Syma x8w uszkodzony żyroskop?

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Maszkuczek
Posty: 19
Rejestracja: środa 04 lut 2015, 13:28

Syma x8w uszkodzony żyroskop?

Post autor: Maszkuczek »

Witam

Ostatnio podczas lotu straciłem zasięg i niestety quad zaliczył dzwon.
Teraz po uruchomieniu wszystkie silniki działają lecz jeden włącza się z opóźnieniem a jak już się włączy to z kolei wyłącza się inny.
Po delikatnym przechyleniu drążka pilota aby śmigła delikatnie się kręciły, silniki quada nagle wkręcają się na maksymalne obroty ale quad nie unosi się, tylko podnosi jedną stronę.

Żadnego przepalenia na płytce nie ma ani żaden element raczej nie jest oderwany. Z mechanicznej strony wszystko jest ok oraz silniki działają.

To jest jego fabryczna płytka http://www.aliexpress.com/item-img/Sima ... 87142.html#

Liczę na wasza pomoc :-D
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma x8w uszkodzony żyroskop?

Post autor: matulekpl »

Zresetuj żyro:) obydwa drążki w prawym dolnym położeniu na kilka sekund. Dron włączony i ustawiony na równym terenie.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Maszkuczek
Posty: 19
Rejestracja: środa 04 lut 2015, 13:28

Re: Syma x8w uszkodzony żyroskop?

Post autor: Maszkuczek »

Wczoraj właśnie znajomy mi podpowiedział że trzeba zrobić kalibracje żyroskopu i rzeczywiście pomogło i sprzęt śmiga aż miło :-)

Dziś podczas pierwszego lotu quadcopter podczas lotu na ok 2 sekundy wyłączył silniki. Czym to mogło być spowodowane? Quad był z 5 metrów ode mnie. Chwilowo stracił zasięg? Można jakoś temu zapobiec? Nie chciałbym aby podczas lotu z kamerą spadł mi z większej wysokości.
ODPOWIEDZ