikropaskowych.
Rurek pisze:drugi plik z couplerem dla 433.
EDIT: Udostępnisz gdzieś? Tej wersji nigdzie nie ma...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

labo pisze:Rurek napisał/a:
drugi plik z couplerem dla 433.

EDIT: Udostępnisz gdzieś? Tej wersji nigdzie nie ma...
na maila?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ