Sprawdzony monitor/

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamillos
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 22 lis 2016, 21:28
Lokalizacja: Śląsk

Sprawdzony monitor/

Post autor: Kamillos »

Witam, od dwóch lat kompletuję sprzęt fpv i kolej przyszła na monitor.
Jaki sprawdzony sprzęt polecacie? Mam już zakupiony nadajnik i odbiornik boscam (fox), więc potrzebuję taki pod który można bez problemu podłączyć.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 paź 2017, 19:42 przez Kamillos, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej spróbować i pożałować
niż żałować, że się nie spróbowało.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Sprawdzony monitor/

Post autor: Verid »

Podłączenie to ostatnie z twoich zmartwień. Pytanie jest - ile chcesz przepuścić i czego się za to spodziewasz bo kombinacji jest naprawdę wiele. Od groszowych spraw typu gogle kubełkowe poprzez dedykowane monitory do FPV np. Black Pearl po telewizory turystyczne (kto bogatemu zabroni).
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Kamillos
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 22 lis 2016, 21:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sprawdzony monitor/

Post autor: Kamillos »

Szukam czegoś sprawdzonego i dobrego, by posłużył dłuższy okres. Google odpadają ze względu na cenę, ale chciałbym zainwestować w dobry/bardo dobry monitor ;)
Lepiej spróbować i pożałować
niż żałować, że się nie spróbowało.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Sprawdzony monitor/

Post autor: Verid »

Kamillos pisze:Szukam czegoś sprawdzonego i dobrego, by posłużył dłuższy okres.
Nie ma czegoś takiego. Jak nie upalisz to wszystkie będą chodzić podobną ilość czasu - czytaj, zdążą ci się znudzić.
Kamillos pisze:Google odpadają ze względu na cenę, ale chciałbym zainwestować w dobry/bardo dobry monitor ;)
Aha, czyli gogle kubełkowe za 100-200PLN to za drogo ale BlackPearl 7" za 8 stów to cacy? :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Kamillos
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 22 lis 2016, 21:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sprawdzony monitor/

Post autor: Kamillos »

Aha, czyli gogle kubełkowe za 100-200PLN to za drogo ale BlackPearl 7" za 8 stów to cacy? :mrgreen:[/quote]

Hmm... Powiem szczerze, że nie brałem pod uwagę gogli z racji ceny, ale miałem na myśli takie za ponad "tysiaka" nie myślałem o goglach kubełkowych bo pachnie mi to badziewiem. Czy się mylę ?

Załóżmy jednak że wybrałbym gogle, to które można by podłączyć pod mój zestaw Fox ?
Lepiej spróbować i pożałować
niż żałować, że się nie spróbowało.
grekax
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 16:19
Lokalizacja: Nysa

Re: Sprawdzony monitor/

Post autor: grekax »

nabyłem ostatnio ten https://www.fpvmodel.com/sharp-vision-7 ... _g773.html
i jestem zadowolony , jest bardzo jasny
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Sprawdzony monitor/

Post autor: Verid »

Kamillos pisze:Załóżmy jednak że wybrałbym gogle, to które można by podłączyć pod mój zestaw Fox ?
Każde. Po to zostały skonstruowane. Jedyne czego będziesz potrzebował to zwykły kabelek chinch-chinch (musisz popatrzeć na wtyczki tego co masz i tego co kupujesz) do dostania w każdym elektromarkecie.
Kamillos pisze: nie myślałem o goglach kubełkowych bo pachnie mi to badziewiem.
Widzisz, z doborem obrazu to bardzo indywidualna sprawa i warto się nad tym chwilę zastanowić a najlepiej kopnąć się na jakiś zlot i poprzymierzać. Dla niektórych obraz w kubłach jest nie do przyjęcia bo go nie ogarniają wzrokiem albo gogle są niewygodne bo duże albo "bo im pachną badziewiem". Dla innych kubły to konieczność ze względu na konstrukcję facjaty bo nie produkują gogli "za tysiaka" czyli dwumonitorowych z takim IPD które by pasowało, bo nie maja ochoty wydawać tego tysiaka na gogle (wolą na model) albo po prostu lubią latać wzrokiem po ekranie. Osobiście miałem Quanumy V2 i bardzo je sobie chwaliłem. Jakiś czas temu podkusiło mnie zajrzeć w Quanumy V2 pro...no i teraz latam na V2 pro :mrgreen: Gogli dwuokularowych próbowałem różnych i jakoś w żadnych nie widziałem dobrze. Ot, krzywy ryj... Są jeszcze formy pośrednie takie jak Eachine EV800D które kosztują ciut więcej niż Quanumy ale ze względu na plastikową obudowę nie "pachną badziewiem" aż tak mocno. Rozejrzyj się...
Ten wredny...
DronNOOB

Re: Sprawdzony monitor/

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

latam na V2 pro
Mam pytanie jak z regulacją ostrości? Bo w niektórych googlach ja mam obraz rozmyty, chyba zaczyna się psuć sie wzrok. Można nałożyć na okulary?
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawdzony monitor/

Post autor: NeXuS »

Ja musiałem zrobić małą przeróbkę i odsunąć nieco ekran do tyłu - ok 1 cm, żeby mieć ostry obraz. Niemniej teraz obraz jest taki, że wolę się bawić na Quanum V2 niż na fatsharkach attitude, choć ryja od kubła urywa, no i trzeba dorobić headtrackera.
Awatar użytkownika
Kamillos
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 22 lis 2016, 21:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sprawdzony monitor/

Post autor: Kamillos »

Jednak syzbka zmiana planów, naczytałem się na temat gogli i wybiorę coś z gamy dostępnych modeli fatshark.
Lepiej spróbować i pożałować
niż żałować, że się nie spróbowało.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Sprawdzony monitor/

Post autor: Verid »

DronNOOB pisze:Mam pytanie jak z regulacją ostrości?
Bez problemu. U siebie nie musiałem cofać ekranu (w V2 bez "pro" musiałem) tylko dałem podwójne soczewki z zestawu.
Ten wredny...
DronNOOB

Re: Sprawdzony monitor/

Post autor: DronNOOB »

w V2 pro są te podwójne soczewki czy trzeba dokupić osobno? Ja w VR 006 kompletnie mam obraz rozmyty.
Mi nie chodzi o cenę bo czy 80 czy 150 różnicy dużej nie ma ale tylko w V2 pro widzę regulowane szkło.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawdzony monitor/

Post autor: NeXuS »

W zestawie są trzy soczewki fresnela o różnym powiększeniu 1X, 1,25X i 1,5X. Mam zestawione dwie z nich, ale nie wiem które, pewnie 1,25 i 1,5. Ja w V2 pro pomimo dwóch soczewek widziałem nieostro i musiałem zrobić moda.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Sprawdzony monitor/

Post autor: Verid »

W pro nie ma fresnela tylko akryl. W V2 miałem pojedynczego fresnela (pozostałe przesialem) i musiałem modować. W V2 pro założyłem 2 akryle (w zestawie są 3) i nie trzeba było modzić...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawdzony monitor/

Post autor: NeXuS »

Fakt, sorry, nie wiem skąd mi te fresnele wyskoczyły. Są gładkie soczewki.
ODPOWIEDZ