Padnięty fox?

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Padnięty fox?

Post autor: ookon »

Witam, czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak sprawdzić nadajnik foxa? Po ostatniej kraksie zasięg spadł do 1000m.mize Może ktoś by się podjął sprawdzenia tego?
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Padnięty fox?

Post autor: Piotrowy »

ookon pisze:Witam, czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak sprawdzić nadajnik foxa? Po ostatniej kraksie zasięg spadł do 1000m.mize Może ktoś by się podjął sprawdzenia tego?
Pozdrawiam Marcin
1000m to jeszcze nie tragedia, przy uszkodznej końcówce mocy zasięg spada drastycznie do 100-200m. Przyjrzał bym jeszcze antenie nadawczej :roll:

Jak jesteś z Kartuz skontaktowabym się Kkacprem. To jeden z lepszych specjalistów od anten :idea:
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: Padnięty fox?

Post autor: ookon »

Piotrowy pisze:Obrazek
ookon pisze:Witam, czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak sprawdzić nadajnik foxa? Po ostatniej kraksie zasięg spadł do 1000m.mize Może ktoś by się podjął sprawdzenia tego?
Pozdrawiam Marcin
1000m to jeszcze nie tragedia, przy uszkodznej końcówce mocy zasięg spada drastycznie do 100-200m. Przyjrzał bym jeszcze antenie nadawczej :roll:

Jak jesteś z Kartuz skontaktowabym się Kkacprem. To jeden z lepszych specjalistów od anten :idea:
Mam od niego właśnie antenę ale napiszę do niego. Wcześniej robiłem 5km bez problemu nie mając jeszcze gs od pitlaba , potem miałem krakse gdzie wyrwalo mi kable od nadajnika ale nie od strony nadajnika tylko od drugiej (z wtyczki serwa). Teraz na GS 1000 m i nie wiecej.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Padnięty fox?

Post autor: NeXuS »

Nie zmieniałeś przy okazji czegoś, co mogłoby wpłynąć na link video? Np. retransmisja na 2,4 potrafi nieźle nabroić.
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: Padnięty fox?

Post autor: ookon »

Generalnie wszystko jest jak przed zakupem gs.pomierzyłem stabilizator w nadajniku i wejście 12v,wyjście 4,95v,czyli niby ok.zastanawiam się czy zmiana kabla antena-odbiornik mogła by mieć na to wpływ?kabel rg 174, poprzednio taki cienki miedziany,nie pamietam nazwy.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Padnięty fox?

Post autor: NeXuS »

Czyli jednak coś tam zmieniłeś ;) Na kablach się nie znam, ale bym szedł tym tropem. Może przerwa w połączeniu żyły albo ekranu?
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Padnięty fox?

Post autor: rycerz100 »

Jeśli nadajnik nie grzeje się jak napisałeś w temacie o GS postawił bym na padniętą końcówkę mocy.
Może podczas kraksy ucierpiała antena i zbyt długo nadajnik pracował bez niej.
Sprawdź jaki prąd pobiera nadajnik.
Mirek
Awatar użytkownika
ookon
Posty: 103
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 18:00
Lokalizacja: Bochnia

Re: Padnięty fox?

Post autor: ookon »

Teraz mam tyg pobyt w szpitalu więc muszę zostawić to na razie, ale dzięki za naprowadzenie, kupiłem porządny miernik i sprawdzę jaki prąd bierze.
ODPOWIEDZ