MultiWiiFlyingwing czyli stabilizacja do skrzydła

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

A uzbrojone to chyba jest od podłączenia napięcia samoistnie.
Uzbrojone nie jest bo ARMED==0

Tak normalnie w tej opcji uzbrojenie nie jest brane pod uwagę. Mi przeszkadza bo dokleiłem opcję AHI i wtedy przyjmuje do wiadomości.
(tak to u mnie działa)

Sprawdź czy jak dasz do góry pitch oraz roll w lewo nic się nie zmieni.

Będziesz chciał skorzystać z opcji AHI ??
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1037
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

AHI - to horyzont w OSD ? Jesli tak to tak ;-) w tym celu leży juz w tym samym pudełku RemzibiegoOSD i czeka az sie obrobię - chyba musze skupic sie na jednym bo ... ale tak fajnie mi sie spieło jednym kabelkiem z eLeReSeM ,że szkoda było nie popróbować. A soft z tego linku od stabilizacji Pleyna próbowałem załadowac ale configurator jakos sie niekompletnie ściąga i nie moge go odpalić.


EDIT:

Przebrnąłem przez ten temat na translatorze http://www.multiwii.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=364 i te softy co znalazłem sa niekompletne i nie moge ich uruchomic a z opisu ciekawie to wygląda bo założenia gosc ma podpobne do naszych (moich ;-) ) czyli pozostawienie serw od gimbala dla gimbala a podpinanie serw sterowania płatowca na kanałach sterowania regulatorami - teraz tak sie nie da bo serwa niestety nie wytrzymują częstotliwości podawanych PWM ( juz mam dwa uszkodzone po próbach czy może jednak się da ;-) )

Jest opis jak zmieniać w sofcie podporządkowanie kanałów pod piny z procka i ustalanie PWM właściwego do sterowania serwami - ale po "obrobieniu" translatorem to ogólna orientacje ,że o to chodzi mam a sam tego raczej nie ruszę prawidłowo. Projekt ma mały priorytet a szkoda bo w wspieranym sofcie mogłoby sie pojawić "experimental airplane"
Wspomóżcie jak to co tam jest złożyć w działający soft i configurator ( bodaj na 1.7 się opiera ? ) podmienić w sofcie 1,7 te pliki ?
Krzysiek
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Mam już małą płytkę ok Kukiego.
Po podpięciu nic się nie wiesza, wartości prawie stoją.
Więc teraz można się zająć tylko dopasowaniem ustawień.

Znalazłem już rozpiskę pinów :-P
Pozdrawiam
Szymon
ODPOWIEDZ