Lipo Van Battery 3s 3700 i jedna padnięta cela?

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Lipo Van Battery 3s 3700 i jedna padnięta cela?

Post autor: z3d »

Witam szanowne grono.
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu wynikłego przed chwilą problemu ;[
Kupiłem lipola jak w temacie.
Powiedzmy że zapomniałem go naładować w przypływie twórczej weny i braku czasu.
Tego lipola używałem do konfigurowania i testowania systemów komputera.
Później podniosłem go na tym lipolu 2 razy raz na ziemi drugi raz na wys. około 1m.
Kopter wyposażony jest w Naze i zaczął sam lądować co mnie zdziwiło (pomroczność jasna) :).
Wróciłem do domu i mnie oświeciło że założony jest nowy pakiet. Podpiąłem tester i zrobiło mi się ciepło.
Pierwsza i trzecia cela na testerze świecą się na czerwono natomiast druga w ogóle nie daje znaku życia.
Żeby potwierdzić wynik testera podpiąłem baterię do Imaxa B6AC który też wykrył 2 aktywne cele. Wymusiłem ładowanie 3 cel i po około 2 godzinach prądem 0.6A mam 8.03V które stale rośnie.
Bateria nie spuchła nie była też gorąca. Tera też ładuje się na zimno.
Pytanie czy w jakiś sposób mogę ta baterię podnieść czy to już raczej trup?
Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.
Michał
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Lipo Van Battery 3s 3700 i jedna padnięta cela?

Post autor: kuczy »

szkoda, że nie masz zwykłego miernika....

Miałem podobną sytuację z baterią 3S jaką dostałem razem z monitorem FPV... - nie pamiętam ile V było na "padniętej celi" ale łądowarka również wykrywała ją jako 2S - też nie była spuchnięta, zrobiłem podobnie jak Ty i nie widzę różnicy miedzy celami - aczkolwiek monitor pobiera mniej prądu więc bateria nie jest "katowana"

Przy pierwszych kilku ładowaniach uważałbym jedynie w szczególny sposób na bezpieczeństwo - mamy lato, więc może ładowanie na dworzu (betonowe podłoże balkonu / jakaś płytka chodnikowa) i ciągły nadzór powinno wystarczyć.
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: Lipo Van Battery 3s 3700 i jedna padnięta cela?

Post autor: z3d »

Witam ponownie,
Bateria już raz odmówiła przyjęcia kolejnej porcji energii. Naładowały się dwie cele do 8.20V i dostałem alarm za wysokiego napięcia więc próbuje kolejny raz.
Co do miernika mam, ale padła mi bateria więc jutro po 9V muszę się udać.
Zmniejszyłem prąd ładowania do 0.3A i baterię umieściłem w doniczce.
Poczekam i zobaczę co to da.
BTW czy to możliwe że bateria aż tak mocno padła? Czy może to wina słabej serii?
Myślę też nad reklamowaniem, powołując się na wadę lipola.
Dam znać co udało się zrobić.
Znacie jakieś sposoby stawiania na nogi tego typu padnietych cel?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ