lekka kamera do quadrokoptera

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

lekka kamera do quadrokoptera

Post autor: dragonfly24 »

Poszukuję lekkiej kamery HD (a najlepiej FHD) w cenie do 400zl, którą mógłbym doczepić dodatkowo do quadrokoptera Rayline R8. Ta wbudowana nie bardzo nadaje się do nagrywania. Szukałem wśród kamerek sportowych. Przeważnie mają one wagę ok 50g, ale dla tego quadrokoptera to już za dużo. Z dodatkowymi 20g na pokładzie już sobie w miarę radzi. Jedyna kamera, którą znalazłem i która spełnia w miarę wymagania to "Mycrocam kamera sportowa 720HD Live". Ma 17g. Jednak przydało by się 1080p i trochę niższa cena. Gabarytowo odpowiadały by kamery z działu "szpiegowskie", ale jakość video jest bardzo słaba szczególnie przy ruchu.
Może macie jakieś inne propozycje?

edit:
jeszcze znalazłem taką, ale praktycznie identyczna
Delite Delite 720 DLT-MC720
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Phoboss
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 15:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: lekka kamera do quadrokoptera

Post autor: Phoboss »

Zauważ, ze istnieje pewna zależność jeśli chodzi o kamery, albo coś jest małe, tanie i słabej jakości, albo wielkie, dobrej jakosci w sredniej cenie, albo małe, dobre i niesamowicie drogie. To o co prosisz jest w tej chwili średnio wykonalne (tanie, małe i świetnej jakości).

Da się temu trochę zaradzić, popatrz na Foxeer Legend albo Mobiusa, z tym, że możesz spróbować wyjąć z nich baterię dla zaoszczędzenia masy i zasilać je bezpośrednio z baterii modelu + stabilizatora 5V. Mobius bez baterii i obudowy waży 17g~ (goła płytka z obiektywem).
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: lekka kamera do quadrokoptera

Post autor: dragonfly24 »

Wątek nieco stary, ale napiszę, że wtedy zakupiłem keychain 808 #16 V3
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
ODPOWIEDZ