Manetka HKT-6A problem z przepustnicą

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Manetka HKT-6A problem z przepustnicą

Post autor: z3d »

Witam serdecznie szanowne grono ;)
Chciałbym zapytać o manetkę przepustnicy w radiu które podałem w temacie.
Mam z nią lekki problem, ponieważ regulacja mocy nie działa w sposób prawidłowy.
Konkretniej:
Manetka "lata" dosyć lekko - wrażenie tak jakby wyrobienia. przy dodawaniu mocy do około połowy wrażenie braku reakcji ze strony silników, od połowy wyżej coś zaczyna działać. Jest też inna sprawa, kiedy dodam gazu przy pierwszym starcie kopter zawsze nosem wali w ziemię? każdy kolejny start jest ok ;).
Dziwne jest też to że po dociśnięciu jej w dół (nie do gory jak dodawanie mocy) silniki zaczynają przyspieszać.
W mojej opinii wskazuje to na jej uszkodzenie, jednak pewności nie mam. Czy może to być winą braku "poprawnej" komunikacji pomiędzy ESC (SimonK) a Nazą?
Szukałem takiej manetki na pewnym portalu, ale nie mogłem nic znaleźć, gdzie mogę takie coś kupić (jak na razie nie myślę o zmianie radia bo już przeciążyłem budżet :) )
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Manetka HKT-6A problem z przepustnicą

Post autor: ci3jk4 »

Nie manetka, tylko "Gimbal". Łatwiej będzie Ci coś znaleźć :)
Nigdy nie miałem tego radia, ale co do problemu z luźnym gazem to w radiach w których ja się spotkałem wygląda to tak, że rozkręcasz radio i nad gimbalem gazu będziesz miał blaszkę która tak jakby go przyciska do przedniej części obudowy.
Jeśli tą blaszkę dociśniesz mocniej (na przykład poprzez dokręcenie śrub na których się trzyma) to gimbal będzie chodził ciężej. Na 90% będzie tak samo w twoim radiu.

Co do tego że kopter wali na nos to raczej powinieneś sprawdzić drugi gimbal, czy przypadkiem się nie zacina, ale bardziej szukałbym w kopterze...
Dodawanie gazu poprzez odejmowanie drążka to kwestia reversu w aparaturze.

Obie sprawy możesz sprawdzić w tym programiku do apki co reklamują na hk. Jęśli ruszasz płynnie drągami i płynnie zmieniają się zakresy to wszystko jest ok.
Reversy też widzę że można ustawić.
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: Manetka HKT-6A problem z przepustnicą

Post autor: z3d »

Witam ponownie,
Wielkie dzięki za sugestię, radio jakiś czas temu rozbierałem ale nie pomyślełam o tej blaszce ;)
Sprawdzę jeszcze raz i może w końcu będzie działać jak trzeba.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ