Problem z Naze32 rev6 - pomocy!

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Robak923
Posty: 1
Rejestracja: piątek 29 gru 2017, 16:39
Lokalizacja: Grudziądz

Problem z Naze32 rev6 - pomocy!

Post autor: Robak923 »

Witam, mam problem z NAZE32 i nadajnikiem flysky fs-i6x mianowicie cała kalibracja w programie Cleanflight przebiegła pomyślnie-kalibracja drażków, przełączników, regulatorów itd. Jednak w żaden sposób nie mogę uruchomić silników. Model nie reaguje na wychylenia drążka gazu z nadajnika oraz silniki nie załączają się z poziomu Cleanflight. Pomocy ! Mi się już skończyły pomysły :(
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Problem z Naze32 rev6 - pomocy!

Post autor: df2 »

Jak ARM ustawiłes?
Jak wygląda lista prearm z pierwszej strony konfiguratora?

Nie opisałeś konfiguracji sprzętu oprócz aparatury i fc i nie dałeś zrzutów konfiguracji softu.

Liczysz na wróżkę czy odpłatne porady serwisów?
Awatar użytkownika
tomaszallprint
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 18:33
Lokalizacja: Paris

Re: Problem z Naze32 rev6 - pomocy!

Post autor: tomaszallprint »

Robak923 pisze: silniki nie załączają się z poziomu Cleanflight. Pomocy ! Mi się już skończyły pomysły :(
A pakiet podpiąłeś ? :D
azja63
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 29 sty 2017, 20:48
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Problem z Naze32 rev6 - pomocy!

Post autor: azja63 »

Witam. Składam 250-tkę na naze32 i poległem przy konfiguracji. W apce ustawiłem ppm, odbiornik to frsky Tiny 8 kanałów podpięty poprzez port ppm do nazy. Starałem się skalibrować wszystko zgodnie z poradami na forum, jednak pojawił się problem
między innymi z uzbrojeniem silników. Zarówno w baseflight test silników działa idealnie, startują równocześnie, w oknie kalibracji aparatury drążki wychylają się poprawnie, a wykresy pokazują odpowiednie przebiegi. Zauważyłem że w zakładce Mode Selection przełączniki z nadajnika zmieniają położenie żółtego pionowego paska, a zaznaczone tryby lotu podświetlone są na czerwono i nie zmieniają koloru na zielony w czasie przełączania. Zapisuje ustawienia, przechodzę do innej zakładki i po powrocie ustawienia trybów lotu znikają. Proszę was o pomoc bo nie daję już rady.
Taki mam odbiornik.
HTB1iT1OSpXXXXXTXFXXq6xXFXXXM.jpg
HTB1iT1OSpXXXXXTXFXXq6xXFXXXM.jpg (73.02 KiB) Przejrzano 3441 razy
Edytuj posty!

Dziękuję kolegom za ogromne zainteresowanie i bezinteresowną pomoc w uruchomieniu mojego coptera. A wystarczyło podpowiedzieć, że problem z konfiguracją rozwiązuje między innymi zmiana konfiguratora na Cleanflight, nie musiał bym kupować drugiego odbiornika. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ