RSSI (PWM) FrSky D8R-XP MisioOSD

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

ksziss
Posty: 16
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 13:46
Lokalizacja: Sobótka

RSSI (PWM) FrSky D8R-XP MisioOSD

Post autor: ksziss »

Witam.

Dokupiłem do Misiowego OSD nowy link FrSky D8R-XP. Po zwarciu CH3 i CH4 na CH2 jest wystawiony sygnał RSSI ale w formacie PWM. Do OSD Misia potrzebujemy sygnał analogowy. Przeglądając forum znalazłem wiele filtrów low-pass. Różne układy R i C o różnych wartościach, ale nie udało mi się uruchomić choć w miarę działającego RSSI na OSD. W większości przypadków na stałe mam 99% a po wyłączeniu apki stopniowo spada do 0% Miał ktoś podobny problem i zna rozwiązanie?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: RSSI (PWM) FrSky D8R-XP MisioOSD

Post autor: miś »

OSD ma wbudowany filtr, więc bezpośrednie podłączenie CH2 do wejścia RSSI w OSD, i wykonanie kalibracji RSSI w OSD powinno załatwić sprawę.
Pzdr. -----MIŚ-----
ksziss
Posty: 16
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 13:46
Lokalizacja: Sobótka

Re: RSSI (PWM) FrSky D8R-XP MisioOSD

Post autor: ksziss »

Przy bezpośrednim podłączeniu CH2 na IN1 i GND na GND, skalibrowaniu apka wyłączona siła 0032, apka włączona siła 0652 mam prawie na stałe RSSI na OSD na poziomie 99% dopiero gdy wskazanie RSSI na apce osiągnie wartość 54 to na OSD jest około 85%.

EDIT - scalenie

Próbowałem z różnymi wartościami R 47k 100k 1k 10k i C 10u 1u 47u. Dawałem nawet równoległe do C R o różnych wartościach uzyskując tym sztuczny spadek RRSSI.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: RSSI (PWM) FrSky D8R-XP MisioOSD

Post autor: miś »

Nic na to nie poradzisz. Po prostu odbiornik przy 50% nie podaje faktycznych 50% na wyjście PWM RSSI. Zapewne jak zmierzysz napięcie na wyjściu RSSI odbiornika to zacznie ono spadać dopiero wtedy jak OSD przestanie pokazywać 99%.
Pzdr. -----MIŚ-----
ksziss
Posty: 16
Rejestracja: środa 31 gru 2014, 13:46
Lokalizacja: Sobótka

Re: RSSI (PWM) FrSky D8R-XP MisioOSD

Post autor: ksziss »

Rozumiem, że prawdopodobna przyczyna to nieprawidłowy sygnał na wyjściu odbiornika. Jak będzie okazja to jeszcze podjadę do kolegi sprawdzić to na oscyloskopie. Dziękuję za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ