Spalony odbiornik?

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Patryk25
Posty: 21
Rejestracja: sobota 17 lut 2018, 09:12
Lokalizacja: Zambrów

Spalony odbiornik?

Post autor: Patryk25 »

Witam
Mam odbiornik flysky FSiA6,problem polega na tym że działa jedynie silnik podłączony przez regulator do odbiornika,
reszta kanałów w moim przypadku podłączone dwa serwa kompletnie nie reagują.
Sprawdzałem go podłączając regulator z silnikiem do wszystkich kanałów i działa jednak kiedy podłącze do pozostałych wolnych serwa te ani drgną.
Czy jest spalony? serwa wydają sie okej
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Spalony odbiornik?

Post autor: Verid »

Oj chłopie, chłopie - coś z logiką u ciebie nie bardzo albo niejasno się wyrażasz. Skoro silnik z reglem podłączany do kolejnych kanałów reaguje na nie to z odbiornikiem jest wszystko cacy. Objaw wskazuje raczej na uwalone serwa - wygląd to nie wszystko.
Ten wredny...
Patryk25
Posty: 21
Rejestracja: sobota 17 lut 2018, 09:12
Lokalizacja: Zambrów

Re: Spalony odbiornik?

Post autor: Patryk25 »

Verid pisze:Oj chłopie, chłopie - coś z logiką u ciebie nie bardzo albo niejasno się wyrażasz. Skoro silnik z reglem podłączany do kolejnych kanałów reaguje na nie to z odbiornikiem jest wszystko cacy. Objaw wskazuje raczej na uwalone serwa - wygląd to nie wszystko.
Podłączałem dla sprawdzenia również w 100procentach sprawne serwa z innego modelu-efekt taki sam.
Możliwe,że podłączyłęm przypadkiem bezpośrednio pakiet 11,1v kiedy troche kombinowałem z innym regulatorem,stąd podejrzenie spalenia,wcześniej wszystko chodziło bez zarzutów.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Spalony odbiornik?

Post autor: Verid »

Jakby był spalony to by albo nie reagował na żadnym kanale albo tylko na niektórych. Skoro podłączyłeś silnik na kolejnych kanałach i działa a serwa wpięte w te same kanały nie działają to przede wszystkim źle świadczy o serwach.
BTW - z czego zasilasz serwa w trakcie testu?
Ten wredny...
Patryk25
Posty: 21
Rejestracja: sobota 17 lut 2018, 09:12
Lokalizacja: Zambrów

Re: Spalony odbiornik?

Post autor: Patryk25 »

Verid pisze:Jakby był spalony to by albo nie reagował na żadnym kanale albo tylko na niektórych. Skoro podłączyłeś silnik na kolejnych kanałach i działa a serwa wpięte w te same kanały nie działają to przede wszystkim źle świadczy o serwach.
BTW - z czego zasilasz serwa w trakcie testu?
Zasilanie z regulatora podpiętego pod aku i wpiętego w odbiornik,bez kontrolera.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Spalony odbiornik?

Post autor: Verid »

A wtyczek od serw nie wsadzasz odwrotnie? Wiem, głupie pytanie ale czasem człowieka zaćmi... :mrgreen:
Czyli reasumując - podpinasz silnik z reglem do kanału pierwszego a serwo do kanału drugiego i silnik reaguje na aparaturę a serwo nie. Tak? A potem zamieniasz miejscami tj serwo na kanał pierwszy a silnik i regiel na kanał drugi i silnik dalej reaguje a serwo dalej nie?
Sorki ale mnie to cuchnie serwami, nie odbiornikiem.

Ewentualnie możesz sprawdzić czy ci BEC w reglu dobre napięcie daje. Może dla odbiornika wystarcza a a dla serw już niekoniecznie....
Ten wredny...
Patryk25
Posty: 21
Rejestracja: sobota 17 lut 2018, 09:12
Lokalizacja: Zambrów

Re: Spalony odbiornik?

Post autor: Patryk25 »

Verid pisze:A wtyczek od serw nie wsadzasz odwrotnie? Wiem, głupie pytanie ale czasem człowieka zaćmi... :mrgreen:
Czyli reasumując - podpinasz silnik z reglem do kanału pierwszego a serwo do kanału drugiego i silnik reaguje na aparaturę a serwo nie. Tak? A potem zamieniasz miejscami tj serwo na kanał pierwszy a silnik i regiel na kanał drugi i silnik dalej reaguje a serwo dalej nie?
Sorki ale mnie to cuchnie serwami, nie odbiornikiem.

Ewentualnie możesz sprawdzić czy ci BEC w reglu dobre napięcie daje. Może dla odbiornika wystarcza a a dla serw już niekoniecznie....
Wtyczki wpięte prawidłowo;p
Dokładnie,wygląda to tak jak by zasilany był tylko jeden kanał-ten z reglem a na resztę napięcie nie dochodziło,sprawdzałem scieszki ale nie dojrzałem się żadnej upalonej.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Spalony odbiornik?

Post autor: Verid »

Patryk25 pisze:Dokładnie,wygląda to tak jak by zasilany był tylko jeden kanał-ten z reglem a na resztę napięcie nie dochodziło,sprawdzałem scieszki ale nie dojrzałem się żadnej upalonej.
Masa i zasilanie wszystkich zestawów pinów powinny być zwarte więc jakby gdzieś była przepalona ścieżka to po podpięciu do tego kanału nie zasilałbyś odbiornika.
Sprawdziłeś BEC?
Ten wredny...
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Spalony odbiornik?

Post autor: df2 »

A ja bym jeszcze chętnie zobaczył ten zestaw podpięty, na zdjęciach.
Dziś caly regulator przemierzylem i przelutowalem, potem jeszcze jeden... Do dwusilnikowca..
Miałem 4 identyczne, jeden kręcił a pozostałe nie.. Okazało się oczywiście, że odwrotnie podpialem wtyczkę. A sprawdzałem to kilka razy...

Także może zdjęcia plus film z testów pozwolą ruszyć sprawę?
Patryk25
Posty: 21
Rejestracja: sobota 17 lut 2018, 09:12
Lokalizacja: Zambrów

Re: Spalony odbiornik?

Post autor: Patryk25 »

Problem rozwiązany.
Wstyd się przyznać ale przyczyna to odwrotne podłączenie wtyczki od regla,wczesniej troszkę przy nim grzebałem i okazało się,że wlutowałem odwrotnie przewody od złącza do odbiornika,przez to że złącze wpinałem odwrotnie,analogicznie wpinałem tak samo serwa,stąd brak reakcji na drążek.
Tak prosta i oczywista rzecz a jednak ;-)
Mimo wszystko dzięki za odpowiedzi,Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Spalony odbiornik?

Post autor: Verid »

Coś w temacie zaćmienia jednak... :mrgreen:
Najważniejsze że doszedłeś przyczyny.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ