Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Post autor: pawelsky »

prokopcio pisze:Moje odpowiedzi Cię nie zadowalają ;)
Zdecydowanie nie.
prokopcio pisze:Nad modelem mam kontrolę z dołu.
Lecac paralotnia nie bedziesz jej mial, wiec nie, taka odpowiedz nie zadowala.
prokopcio pisze:Testy Prototypu pełnowymiarowego widzę dwie możliwości, zabezpieczone / ogrodzone miejsce lądowania (z dala od zabudowań i ludzi) z ostrzeżeniem o niebezpieczeństwie
I co Ci da to ogrodzone miejsce jak GPS stwierdzi ze ladowanie bedzie 10m dalej? Bedziesz grodzil hektar pola drutem kolczastym pod napieciem? Ta odpowiedz rowniez nie zadowala.
prokopcio pisze:Druga opcja to dać do łapy radio przeszkolonej osobie na ziemi.
I to w zasadzie jest jedyna bezpieczna opcja. To jedyna zadowalajaca odpowiedz.
prokopcio pisze:oprócz kontrolera lotu jest mój kontroler, który w razie problemów potrafi na moją komendę unicestwić drona.
Za duzo naogladales sie chyba relacji z nieudanych startow SpeceX. Z tym unicestwianiem to proponuje jednak zejsc na ziemie...

A tak przy okazji, dlaczego nie pokazales momentu ladowania na filmiku? Czyzby automat chcial ladowac nie do konca tam gdzie sie tego spodziewales? :)
prokopcio
Posty: 89
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 17:32
Lokalizacja: Grodków

Re: Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Post autor: prokopcio »

Możesz wierzyć lub nie. Nigdy nie wylądował dalej niż 2,5m od zaplanowanego miejsca, zazwyczaj jest to +/- 1m a mam w modelu jakiś najprostszy/najtańszy GPS.

Co do kontroli wzrokowej z powietrza to chyba nigdy nie patrzyłeś oczami na świat z 200m, nie przez szybę samolotu, nie z kamery 16k. Nie widzę nic niebezpiecznego w wyłączeniu drona gdy widzę, że leci nie tam gdzie powinien.
Nie chcesz przyjąć do wiadomości co ja robię.

To nie jest towar na półki do sklepu jak drony.

Powtarzam, powstaje prototyp który będzie testowany z dala od ludzi postronnych, nie musi być nawet ogrodzenia, jak wyląduje 100m dalej też nic się nie dzieje! Ja z góry doskonale widzę czy ktoś jest w pobliżu miejsca lądowania czy nie. Nie mam przymusu zrzucenia ;)

Jeśli ktoś zechce produkować taki sprzęt dla ludzi to niech się martwi. Ja nie zamierzam tego produkować.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Post autor: pawelsky »

prokopcio pisze:Co do kontroli wzrokowej z powietrza to chyba nigdy nie patrzyłeś oczami na świat z 200m, nie przez szybę samolotu, nie z kamery 16k.
Pudlo - patrzylem na swiat z wysokosci z wielu roznych statkow powietrznych, nie przez szybe i nie z kamery (paru lotnikow w rodzinie), wiec jak wyglada swiat z wysokosci wiem doskonale.

To co probujesz tutaj wykazac to mniej wiecej jakbys chcial powiedziec ze jestes w stanie jednoczesnie kierowac samochodem i sterowac modelem w czasie jazdy - sam przyznasz ze brzmi to malo wiarygodnie...
prokopcio pisze:Nie widzę nic niebezpiecznego w wyłączeniu drona gdy widzę, że leci nie tam gdzie powinien.
Mysle ze to kwestia malej wyobrazni lub tez malego doswiadczenia.
prokopcio pisze:To nie jest towar na półki do sklepu jak drony.
Nie jestes wyjatkowy. Setki ludzi buduje swoje latadla samodzielnie a nie kupuje z polki, ale nie zwalnia to nikogo z dbania o bezpieczenstwo.
prokopcio pisze:Ja z góry doskonale widzę
Tak, tak, tak samo doskonale jak wszyscy Ci ktorzy twierdza ze sa w stanie latac VLOS Mavicem na 1km...
prokopcio pisze:Jeśli ktoś zechce produkować taki sprzęt dla ludzi to niech się martwi. Ja nie zamierzam tego produkować.
Ale zamierzasz uzywac i Twoim obowiazkiem jest zapewnic pelne bezpieczenstwo, szczegolnie ze nie mowimy o 250g zabawce, tylko ciezkim dronie ze smiglami jak kosiarka.
prokopcio
Posty: 89
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 17:32
Lokalizacja: Grodków

Re: Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Post autor: prokopcio »

kuczy ma rację :)
Miłego Dnia Źyczę.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Post autor: pawelsky »

prokopcio pisze:kuczy ma rację :)
Jak grochem o sciane...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Post autor: Verid »

prokopcio pisze:kuczy ma rację :)
Kuczy miewa rację. Często nawet. Ale nie zawsze.
A skoro tak ufasz w jego racje bo na obecną chwilę stanął "po twojej stronie" to poproś go o opowieść o tym dlaczego jego APM leży u mnie w szufladzie z przykazem żeby go nie montować do niczego co lata. Takie drobne memento co potrafi wyciąć porządnie złożony i wielokrotnie testowany sprzęt w rękach doświadczonego usera - tak żebyś mógł sobie uzmysłowić co może zrobić twoj prototyp bez kontroli jakiegokolwiek usera. Ciekawe czy będziesz miał dosyć refleksu żeby uruchomić killswitch pilotując paralotnię, jak napęd po odłączeniu zamiast Return To Home uruchomi Return To Twój Zadek.
pawelsky pisze:Jak grochem o sciane...
Po przebiegu dyskusji z redukcją mocy silników żeby się rama nie rozpadła od agresywnej stabilizacji :roll: to było do przewidzenia niestety.
Ten wredny...
prokopcio
Posty: 89
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 17:32
Lokalizacja: Grodków

Re: Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Post autor: prokopcio »

Verid pisze:Ciekawe czy będziesz miał dosyć refleksu żeby uruchomić killswitch pilotując paralotnię, jak napęd po odłączeniu zamiast Return To Home uruchomi Return To Twój Zadek.
nie, spadnę i skończę żywot razem z nim, ale to mała strata....

1. Zdecydujcie się zatem, o mój czy ludzi postronnych zadek się martwicie?
2. O ramę też jestem nadzwyczaj spokojny, nie przeczytałeś ze zrozumieniem czemu służy redukcja mocy (zastosowana w modelu również).
3. Nigdy nie twierdziłem, że można w 100% zaufać automatyce.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Post autor: Jagoda »

Nie za bardzo czaję w tym projekcie sens/cel zrzutu napędu (bo pewnie się nie znam)
-Energię potrzebną do lądowania można przecież wykorzystać np. na dalsze wznoszenie.A 10 kg. to tak dużo?Najwyżej od rana nie zjesz obiadku ;-)

A tutaj to Ty nie za bardzo wyczaiłeś:
prokopcio pisze: nie, spadnę i skończę żywot razem z nim, ale to mała strata....

1. Zdecydujcie się zatem, o mój czy ludzi postronnych zadek się martwicie?
Ważne komu na czajnik/zadek spadniesz Ty czy latadło. Owszem, prawdopodobieństwo może być bardzo małe ale nigdy zerowe.
Pozdrawiam. :), :)
prokopcio
Posty: 89
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 17:32
Lokalizacja: Grodków

Re: Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Post autor: prokopcio »

Wyczaiłem, Możliwość kiedy to we mnie wlatuje jest tylko i wyłącznie nad terenem otwartym gdzie nikogo niema. Innej możliwości nie widzę. Więc spadając nie mogę nikomu zrobić krzywdy. Dlatego THROW_NEXT_MODE jest ustawione na LAND co w teorii nie powinno lecieć do góry.
Gdyby latanie z ponad półtorametrowym potworkiem na plecach było wygodne to ten wynalazek nie miałby żadnego sensu.
Masa gra drugorzędną rolę bo podczas lotu ją dźwiga skrzydło. Masa podczas startu i lądowania odgrywa rolę. Rozmiar niestety wpływa na lot swobodny w znacznym stopniu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Post autor: Verid »

Ad.1 każdy
Ad.2 nie opisałeś w żaden sensowy sposób czemu to miałoby służyć poza twoją własną satysfakcją
Ad.3 to zrób tak żeby było po Bożemu tj. zgodnie z prawem i doswiadczeniem innych a nie jak ci się wydaje że powinno być ok bo niby nikogo nie ma albo że kopter tam nie doleci.

BTW - będzie ci znacznie łatwiej jeżeli porzucisz kretyńskie uzasadnienie krytyki "udupić go bo polskie" tylko przyjmiesz ze podawane tu i gdzie indziej uwagi są w jak najlepszej wierze, w trosce o ciebie, twój sprzęt i innych. Naprawdę, nie jesteś aż tak strasznie istotny żeby komuś zależało na udupieniu twojego projektu "żebyś tylko się nie wybił".
Ten wredny...
prokopcio
Posty: 89
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 17:32
Lokalizacja: Grodków

Re: Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Post autor: prokopcio »

Verid pisze:Ad.1 każdy
Dzięki :)
Verid pisze:Ad.2 nie opisałeś w żaden sensowy sposób czemu to miałoby służyć poza twoją własną satysfakcją
prokopcio pisze:...jest to niekorzystne w jednej kwestii - ze względu na to, że śmigła się przesłaniają a zależy mi na jak największym upakowaniu gabarytowym pozostaje problem oszacowania/pomiaru jak bardzo śmigła się mogą odgiąć. Zmierzyłem, że podczas pełnej mocy statycznie końcówki odchylają się o 20mm ale podczas stabilizacji spadającego drona dojdą duże siły żyroskopowe które nie pomagają. To też jest powód chęci ograniczenia mocy podczas stabilizacji.
Verid pisze:Ad.3 to zrób tak żeby było po Bożemu tj. zgodnie z prawem i doswiadczeniem innych a nie jak ci się wydaje że powinno być ok bo niby nikogo nie ma albo że kopter tam nie doleci.
W większości zgodzę się, choć tu "debaty" idą nam kiepsko ;)
Verid pisze:"udupić go bo polskie"
to nie moja wypowiedź.
Verid pisze:przyjmiesz ze podawane tu i gdzie indziej uwagi są w jak najlepszej wierze, w trosce o ciebie, twój sprzęt i innych.
Gdybym czół się mądrzejszy od Was to bym nie dyskutował ani nie zakładał tematów.
Verid pisze:Naprawdę, nie jesteś aż tak strasznie istotny żeby komuś zależało na udupieniu twojego projektu "żebyś tylko się nie wybił".
zgadzam się w 100% że jest to mało istotny projekt dla ludzkości. Ani dochodowy :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Post autor: Verid »

prokopcio pisze:...jest to niekorzystne w jednej kwestii - ze względu na to, że śmigła się przesłaniają a zależy mi na jak największym upakowaniu gabarytowym pozostaje problem oszacowania/pomiaru jak bardzo śmigła się mogą odgiąć. Zmierzyłem, że podczas pełnej mocy statycznie końcówki odchylają się o 20mm ale podczas stabilizacji spadającego drona dojdą duże siły żyroskopowe które nie pomagają. To też jest powód chęci ograniczenia mocy podczas stabilizacji.
To kolejny bzdet który wymyśliłeś jak już samorozpadającej się ramy nie dało się bronić nie błaźniąc się przy tym doszczętnie. Końcówki śmigła pracują w określonym zakresie już od kilkunastu procent mocy i separację musisz dać niezależnie od tego czy masz pełną moc czy pół. Żeby wyglądalo mądrze dorzuciłeś "siły żyroskopowe" o których kierunku i sile nie masz bladego ale jako że rozpaczliwie potrzebowałeś poparcia dla swojego pędu w kierunku redukcji mocy przy stabilizacji to założyłeś ze "są duże" i na pewno szkodliwe.
prokopcio pisze:W większości zgodzę się, choć tu "debaty" idą nam kiepsko ;)
Mniej grochu i ścian to pójdą lepiej.
prokopcio pisze:to nie moja wypowiedź.
Nie. Kuczego, którego autorytetem usiłujesz się zasłaniać dlatego zaznaczyłem zebyś nie szukał w tym stwierdzeniu oparcia.
prokopcio pisze:Gdybym czół się mądrzejszy od Was to bym nie dyskutował ani nie zakładał tematów.
To jeszcze zacznij z tych tematów i dyskusji korzystać a nie tylko oczekiwać przyklasku dla tego co wymyśliłeś a w razie jego braku szukać dziury w całym i sposobów obejścia żeby zostało na twoim.
Ten wredny...
prokopcio
Posty: 89
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 17:32
Lokalizacja: Grodków

Re: Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Post autor: prokopcio »

Verid pisze:oczekiwać przyklasku dla tego co wymyśliłeś a w razie jego braku szukać dziury w całym i sposobów obejścia żeby zostało na twoim.
pięknie napisane, zatem niech zostanie na Twoim. Zmieniam zdanie, wycofuję się z tych bzdet co pisałem. Wyszło jednak na twoje. Oklaski się w pełni należą.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Post autor: Jagoda »

prokopcio pisze: wycofuję się z tych bzdet co pisałem. Wyszło jednak na twoje. Oklaski się w pełni należą.
Nie ironizuj!
Kto założył temat?
A dalej
prokopcio pisze:
Verid pisze:Ad.3 to zrób tak żeby było po Bożemu tj. zgodnie z prawem i doswiadczeniem innych a nie jak ci się wydaje że powinno być ok bo niby nikogo nie ma albo że kopter tam nie doleci.
W większości zgodzę się, choć tu "debaty" idą nam kiepsko ;)
Nie idą kiepsko.Idą jak należy.
pwelsky rzucił:
pawelsky pisze:
prokopcio pisze:Druga opcja to dać do łapy radio przeszkolonej osobie na ziemi.
I to w zasadzie jest jedyna bezpieczna opcja. To jedyna zadowalajaca odpowiedz.
I ja też się z tym zgadzam.
Pozostaje tylko pytanie, czy osoba na ziemi steruje od A do Z czy sterowanie jest współdzielone Ty/operator na ziemi.
W jednym i drugim przypadku uważam,że łączność Ty/operator (np. UKF-ka) jest niezbędna
Pozdrawiam. :), :)
prokopcio
Posty: 89
Rejestracja: środa 01 maja 2019, 17:32
Lokalizacja: Grodków

Re: Nietypowy tryb dla ArduCoptera

Post autor: prokopcio »

Od momentu zrzutu tylko i wyłącznie ręcznie operator z ziemi.
ODPOWIEDZ