Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kwiateq
Posty: 5
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 17:51
Lokalizacja: Bolków, Polska

Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Post autor: Kwiateq »

Witam zakupiłem nową baterię 4s 6000mah 60c. Wylatałem ją w mojej hexie i chciałem podłączyć ją do ładowania w ładowarce imax b6 i pojawił się błąd niskiego napięcia na jednej celi po zamierzeniu napięcia na celach okazało się że jedna z celi ma 1,58V a inne mają około 3,20V. Jest to nowa bateria i trochę kosztowała, więc się trochę martwię bo nawet raz nie była ładowana. Co dalej robić pomóżcie
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Post autor: pawelsky »

Miales cos podlaczone pod zlacze balancera w czasie lotu?
Kwiateq
Posty: 5
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 17:51
Lokalizacja: Bolków, Polska

Re: Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Post autor: Kwiateq »

Nie nie miałem nic podłączone
A dron to dji naza f550 hexa
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Post autor: FlyPro »

wepnij się w balanser baterii w tę cele co jest najniższe napięcie, plusem i minusem ładowarki, uruchom tryb ładowania NiMH...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Post autor: pawelsky »

Kwiateq pisze:Nie nie miałem nic podłączone
No to reklamacja.
RCkopter pisze:wepnij się w balanser baterii w tę cele co jest najniższe napięcie, plusem i minusem ładowarki, uruchom tryb ładowania NiMH...
Odratowywanie baterii ktora po jednym uzyciu ma padnieta cele to proszenie sie o klopoty.
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Post autor: FlyPro »

To proponuję koledze na przyszłość, zawsze nową baterię zaraz po zakupie, naładować i rozładować tak dwa razy kontrolnie...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Post autor: Głuś »

Fajnie by było jak byś podał co to za bateria konkretnie i gdzie kupiłeś :)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Post autor: Tanner »

Dokładnie, miałem tak raz z ZOP z banggood, jedna cela <3V na dzień dobry (gdzie reszta miała 3.8V), oczywiście nie dało się jej naładować do pełna oraz padała bardzo szybko. Przysłali nową w cenie wysyłki, ze starej 5 cel poszło do zasilania ekranu na ziemi. Tak więc - reklamuj.
do-man
Posty: 30
Rejestracja: sobota 20 lip 2019, 09:46

Re: Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Post autor: do-man »

Ale tu bateria po zakupie nie byla ladowana, tylko od razu rozladowana I to bez balansu. Duze roznice w napieciu cel dobrze nie swiadcza o chinskim pakiecie, ale nie musi to oznaczac ze pakiet jest calkowicie zle zlozony lub ze cela jest do niczego (ale moze). Ja tak mialem z bateria 3s. Po naladowaniu z balansem, testowym rozladowaniem z balansem I ponownym ladowaniem bylo ok I jest juz 2 sezon. Istnieje szansa ze sam zabiles ta cele.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Post autor: hornet2 »

Kwiateq pisze:Witam zakupiłem nową baterię 4s 6000mah 60c. Wylatałem ją w mojej hexie i chciałem podłączyć ją do ładowania w ładowarce imax b6 i pojawił się błąd niskiego napięcia na jednej celi po zamierzeniu napięcia na celach okazało się że jedna z celi ma 1,58V a inne mają około 3,20V. Jest to nowa bateria i trochę kosztowała, więc się trochę martwię bo nawet raz nie była ładowana. Co dalej robić pomóżcie
Świeżo kupioną baterię od razu wrzuciłeś do hexy bez ładowania jej do maxa ? To do jakiego napięcia była fabrycznie naładowana na poszczególnych ogniwach ? Pisałem już o tym więc nie chcę się powtarzać . Na prawdę musi być dobrej jakości aku by równo rozładowywało się do samego końca na poszczególnych ogniwach . Do 3,8- 3,6V/ogniwo wszystko może być w porządku . Ale po przekroczeniu 3,6V/ogniwo następuje bardzo szybki spadek napięcia na jednym z ogniw . Na to wygląda że zszedłeś poniżej 14,4V . Jakiej to firmy jest aku ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Kwiateq
Posty: 5
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 17:51
Lokalizacja: Bolków, Polska

Re: Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Post autor: Kwiateq »

Głuś pisze:Fajnie by było jak byś podał co to za bateria konkretnie i gdzie kupiłeś :)
Bateria to TCBWORTH 6000mah 4s lipo oczywiście z aliexpress bo tam najtaniej

Edytuj posty!!

Czy najpierw naładować jakim prądem i jakim prądem rozładować?
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Post autor: Z.W15 »

Kwiateq pisze:
RCkopter pisze:To proponuję koledze na przyszłość, zawsze nową baterię zaraz po zakupie, naładować i rozładować tak dwa razy kontrolnie...
Czy najpierw naładować jakim prądem i jakim prądem rozładować?


widzialem tu roznych szpecow ale Ty przebiles wszystkich :-)
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Post autor: Baqsthc »

Z.W15 pisze:
Kwiateq pisze:
RCkopter pisze:To proponuję koledze na przyszłość, zawsze nową baterię zaraz po zakupie, naładować i rozładować tak dwa razy kontrolnie...
Czy najpierw naładować jakim prądem i jakim prądem rozładować?


widzialem tu roznych szpecow ale Ty przebiles wszystkich :-)
Bawi Cię to? To powiedz mi co by było jak by nowy pakiet tylko naładował, wsadził do hexy za 15k i poszedł w niebo. A na jedna cela była by walnięta i padła by, czy nawet zajarała się? Poza tym LiPo po paru cyklach trochę zwiększa swoją wydajność. Także 2 razy na tak za zrobieniem paru cykli na glebie..
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Post autor: hornet2 »

Z tym ładowaniem i rozładowaniem . Miałem podobną sytuację co autor tego tematu tylko że z aku 3S . Kupiłem 2 szt. zamienników aku do koptera Typhoon Q500 4K GiFi 3S 6,4Ah . Naładowałem je najpierw na maxa a potem rozładowałem do końca , tzn. do 3,0V/ogniwo prądem 0,5A . Niezły opierdziel mi się za to na tutejszym forum dostał ! Powiedziano mi że teraz to mogę tylko do kosza te aku wrzucić .Dlatego dziwi mnie teraz taka rada .
Kwiateq pisze:
RCkopter pisze:To proponuję koledze na przyszłość, zawsze nową baterię zaraz po zakupie, naładować i rozładować tak dwa razy kontrolnie...
Czy najpierw naładować jakim prądem i jakim prądem rozładować?
Jeżeli to Imax B6 50W to aku Lipol 4S możesz ładować max prądem 3,4A a rozładowywać max prądem 0,3A . I nawet gdybyś w ładowarce poustawiał wyższe te wartości to ona i tak automatycznie przestawi się na te wartości .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Kwiateq
Posty: 5
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 17:51
Lokalizacja: Bolków, Polska

Re: Nowa bateria 4s 6000mah 60c z uszkodzoną celą co robić?

Post autor: Kwiateq »

Czyli jak postąpić z nową baterią bo zamówiłem dwie nowe baterie i nie chce popełnić błędu, proszę o dokładne instrukcje żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto
ODPOWIEDZ