Dji Phantom 2 - fpv, prawidłowo ?

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kuba5093
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 14 cze 2015, 22:19

Dji Phantom 2 - fpv, prawidłowo ?

Post autor: Kuba5093 »

Witam.

Wczoraj zamontowałem iosd mini, nadajnik do swojego Phantoma, wszystko polutowałem itd.
Przy próbie włączenia w goglach mam szary ekran i nałożoną telemetrię - brakuje obrazu z kamery.
Wydaję mi się, że TS353 prawidłowo zgrał się z RC832 bo w końcu telemetria jest.

Kamera to Xiaomi YI i tutaj wydaje mi się, że może być problem, jedyny przewód jaki miałem to od SJ, zlutowałem biały przewód AV z przewódem VIDEO IN do osd, a czarny B- z GND.
Czy winą może być tutaj ten kabel , czy może coś po drodze zrobiłem źle ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dji Phantom 2 - fpv, prawidłowo ?

Post autor: Verid »

Skoro masz OSD na ekranie to znaczy że nadajnik i OSD działają i są podłączone prawidłowo. Zostaje ci tylko kamera i jej połączenie z OSD czyli albo kabel do knota/źle podłączone albo kamera nie podaje sygnału wideo. W Yi można software'owo wyłączyć wyjście wideo więc sprawdź ustawienia kamery zanim zaczniesz dewastować kabel.
Ten wredny...
Kuba5093
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 14 cze 2015, 22:19

Re: Dji Phantom 2 - fpv, prawidłowo ?

Post autor: Kuba5093 »

Rozumiem, że przewód od SJ nie stanowi żadnego problemu. Biały av zlutowałem z żółtym video item do OSD, z b- z gnd. Wyjście wydaje mi się że jest włączone bo ostatnio jak podłączyłem pod tv kamerę to miałem podgląd na żywo. Najwyżej potem spróbuję jeszcze przelutowac kabel od kamery.

Edit: już wiem o co chodzi, przewód od SJ jest do musb, a Yi obraz przecież musi wyjść z mhdmi.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Dji Phantom 2 - fpv, prawidłowo ?

Post autor: matulekpl »

Nieprawda. Obraz z Xiaomi tez wychodzi z micro USB. Wydaje mi sie ze nie ten minus masz zlutowany.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Kuba5093
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 14 cze 2015, 22:19

Re: Dji Phantom 2 - fpv, prawidłowo ?

Post autor: Kuba5093 »

Ok, spróbuje przelutować.
ODPOWIEDZ