Reanimacja ESC 4 in 1 Bugs 6

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Reanimacja ESC 4 in 1 Bugs 6

Post autor: przemekgda86 »

Jak w temacie, padł mi jeden kanał ESC 4 in 1 w Bugs 6, padł dziwnie, ponieważ wszystko pięknie działało, zero kretów, zero czegokolwiek co mogłoby zwiastować uszkodzenie, po prostu pewnego dnia jeden z silników nie zakręcił po włączeniu drona.
Ustaliłem że padł kontroler SIL f330 który w ogóle nie reaguje na podane napięcie (nie wysyła sygnału dźwiękowego na silnik, nie wystawia żadnych napięć, po prostu trup), po zastąpieniu go drugim sprawnym, wyprutym z kanału z płyty po przekątnej (ten sam), niesprawny kanał ożył, więc mam 100% że to scalak jest winien.
Ogólnie przymierzam się do polowania na ten układ, wysłałem kilka zapytań do myfriendów, może coś zorganizują, drugą jednak kwestią jest zaprogramowanie tego bydlaka, no i tu moja wiedza w tym zakresie trochę kuleje....
Czy ktoś łopatologicznie mógłby nakierować mnie co jest potrzebne do zgrania całej zawartości sprawnej kości, i wgrania jej do drugiej- nowej?
A tu fotka ESC.
https://images83.fotosik.pl/797/345adbf0d30fed16.jpg
Obrazek

EDIT:
Pytanie numer 2.
Czy mogę zastąpić oryginalne ESC innym? Np. takim https://www.banggood.com/Racerstar-Tatt ... flashdeals bez konieczności programowania?
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reanimacja ESC 4 in 1 Bugs 6

Post autor: przemekgda86 »

ESC działa jak nowe, okazało się że kość jest sprawna, a jedynie posypał się soft.
Całość pociągnąłem przez Arduino Nano v3 w BLHeliSuite, kość miała problemy z wykryciem, po którejś próbie załapała, i pozwoliła się przeflashować zawartością sprawnej kości którą odczytałem w trybie expert BLHeliSuite.
Następnie zaktualizowałem ją bez żadnych już problemów do XP-12A v14.9, po aktualizacji reset, i usłyszałem w końcu sygnał dźwiękowy z silnika :)
Silnik pracuje poprawnie, nie szarpie, nic się nie grzeje, więc pełen sukces.
A tu oryginalne ustawienia, podpowiedzcie proszę bo dopiero się uczę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Czy można coś poprawić w ustawieniach żeby dodać mu trochę mocy?
https://images81.fotosik.pl/805/9276613044066cb5gen.jpg

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 wrz 2017, 09:47 przez przemekgda86, łącznie zmieniany 1 raz.
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
mcrakus
Posty: 126
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 14:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Reanimacja ESC 4 in 1 Bugs 6

Post autor: mcrakus »

Przeprogramowywując ESC za bardzo mocy mu nie dodasz. Wartości MAX zależą ona od silników i napięcia - ESC jest tak naprawdę tylko "pośrednikiem" - i nie przekroczysz ograniczeń. Można trochę spróbować ze zwiększeniem timingu ale generalnie większość silników pracuje dobrze na ustawieniu medium.
O kalibracji ESC nie muszę chyba mówi :-P
mini talon, Matek F405 Wing, crossfire, Caddx Tarsier V2
MOMENTUM, F60ProIV 1750kV, matekf7, SpedixGS45A
SUPRA v2, F60ProIII 1750kV, FlightOne, SpedixGS45A
SUPRA, F40ProII 2600kV, DYSf4PROv2,Tekko32 ESC
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reanimacja ESC 4 in 1 Bugs 6

Post autor: przemekgda86 »

W Bugs 6 nie mam możliwości manualnej kalibracji ESC, jedynie kalibracja nadajnika podczas pierwszego bindowania (Czerwony guzik, power ON, gaz dół góra - silniki wydają dwa krótkie dźwięki, drugi o wyższej tonacji niż pierwszy) ,czy nie są to parametry PPM Min i Max Throttle? Jeśli tak, to ustawienia są takie same jak na starym sofcie....
W każdym bądź razie, ESC działają jak wcześniej, dron poprawnie reaguje na gaz i zachowuje się stabilnie.
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
Tummi
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 23 mar 2014, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reanimacja ESC 4 in 1 Bugs 6

Post autor: Tummi »

Sledzilem watek, dobrze sie czytalo. Gratuluje ponownego ulotnienia ;)

T.
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reanimacja ESC 4 in 1 Bugs 6

Post autor: przemekgda86 »

Pozwoliłem sobie przygotować rozpiskę pinoutów dla potomnych, może kiedyś komuś się przyda ;)

https://images82.fotosik.pl/865/f6a050d0dddf42c5.jpg

Obrazek
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
ODPOWIEDZ