ExpertRC RF Power Meter - konkurencja dla Immersionrc

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

ExpertRC RF Power Meter - konkurencja dla Immersionrc

Post autor: ci3jk4 »

Witam,

Jakiś czas temu pochwaliłem się filmikiem z porówaniem wyników z opensoursowego miernika mocy nadajników, produkcji kolegi Redsonica z ExpertRC.com.
Trochę czasu minęło i udało mi się w końcu zrobić krótką recenzję tego urządzenia, więc zakładam nowy temat dla potomnych.

Recencję i "prezentację" funkcji urządzenia znadziecie tutaj:


W zestawie miernik, tłumik 30db , przedłużka i 2 adaptery/przejściówki sma.

1. Jak widać urządzonko daje radę.
Nie jest to pewnie jakiś demon dokładności, ale też immersion wątpię żeby był jakoś super kalibrowany ( w obu wypadkach pomiędzy pomiarami idzie złapać nawet 10-15% różnicy, ale też nie zawsze).
Pozostałe funkcje:
2. Pomoc przy robieniu anten - to samo co w immersionRC - wg mnie funkcja raczej niedopracowana w obu wypadkach, ale może to tylko moja skromna opinia.
3. Oprócz tego funkcja szukajki do nadajników wydaje się być genialnie zaiplementowana (wiem wiem eleres ma to od dawna - tylko że nie zawsze latamy z eleresem).
4. Tryb pełno ekranowy, w którym możemy zobaczyć jak wyglądają pakiety przesyłane przez nasze nadajniki (możemy zobaczyć czy nadajnik nadaje ciągle, czy może wysyła dane pakietowo)
5. Tryb kalibracji miernika (nie pokazany w recenzji) możemy dostroić nasz miernik, jeżeli dysponujemy profesjonalnym sprzętem, którego możemy użyć jako odniesienia.

Samo porówanie z ImmersionRC, dla tych którzy je przeoczyli:


Więcej o mierniku ExpertRC na stronie twórcy (po Rosyjsku):
https://goo.gl/Ca1vwH

I teraz oczywiście nie namawiam do kupna, ale sam trochę sie naszukałem, zanim znalazłek sklepik :)
Miernik można nabyć na ebayu, ale wcześniej dobrze wysłać PW, bo urządzenie nie zawsze jest dostępne:
https://goo.gl/zDEL7R

Myślę że ze względu na 3 razy niższą cenę i 2 razy lepszą funkcjonalność jest to ciekawa alternatywa, dla tych którzy chcą mieć możliwość prostego sprawdzenia swoich nadajników.
Ja jestem ze swojej sztuki bardzo zadowolony i mam nadzieję że kolega androot też się wykaże i niebawem będziemy mieli nasz krajowy odpowienik - o jeszcze lepszych/większych możliwościach.
ODPOWIEDZ