TS832 po awarii drona ma mniejszy zasięg("coś odpadło" :) )

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Jaceman
Posty: 10
Rejestracja: środa 08 cze 2016, 19:59
Lokalizacja: WM

TS832 po awarii drona ma mniejszy zasięg("coś odpadło" :) )

Post autor: Jaceman »

Witam. Tak jak w temacie. Z nadajnika TS832 odpadło "coś" co jest elementem smd. W wyniku upadku "podstawa" anteny dotknęła węglowej ramy. Rama się rozgrzała wraz z owym "cośkiem". Po przyniesieniu drona do domu(i poczekaniu aż ostygnie) to "coś" odpadło. Pomimo tego obraz jest jaki był, tylko z zasięgiem do 10 metrów... Wcześniej na antenie dołączonej w zestawie spokojnie latałem na odległość 120 metrów (i tak mało). Czym to owo "coś" jest i czy to jest powodem beznadziejnego zasięgu? Na ile znam elementy smd, to to chyba nie jest rezystor...Kondensator? Przeprasza, ale nie jestem zupełnie w tym(jak na razie) obeznany... Czy da się to naprawić/zastąpić(oprócz wymiany całego nadajnika)? Dołączam zdjęcie.

Obrazek
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: TS832 po awarii drona ma mniejszy zasięg("coś odpadło" :

Post autor: MacPiston »

Jak coś się rozgrzało, to nadajnik przypuszczalnie się spalił. Tym bardziej jak coś odpadło, to uruchomienie go mogło go dobić. Spróbuj to wlutować, ale moim zdaniem trup
Jaceman
Posty: 10
Rejestracja: środa 08 cze 2016, 19:59
Lokalizacja: WM

Re: TS832 po awarii drona ma mniejszy zasięg("coś odpadło" :

Post autor: Jaceman »

Też myślałem, że zupełny trup, ale nawet latałem na nim i działa nadal. Dzisiaj nawet dokładnie sprawdziłem zasięg i był włączony z 10-15 minut. Temat napisałem, bo mam cichą nadzieję na naprawę...

EDIT: Nie dam rady tego wlutować, bo część jest nadal "przyklejona" do płytki(połamał się).
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: TS832 po awarii drona ma mniejszy zasięg("coś odpadło" :

Post autor: miś »

Wygląda na jakąś cewkę. Obawiam się jednak że to będzie nienaprawialne bo jej parametrów się nie dowiesz.
Tylko zakup nowego nadajnika, albo przeszczep tego elementu z innego IDENTYCZNEGO upalonego nadajnika wchodzi w grę.
Pzdr. -----MIŚ-----
Jaceman
Posty: 10
Rejestracja: środa 08 cze 2016, 19:59
Lokalizacja: WM

Re: TS832 po awarii drona ma mniejszy zasięg("coś odpadło" :

Post autor: Jaceman »

Ok. To coś będę szukał. Dzięki za pomoc :).
ODPOWIEDZ