Co to jest za typ baterii ?

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Co to jest za typ baterii ?

Post autor: hornet2 »

Co to jest za typ baterii i jak ją ładować ? Czy to jest LiHV i takiego programu ładowania do niej używać ? Niektórzy piszą że używają do ładowania tego aku programu do ładowania aku Lipol zwiększając napięcie końcowe z 4,2 do 4,35V/ogniwo . Czy takie coś nie zniszczy tego aku ?

Obrazek
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Sekles
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 10:25
Lokalizacja: Riom Francja

Re: Co to jest za typ baterii ?

Post autor: Sekles »

Bejo, gdzie na tym ogniwie jest niby napisane LiHV? Ja widzę tylko Li-PO i napięcie nominalne 11,4V.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co to jest za typ baterii ?

Post autor: pawelsky »

Sekles pisze:Bejo, gdzie na tym ogniwie jest niby napisane LiHV? Ja widzę tylko Li-PO i napięcie nominalne 11,4V.
Napiecie nominalne zwyklego lipo to 11.1V.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Co to jest za typ baterii ?

Post autor: hornet2 »

Dlatego moje pytanie . Jakim programem to ładować ? Programem Lipol i podnieść napięcie końcowe do 4,35V/ogniwo ? Czy specjalnym programem do ładowania LiHV ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Jeszurun
Posty: 30
Rejestracja: środa 06 lut 2019, 12:43
Lokalizacja: Zambrów

Re: Co to jest za typ baterii ?

Post autor: Jeszurun »

Z 2 lata temu o takich ogniwach czytałem na forum ebikeowym a temat traktował zwiększaniu pojemności w nowych lipolach w jakichś tam telefonach poprzez podniesienie właśnie napięcia na celi z 4.2V do 4.35V
Ładował bym programem do lipo wszak to lipo :)
Skrzydło EPP 1.2m eLeReS Max Fox800
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Co to jest za typ baterii ?

Post autor: Baqsthc »

Lihv tak zwane. Masowo użytkowane w whoopach. Laduj jak LiPo I do tego samego napięcia co LiPo. Ładowanie do 4.35 na cele nie wiele daje a trochę męczy te pakiety.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to jest za typ baterii ?

Post autor: cobra »

Pewnie to takie "LiHv" jak do Fimi A3. Ładowanie do 4,35V zabiło ludziom (mnie też) pakiety.
Proponuję traktować je jako normalne Li-pol i ładować do 4,20V.
________________
Cobra
Sekles
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 10:25
Lokalizacja: Riom Francja

Re: Co to jest za typ baterii ?

Post autor: Sekles »

pawelsky pisze:
Sekles pisze:Bejo, gdzie na tym ogniwie jest niby napisane LiHV? Ja widzę tylko Li-PO i napięcie nominalne 11,4V.
Napiecie nominalne zwyklego lipo to 11.1V.
Oczywiście masz rację, tylko co to oznacza? 3,8V nominalnie na celę w przypadku tego wynalazku, ok, ale co dalej? Gdzie jest napisane, że można ładować do np 4,3V na celę? Skąd pomysł na 4,35V?

Pytanie autora wątku jak zwykle na poziomie. Lipol jest z jakiegoś zestawu. Może wypadałoby instrukcję do tegoż sprzętu poczytać? Oryginalną ładowarkę obadać (choćby jej parametry w googlu)?

Ja tam nadal widzę tylko napis Li-PO i napięcie 11,4V. Może majfriendy pomyliły się i przyjęły napięcie nominalne celi takie jak w storage, czyli 3,8V? Obrazek

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Jeszurun
Posty: 30
Rejestracja: środa 06 lut 2019, 12:43
Lokalizacja: Zambrów

Re: Co to jest za typ baterii ?

Post autor: Jeszurun »

Lipolowi nic nie będzie jeśli nie będziesz go przeładowywał bo to nie ogniwa niklowe że pamięć mają..
Kilka ładowarek przewaliłem bo pakiety brzucha szybko dostawały a ładowałem grubo poniżej prądu ładowania sugerowanego przez producenta.
Od jakiegoś czasu mam programowalną i ładuję zawsze poniżej 4.2V na celę i póki co widzę pozytywny efekt :)
Skrzydło EPP 1.2m eLeReS Max Fox800
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co to jest za typ baterii ?

Post autor: pawelsky »

Sekles pisze:Oczywiście masz rację, tylko co to oznacza? 3,8V nominalnie na celę w przypadku tego wynalazku, ok, ale co dalej?
To oznacza ze (przynajmniej wg producenta) jest to pakeit LiHV, czyli taki ktory laduje sie do wyzszego napiecia (4.3V-4.35V na cele).
Sekles pisze:Pytanie autora wątku jak zwykle na poziomie.
Odpowiedzia tez sie nie popisales wiec kasliwe uwagi bym sobie na Twoim miejscu raczej darowal...
Sekles pisze:Ja tam nadal widzę tylko napis Li-PO i napięcie 11,4V.
LiHV to nic innego jak LiPo ktore mozna ladowac do wyzszego napiecia i tak wlasnie wielu producentow je oznacza - jako LiPo z napieciem nominalnym 3.8V na cele.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Co to jest za typ baterii ?

Post autor: hornet2 »

Na razie naładowałem aku ładowarką stockową ,następnie pomierzyłem napięcia . Napięcie aku 12,96V . Poszczególnych ogniw : 4,32 : 4,33 ; 4,31 . Telemetria pokazuje naładowanie 100% . Drugie aku ładuję tak jak sugerowaliście programem do ładowania zwykłych Lipoli trybem Balance . Zobaczymy co z tego wyjdzie ? Jakby ktoś jeszcze do tej pory nie wiedział to jest to aku do Hubsana Zino H117S .

No i mam wyniki pomiarów drugiego aku ładowanego Imaxem . Napięcie aku 12,59V . Poszczególnych ogniw : 4,20 ; 4,19; 4,20V . wskazanie telemetrii - naładowanie 90% . W jakimś stopniu skróci to czas lotu . To tak jakby zwykłego lipola 3S zamiast do 12,6 naładować do 12,2V . Tak że jak napisał już Kolega @ pawelsky choć nie jest to napisane ale wszystko wskazuje na to że jest to aku LiHV . Ładując je do napięcia końcowego tylko 12,6V aku będzie nie w pełni naładowane obniżając czas lotu .

Sekles pisze:Bejo, gdzie na tym ogniwie jest niby napisane LiHV? Ja widzę tylko Li-PO i napięcie nominalne 11,4V.
Napiecie nominalne zwyklego lipo to 11.1V.[/quote]Oczywiście masz rację, tylko co to oznacza? 3,8V nominalnie na celę w przypadku tego wynalazku, ok, ale co dalej? Gdzie jest napisane, że można ładować do np 4,3V na celę? Skąd pomysł na 4,35V?

Pytanie autora wątku jak zwykle na poziomie. Lipol jest z jakiegoś zestawu. Może wypadałoby instrukcję do tegoż sprzętu poczytać? Oryginalną ładowarkę obadać (choćby jej parametry w googlu)?

Ja tam nadal widzę tylko napis Li-PO i napięcie 11,4V. Może majfriendy pomyliły się i przyjęły napięcie nominalne celi takie jak w storage, czyli 3,8V? Obrazek

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka[/quote]



A widziałeś zwykłe Lipo z napięciem nominalnym 11,4V ? Więc tak jak powiedział @ pawelsky kąśliwe uwagi zachowaj dla siebie . Chociaż ja już przyzwyczaiłem się do tego na tym forum . ;-)
Ostatnio zmieniony czwartek 02 sty 2020, 10:17 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co to jest za typ baterii ?

Post autor: pawelsky »

hornet2 pisze:Na razie naładowałem aku ładowarką stockową ,następnie pomierzyłem napięcia . Napięcie aku 12,96V . Poszczególnych ogniw : 4,32 : 4,33 ; 4,31 . Telemetria pokazuje naładowanie 100% . Drugie aku ładuję tak jak sugerowaliście programem do ładowania zwykłych Lipoli trybem Balance . Zobaczymy co z tego wyjdzie ?
Poczytaj na forach jak sie te pakiety spisuja przy czestym ladowaniu stockowa ladowarka. Jesli dobrze - laduj jak LiHV, jesli padaja tak jak te od Fimi A3, laduj jak standardowe LiPo.
ODPOWIEDZ