Czujnik ciśnienia mpx7002dp gdzie dostać scalaka w polsce/eu

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Czujnik ciśnienia mpx7002dp gdzie dostać scalaka w polsce/eu

Post autor: ci3jk4 »

No więc mam taki czujniczek i nie zdążyłem go jeszcze nawet zamontować, a już spadł mi na kafelki i jedno z wejść z rurki pitota ułamało się przy samej obudowie.
Chwilowo umocowałem rurkę za pomocą hot gluta, ale wątpię żeby to rozwiązanie długo przetrwało i nie puszczało bokiem powietrza...

Oczywiście mogę zamówić scalaka z chin, ale tym razem średnio odpowiada mi długi okres oczekiwania.
Sprawdziłem maritex, tme, allegro, i inne znane mi hurtownie i detalistów, i nigdzie w polsce nie mogę znaleźć dziada.
Natomiast wiem że z tymi wszystkimi hurtowniami ele jest tak, że nie cały towar mają na półkach/witrynach internetowych (przynajmniej w wypadku trójmiejskich firm).

Moze ktoś się natknął na wyżej wymieniony, i wie gdzie kupić?
A może ktoś bardziej kumaty jeśli chodzi o elektronikę, jest w stanie mi powiedzieć czy jest jakiś zamiennik? (ogólnie czujników ciśnienia w polsce jest od groma, ale tego mojego akurat nie).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Czujnik ciśnienia mpx7002dp gdzie dostać scalaka w polsc

Post autor: ci3jk4 »

O kurcze, tego w conradzie przeoczyłem.
Zwariowali z tą ceną :)
Natomiast to w mselektroniku już prawię akceptowalne - jak nie znajdę nic tańszego to wezmę - dziękuję.
W sumie cena z przesyłką taka sama jak za kompletny moduł z hobbykinga (20 usd), ale przynajmniej przesyłka szybko.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Czujnik ciśnienia mpx7002dp gdzie dostać scalaka w polsc

Post autor: szaman89 »

http://pl.farnell.com/nxp/mpxv7002dp/se ... dp/2080499 co prawda nigdy tu nie kupowałem ale cena jest ok.
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Czujnik ciśnienia mpx7002dp gdzie dostać scalaka w polsc

Post autor: ci3jk4 »

heh, dzięki!

Już wiem czemu nie mogłem nic znaleźć...
Przy wyszukiwaniu wklepałem mpx7002dp zamiast mpxv7002dp, co znacznie obniżyło ilość trafień.
Przy poprawnym wyszukiwaniu znalazłem całą masę ofert, ale koniec końców za poradą jednego z kolegów z forum zamówiłem sampla u producenta - z tego co widzę już jest w drodze.
W międzyczasie naprawiłem prowizorycznie uszkodzony element przyklejając w miejsce mocowania wężyka rurkę miedzianą 2x1mm - działa, ale czy nie będzie przekłamywało to się dopiero okaże. Jakby działało to zawsze będę miał zapas ...
ODPOWIEDZ