Spalone GOPRO- Zenmuse H4-3D

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Tofifi
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:11
Lokalizacja: Lu

Spalone GOPRO- Zenmuse H4-3D

Post autor: Tofifi »

Witam kolegów,
mam problem z moim zestawem FPV, nadajnik TS832, kamerka GOPRO 4 Black, gimbal H4-3D.
Po zamontowaniu nadajnika wg schematu dostępnego w necie, kamerka zaczęła się grzać, aż w końcu zacięła się na dobre. Po zresetowaniu poprzez wyjęcie baterii zacina się po kilku sekundach użytkowania. Oddałem na gwarancję i została przyznana zupełnie nowa kamera.
Pomyślałem, że może coś źle robię, nie chciałem narażać znowu kamerki więc oddałem całość do "serwisu" (jedynego w moim mieście), ufając, że "serwisant" sprawdzi kable multimetrem, ma doświadczenie i poprawnie zamontuje mi nadajnik. Problemy były od samego początku,zdziwiło mnie gdy przymnie szukał schematu w internecie do nadajnika Boscama ale zaufałem. Następnego dnia dostaję sms, że moje nowe Gopro znowu się zawiesiło na amen. Stwierdził, że może mi zamontować inny zestaw ale taki, który już montował, więc zabrałem phantoma do domu.
W tym momencie sprzęt odesłany na gwarancję (oby po raz 2 w ciągu jednego tygodnia uznali kamerkę), gimbal ma być testowany w sklepie gdzie kupiłem go razem dronem.
Czy ktoś ma/miał podobny problem? Wiecie o co może chodzić? Moim zdaniem problem tkwi w gimbalu właśnie, tak jakby kamerka dostawała jakiś prąd zwrotny poprzez kabel usb. Czy ten prąd może pochodzić od nadajnika?
Nie testowałem wcześniej gimbala bez nadajnika.

Obrazek
Zdjęcie schematu jak to było montowane (zrobione na krótko tylko w celu pokazania połączeń, wcześniej było lutowane)
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Spalone GOPRO- Zenmuse H4-3D

Post autor: lesz »

troche nie rozumiem tego podlaczenia. nadajnik ma od lewej (patrzac na strone z przyciskami i wyswietlaczem)
1-2 +- zasilanie nad.
3 video in
4-5 zasialnie ewent. kamery +-

podac zasilanie nadajnika (1-2)
podac video (3)
ale co podlaczasz pod 4-5 nie wiem..
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Tofifi
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:11
Lokalizacja: Lu

Re: Spalone GOPRO- Zenmuse H4-3D

Post autor: Tofifi »

Podłączone zasilanie nadajnika (czerwony i czarny od lewej) żółty- video. Następnie czerwony jest nie podpięty do niczego i czarny do brązowego przewodu z phantoma. Sam nie wiem po co, tak było na schemacie,myslalem ze to odpowiada moze za audio albo jakieś dodatkowe uziemienie.
Qunie
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 05:27

Re: Spalone GOPRO- Zenmuse H4-3D

Post autor: Qunie »

Obrazek

Ma być tak jak tu.
Reptile 500 APM 2.6 - rest
S550 Apm 2.6 hexa
ZMR250 cc3d http://tnij.org/zmr250 - rest
QAV210
Quanum v2, Syma X5SC
Foty: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=13&t=34680
ODPOWIEDZ