Dron nie komunikuje z radiem

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kopcio
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2018, 10:03
Lokalizacja: Cieszyn

Dron nie komunikuje z radiem

Post autor: Kopcio »

Hej,

Latam już kilka dni, szczerze mówiąc dron zaliczył już kilka większych upadków, ale jak do tej pory wszystko działało jak należy. Po wczorajszym locie wylądowałem na trawie do góry nogami i stało się...
Zaraz po incydencie nie było żadnej reakcji na sygnały z radia, ale dioda na FC mrugała jak chciałem aktywować buzzer (ale on sam się nie włączył). Wieczorem w domu przyjrzałem się dronowi i wszystko wyglądało OK, po podłączeniu baterii nawet zaczęło działać. Dzisiaj rozebrałem całość (bo znowu brak reakcji), wszystkie połączenia wyglądają OK + sprawdzone miernikiem. Odbiornik radia komunikuje z radiem. Po podłączeniu FC do PC pokazuje mi błąd o nie podłączonym odbiorniku.

Jutro sprawdzę inny odbiornik, ale może ktoś z was spotkał się już z taką sytuacją?

Radio- IS6s
Odbiornik- FS-IA10B
FC-F3 Acro 6 DOF

Dziękuję za wszelkie sugestie.
Kopcio
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2018, 10:03
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Dron nie komunikuje z radiem

Post autor: Kopcio »

Wygląda na to że udało mi się naprawić problem. Przynajmniej na stole działa, zobaczymy czy się nie powtórzy.

Jeśli by ktoś miał podobny problem, nie wyłączyłem telemetrii i zapchała się pamięć (widocznie musiało się to zgrać z uderzeniem/przez to uderzyłem w ziemię). Więc wyłączenie telemetrii+czyszczenie pamięci+ przywrócenie do ustawień fabrycznych i ustawienie wszystkiego od nowa.
ODPOWIEDZ