Problem z podglądem na ekranie

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lsuty
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 19 lip 2018, 16:44
Lokalizacja: Boniewo

Problem z podglądem na ekranie

Post autor: lsuty »

Cześć !
Mam Phantoma 1 po lekkich modyfikacjach z kamerą sjcam sj5000x wifi, nadajnik TS5828 ( testowałem też na TS303), odbiornik RC305 i resztę rzeczy jak widać na zdjęciach. Wszystko było dobrze, podgląd na ekranie bardzo ładny, zasięg też w miarę. Żadnej "gleby" nie zaliczyłem, starałem się zawsze delikatnie lądować w odpowiednich miejscach. Aż kilka dni temu poszedłem polatać, wszystko podłączam tak jak zawsze i obraz pojawił się na chwilę w różnych kolorach, a po chwili znikł i "śnieży". I tak jest ostatnio za każdym razem, także nici z lataniem z podglądem. Zmiana nadajnika nie pomogła, kabla od kamery też nie. Testowałem też już chyba na wszystkich możliwych kanałach - i nic...
Wszystko podłączone tak jak na zdjęciach poniżej.
Może tu ktoś widzi błąd lub zna jakąś przyczynę tej mojej nieprzyjemności ? ;)

Spokojnie, kable są dobrze polutowane i zaizolowane. Zdjęcia zrobiłem w trakcie przekładki nadajnika żeby było widać co gdzie jest podłączone ;)

Link do zdjęć i filmu:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Pozdrawiam ! ;-)
AdiJager
Posty: 18
Rejestracja: piątek 11 lis 2016, 13:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z podglądem na ekranie

Post autor: AdiJager »

Niestety podejrzewałbym, że to kamerka umarła albo jest bliska tego losu.
W skrócie:
* czarno-biały szum na wizji - problem z odbiorem
* czarne kropki latające po ekranie - szum elektroniczny z innych komponentów w modelu
* przebarwienia - przepalenie do bieli - kamera/nadajnik się przegrzewa
* przebarwienia - inne niż ^ - problem z kamerą
lsuty
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 19 lip 2018, 16:44
Lokalizacja: Boniewo

Re: Problem z podglądem na ekranie

Post autor: lsuty »

a jest opcja, że kamera będzie normalnie działać i nagrywać a nie będzie dawać obrazu na nadajnik ? Kamera ma około pół roku i była bardzo sporadycznie używana więc pewnie pójdzie na gwarancję..

Problem z nadajnikiem bym wykluczył właśnie bo sprawdzałem na dwóch różnych.
szum z innych komponentów też chyba nie jest powodem, bo wszystko dobrze chodziło, aż nagle przestało, a nic nie dokładałem, nie zmieniałem..

I wielkie dzięki za podpowiedz ! :)
Wszystkiego dobrego ! :)

A jest tu ktoś może z okolicy Włocławka i chciałby mi pomóc stwierdzić moją awarię użyczając na minutę kamerę lub próbując złapać obraz z mojego nadajnika ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem z podglądem na ekranie

Post autor: Verid »

lsuty pisze:a jest opcja, że kamera będzie normalnie działać i nagrywać a nie będzie dawać obrazu na nadajnik ?
A jakiś problem nacisnąć przycisk nagrywania i zobaczyć czy coś jest na karcie? Odpowiedź będziesz miał bez gdybania. Tak samo z ustaleniem czy kamera daje obraz czy nie - podepnij bezpośrednio pod monitor czy telewizor z pominięciem całego toru wideo, to tylko dwa kabelki przecież. Obraz jest - szukaj problemu w instalacji. Obrazu nie ma - rzut oka w ustawienia czy coś się nie przestawiło, względnie gwarancja.
Ten wredny...
lsuty
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 19 lip 2018, 16:44
Lokalizacja: Boniewo

Re: Problem z podglądem na ekranie

Post autor: lsuty »

Jeśli kolega myśli, że nie sprawdziłem czy nagrywa to się odrobinę myli ;) Chyba się trochę nie zrozumieliśmy, bo chodziło mi czy gdy kamera działa normalnie i nagrywa, to może być tylko uszkodzone wyjście USB, tryb przesyłania obrazu na "tv".
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Problem z podglądem na ekranie

Post autor: Verid »

lsuty pisze:bo chodziło mi czy gdy kamera działa normalnie i nagrywa, to może być tylko uszkodzone wyjście USB, tryb przesyłania obrazu na "tv".
Tak, jak najbardziej. Poza wspomnianym przypadkowym resetem ustawień mógł ci się przytrafić przykładowo zimny lut który puścił od wibracji i kamera niby działa, a obrazu na wyjściu nima.
Ten wredny...
AdiJager
Posty: 18
Rejestracja: piątek 11 lis 2016, 13:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z podglądem na ekranie

Post autor: AdiJager »

no cóż, na debugowanie, to nie ma innego sposobu niż dochodzenie metodą prób i błędów. Wiesz, ostatnio mamy też wysokie temp, a sprzęty tego "generalnie" nie lubią.
lsuty
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 19 lip 2018, 16:44
Lokalizacja: Boniewo

Re: Problem z podglądem na ekranie

Post autor: lsuty »

w opcjach kamery wszystko ok. więc pewnie to, że nie daje obrazu na wyjście.. Musze to sprawdzić i pewnie rozglądać się za inną kamerą...

Dzięki za podpowiedzi !
lsuty
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 19 lip 2018, 16:44
Lokalizacja: Boniewo

Re: Problem z podglądem na ekranie

Post autor: lsuty »

Witam,
Problem rozwiązany. Wymiana kamery na nową pomogła. Poprzednia normalnie działała, ale nie dawała obrazu na wyjście AV. Może komuś przyda się kiedyś ta informacja.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ