phantom 2 system do podlądu naładowania pakietu

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kamilllk
Posty: 26
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 06:50

phantom 2 system do podlądu naładowania pakietu

Post autor: kamilllk »

Witam, mam pytanie do użytkowników phantomów, jak ,,podglądacie,, stan naładowania pakietu, wiem że jest przeznaczony do tego moduł dji iosd ale nie mogę wydać na niego 250zł. Podczas latania bez FPV wszystko było by ok, ale planuję latać ok 300-500m odemnie z fpv gimbalem i gopro. Osobiście myślałem żwby mała kamerka fpv widziała buzzer lipo i potrafiłbym odczytać napięcie cel. Oraz drugie pytanie, jak to jest z wbudowanym fpv wifi? w phantomah, które wersje go posiadają ? trzeba dokupić jakieś moduły ? Mój quadcopter to phantom 2

Z góry dziękuję za pomoc :->
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: phantom 2 system do podlądu naładowania pakietu

Post autor: pawelsky »

To kup sobie alternatywne OSD dla Nazy (np. N2 OSD) za 100PLN, a jak to za drogo to jakies inne mniejsze np. to za 50PLN: https://hobbyking.com/en_us/super-simpl ... r-fpv.html
kamilllk
Posty: 26
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 06:50

Re: phantom 2 system do podlądu naładowania pakietu

Post autor: kamilllk »

Problem polega na tym że quadcopter musi być gotowy na ferie a paczka z chin nie dojdzie tak szybko :/ pomysł z buzzerem chyba najlepszy
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: phantom 2 system do podlądu naładowania pakietu

Post autor: pawelsky »

To wybierz sobie cos ze oddzialu europejskiego, np. https://hobbyking.com/en_us/hobbyking-e-osd.html
kamilllk
Posty: 26
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 06:50

Re: phantom 2 system do podlądu naładowania pakietu

Post autor: kamilllk »

Dzięki za pomoc, zapewne kupię z magazynu w EU :) orientujesz się ile może potrwac wysyłka (ta za 11eur)

EDIT - scalenie

Aby nie zakładać nowego tematu, Zapytam tutaj o pakiet do Phantoma 2. Chciałbym użyć multistar 5200mah 3s 10C w lato powinno być wszystko ok. Ale zamierzam latać w zimę temp ok -5*c i zastanawiam się czy 52a prądu ciągłego wystarczy do lotu z gimbalem i kamerą.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: phantom 2 system do podlądu naładowania pakietu

Post autor: pawelsky »

kamilllk pisze:Zapytam tutaj o pakiet do Phantoma 2. Chciałbym użyć multistar 5200mah 3s 10C w lato powinno być wszystko ok.
A jak Ty chcesz ten pakiet do PH2 podlaczyc?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: phantom 2 system do podlądu naładowania pakietu

Post autor: Verid »

kamilllk pisze:Ale zamierzam latać w zimę temp ok -5*c i zastanawiam się czy 52a prądu ciągłego wystarczy do lotu z gimbalem i kamerą.
Latałem w Sylwestra na takim pakiecie (wersja 3s2p) i wszystko było cacy. Oczywiście z zachowaniem reguł latania zimą czyli kopter wychłodzony a bateria za pazuchą do momentu podłączenia.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ