Tarais i x4rsb rssi

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Edekzkredek
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 15:00

Tarais i x4rsb rssi

Post autor: Edekzkredek »

Witam

Od niedawna latam malym quadem (200mm) i gdy odlece na np 50 metrow rssi spada mi do poziomu 60 jesli rama jest obrucona tylem do radia. Jak tylko skieruje sie w strone radia mam minimalnie 80. Anteny sa ustawione pod katem 90 stopni lekko zagniete (cos na ksztalt czulek pszczoly). Czy to normalne odczyty? Powinienem wyprostowac anteny i wtedy bede mial lepszy zasieg? Nie latalem dalej niz rssi 50.

Jak kogos interesuje jak wyglada quad w akcji

https://www.youtube.com/watch?v=KrC8Rt0TWPA
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: Tarais i x4rsb rssi

Post autor: DzikuVx »

Ale po co tak zagięte? One powinny być pod kątem 90 stopni względem siebie a nie powyginane. Jak ja to widzę, to do tych 50m działa ci to głównie na odbiciach od ziemi. Anteny prosto i powinno być lepiej
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Tarais i x4rsb rssi

Post autor: jervon »

To w myśl nie zakładania wielu wątków podepnę się tutaj. Ja również mam problem z RSSI w X4RSB z Taranis X9D Plus.
W ostatnim czasie zmieniłem odbiornik z D4RII na wyżej wspomniany. Zasięg jaki mam w X4RSB to jakieś 300m (anteny proste ustawione pod kątem 90stopni względem siebie), D4RII bez problemu latałem na 600 - 700m. Generalnie kładąc dwa odbiorniki obok siebie D4RII daje odczyt RSSI na poziomie 105 - 108. X4RSB to ok 78. Wgrałem firmware LBT do nadajnika i odbiornika, sprawa jeszcze się pogorszyła. Teraz co chwila RSSI spada 0, pojawia się komunikat telemetry lost, ale nadal mogę sterować quadem. Sprawdzałem z open TX 2.1.8 i 2.0.19. W obu przypadkach jest tak samo.
Edekzkredek
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 15:00

Re: Tarais i x4rsb rssi

Post autor: Edekzkredek »

Zmienione ale nie ma polepszenia sytuacji. Moze podmienic antenki na te z x8r? Mam w zapasie jak cos. Gdzies wyczytalem ze daja lepsze osiagi.
botr123
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 00:36

Re: Tarais i x4rsb rssi

Post autor: botr123 »

i co rozwiązałeś problem ze słabym zasięgiem x4rsb.. bo mam ten sam problem 170 m to max
ODPOWIEDZ