Naze32 rev6 i minimOOSD po UART1

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

marijuz
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 23 sie 2011, 16:44
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Naze32 rev6 i minimOOSD po UART1

Post autor: marijuz »

Witam



Mam problem z podłączeniem minimOSD do mojego Naze32 po UART1. Po uruchomieniu widać obraz z kamery, potem widać powitalne napisy OSD, wyświetlają się nawet "przyrządy", ale są całkiem nieruchome i głuche na wszelkie ruchy drona. W dodatku po chwili napis

"DISARMED" zaczyna wyświetlać się naprzemiennie z napisem "NO DATA". Na Naze32 zapalają się jednocześnie dwie diody - czerwona i zielona i kontroler lotu jest już zawieszony - nie reaguje na nic. Z ciekawości podłączyłem minomOSD do UART2 i wszystko zadziałało sprawnie, po napisach powitalnych wyświetliły się przyrządy i na bieżąco ukazywały zmianę orientacji drona. Problem polega na tym, że nie mam możliwości używania UART2 (mam aparaturę bez PPM). Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że nie korzystam jednocześnie z UART1 i portu USB ani z tego wyjścia do FrSky bo wiem że są połączone z UART1. Jak uważacie, co może być przyczyną?



Pozdrawiam.
Tomek_sz28
Posty: 57
Rejestracja: sobota 11 mar 2017, 17:26
Lokalizacja: londyn

Re: Naze32 rev6 i minimOOSD po UART1

Post autor: Tomek_sz28 »

Witam
Ja miałem ten sam problem i sobie z nim nie poradziłem i nikt inny też mi nie pomógł.
Miałem dwie płytki naze 32 jedna rev 5 druga rev 6.
Na rev 6 mi niedziałało osd .
Też sie zawieszało.
marijuz
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 23 sie 2011, 16:44
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Re: Naze32 rev6 i minimOOSD po UART1

Post autor: marijuz »

Ja mam pewne podejrzenie. Myślę że płytka może być zepsuta. Uważam tak dlatego, że w płytce nie działa buzzer, o którym wiem, że jest sprawny. Oprócz tego płytka zupełnie nie wykrywa sonaru, nawet na padach trigg-echo.
ODPOWIEDZ