Zaklocenia i filtr lc

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Edekzkredek
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 15:00

Zaklocenia i filtr lc

Post autor: Edekzkredek »

Witam
Mam maly problem, probuje wyeliminowac zaklocenia vTX w moim quadcopterze (rama 200mm). Tak mnieje wiecej prezentuje sie moj schemat polaczen:
Obrazek
Probowalem tego filtra lc:
Obrazek
Mam tez polaczony kondensator do pdb zeby wyeliminowac skoki napiecia esc (littlebee 20A) ktore sa dosyc znane wszystkim uzytkowinkow tych kontrolerow predkosci. Uzywam rowniez pdb z wysciami 12V i 5V linear (sorry ale niektorych nazw nie wiem jak przetlumaczyc na Polski). Problemem sa wysokie obroty silnikow (praktycznie nowe dys 1806) wtedy wyskakuja mi poziome zaklucienia na ekranie. Wylaczone silniki i mam czysciutki ekran. Podlaczalem juz lc filter zaraz za linear bec do sameego vTX oraz do vTX i camera razem i dalej to samo. Czy potrzebuje jakiegos konkretnego kondensatora zeby pozbyc sie tych zaklucen?
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Zaklocenia i filtr lc

Post autor: Marciniasty »

Dodaj GND między kamerę a minim osd i filtr lc jak na rysunku . Powinno działać .
Edekzkredek
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 15:00

Re: Zaklocenia i filtr lc

Post autor: Edekzkredek »

Sprawdze dzis wieczorem. Gdzies juz czytalem na temat common ground wire jesli sie uzywa jednej baterri do zasilania wszystkiego. Swoja droga czy zaklucenia moga tez pochodzic z innych przewodow ktore sa blisko przewodu sygnalowego video? Jest jakas tasma ktora moge ten przewod owinac? Mam tam bardzo malutko miejsca wiec sa male odstepy miedzy przewodami...
ODPOWIEDZ