Uszkodzenie odbiornika

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

qbikos
Posty: 16
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 22:19

Uszkodzenie odbiornika

Post autor: qbikos »

Witam, wygląda na to że usmażyłem sobie trochę odbiornik, składając swojego pierwszego micro quada.

Zdarzyło się to w trakcie niezgrabnego wylutowywania pinów. Obrazek

Tam gdzie jest ta czarna dziura :)to cyna nie bardzo chce się trzymać.

Pytanie: Czy można z tym coś jeszcze zrobić czy śmietnik?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 27 mar 2017, 17:06 przez qbikos, łącznie zmieniany 2 razy.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Uszkodzenie odbiornika

Post autor: df2 »

Ja nie widzę zdjęcia

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Uszkodzenie odbiornika

Post autor: Adrián »

Ja też nie widzę, ale zapewne odpadł pad
Przesledz ścieżki i wlutuj się w nie, lub bezpośrednio. Bo nie wiem co musisz przylutowac
qbikos
Posty: 16
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 22:19

Re: Uszkodzenie odbiornika

Post autor: qbikos »

Poprawiłem link do zdjęcia.

Ciężko prześledzić ścieżki, bo osmoliłem wszystko dookoła :) ( Przy okazji możecie panowie polecić jakiś sposób na oczyszczenie lutów? )

Dziura jest tam gdzie było VCC. Odbiornik to TGY ia6c i szczerze mówiąc nie wiem gdzie tam mam jeszcze 5v i mógłbym się dolutować, widzę w jednym miejscu 3,3v ale to chyba jest pod ten gadget do wysyłania informacji o stanie baterii odbiornika.

Dzięki za pomoc. Nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi.
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Uszkodzenie odbiornika

Post autor: Lech55 »

Jak zniszczył pady z przelotkami, to ścieżki pewnie wyparują przed przyłożeniem lutownicy.
qbikos
Posty: 16
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 22:19

Re: Uszkodzenie odbiornika

Post autor: qbikos »

Lech55 pisze:Jak zniszczył pady z przelotkami, to ścieżki pewnie wyparują przed przyłożeniem lutownicy.
Pewnie masz racje :) Dlatego poszukam alternatywnego miejsca żeby się przylutować. Swoją drogą nic dziwnego że tak się stało. pracowałem na 400 stopniach i próbowałem wylutować 4 połączone piny na raz. Zamiast wcześniej przeciąć plastik który je łączył i pojedynczo je wyciągnąć.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Uszkodzenie odbiornika

Post autor: Adrián »

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest kupienie odsysacza z grzałka. Koszt ok 30 zł, chwila roboty i gotowe. Bez cięcia i innych cyrkow ;-)
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Uszkodzenie odbiornika

Post autor: rafi.devtox »

Przeczysc wszystko izopropanolem... Sprawdz jak sie maja sciezki i pady. Masz dwa wyjscia. Albo wlutujesz sie w sciezke albo przymocujesz solidnie kabelek na CA i poprowaszisz sciezke plynnym srebrem...[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201703 ... 349125.jpg[/img]

A jak boisz sie ze Ci sie nie uda to wyslij to do mnie ja Ci to zrobie... Poniesiesz tylko koszty wysylki w obie strony. Jesli dojdzie do piatku to w pobiedzialek odsylam to do Ciebie...

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
qbikos
Posty: 16
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 22:19

Re: Uszkodzenie odbiornika

Post autor: qbikos »

rafi.devtox pisze:Przeczysc wszystko izopropanolem... Sprawdz jak sie maja sciezki i pady. Masz dwa wyjscia. Albo wlutujesz sie w sciezke albo przymocujesz solidnie kabelek na CA i poprowaszisz sciezke plynnym srebrem...
Z moim doświadczeniem, jestem pewien że mi się nie uda.
rafi.devtox pisze:A jak boisz sie ze Ci sie nie uda to wyslij to do mnie ja Ci to zrobie... Poniesiesz tylko koszty wysylki w obie strony. Jesli dojdzie do piatku to w pobiedzialek odsylam to do Ciebie...
Chętnie skorzystam z twojej propozycji.
W jaki sposób proponujesz żebym przesłał to do Ciebie i na jaki adres.
ODPOWIEDZ