redox alpha v2 błąd "input vol err"

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mich4s4
Posty: 23
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 07:35

redox alpha v2 błąd "input vol err"

Post autor: mich4s4 »

Witam,

Mam następujący problem przy ładowaniu akumulatorów ładowarką alpha redox v2 podłączoną do akumulatora 12v wyskakuje komunikat "input vol err" Domyślam się że jest zbyt niskie napięcie. Pytanie moje brzmi czy mogłem w ten sposób uszkodzić akumulator 12v czy po prostu był on stary i zaniemógł? Zapewne padną pytania dlaczego ładuje w ten sposób a nie poprzez zasilacz. Gdy jestem w terenie na kilka dni ładuję właśnie w ten sposób akumulatorki do łódki zanętowej.Tak więc wracając do tematu czy ładując w ten sposób aku mogłem uszkodzić akumulator z którego są ładowane maluchy? Bo jeśli nie ma takiej opcji to jestem w stanie zakupić nowy tylko nie chciałbym wydać kasy w błoto naładowac 5x akumulatorków i biec po kolejny akumulator. Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
psposki
Posty: 59
Rejestracja: wtorek 08 gru 2015, 17:40

Re: redox alpha v2 błąd "input vol err"

Post autor: psposki »

Może zbyt małe natężenie?
Albo akumulator wymaga jakiegoś sygnału (?)

Naskrobane z tapatalka na moto G 2
mich4s4
Posty: 23
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 07:35

Re: redox alpha v2 błąd "input vol err"

Post autor: mich4s4 »

Podłączyłem akumulator pod prostownik nabity jest na maxa..

Podłączam zarówkę.. ledwo swieci

Pytanie czy się zużył czy takie rozładowywanie ładowaniem a następnie ładowanie prostownikiem itd. Niszczy akumulator czy działa na niego jak zwykłe używanie akumulatorków?
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: redox alpha v2 błąd "input vol err"

Post autor: PiotrSz »

mich4s4, chłopie... kup sobie na allegro zasilacz od laptopa za 20zł a nie kombinujesz jak koń pod górę. Masz padakę akumulator i dlatego jest za niskie napięcie zasilania ładowarki...
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: redox alpha v2 błąd "input vol err"

Post autor: Plotek »

PiotrSz pisze:Masz padakę akumulator i dlatego jest za niskie napięcie zasilania ładowarki...
Zapewne tak. Miałem podobną sytuację, kiedy byłem w garażu bez prądu, a dostęp jedynie do starego aku :mrgreen: Poładowałem chwilę i ten sam error. Za mało prądu było w aku.

Kup sobie jak Piotr podpowiada jakiś 12V 6A czy coś podobnego i problem z bani. Ewentualnie przerób zasiłkę jak masz xboxa :-) Mostek dwóch pinów na wtyczce i ogień :mrgreen: - ja tak ładuję.
Ostatnio zmieniony piątek 05 lut 2016, 10:49 przez Plotek, łącznie zmieniany 1 raz.
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
mich4s4
Posty: 23
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 07:35

Re: redox alpha v2 błąd "input vol err"

Post autor: mich4s4 »

PiotrSz, Czytaj uważnie post chłopie.. Mam zasilacz z redoxa oryg. siedząc nad wodą kilka dni gdzie mam go podłączyc? Pytanie brzmiało czy ladujac w ten sposob niszcze akumulator bo jeśli tak bezsensem jest kupic nowy i zepsuć go w 3 miesiace.
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: redox alpha v2 błąd "input vol err"

Post autor: Plotek »

mich4s4 pisze:Pytanie brzmiało czy ladujac w ten sposob niszcze akumulator bo jeśli tak bezsensem jest kupic nowy i zepsuć go w 3 miesiace.
Jeśli nie za mocno go rozładujesz to chyba powinien żyć ;-) Śmierć kliniczna coś ok 10.2V jak się nie mylę.
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
mich4s4
Posty: 23
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 07:35

Re: redox alpha v2 błąd "input vol err"

Post autor: mich4s4 »

Teoretycznie redoxy maja zabezpieczenie że nie ładują do maksymalnego rozładowania akumulatora. Tylko ciekawe jak to wygląda w praktyce. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: redox alpha v2 błąd "input vol err"

Post autor: Plotek »

mich4s4 pisze:Teoretycznie redoxy maja zabezpieczenie że nie ładują do maksymalnego rozładowania akumulatora. Tylko ciekawe jak to wygląda w praktyce. Pozdrawiam
Hmmm.... Sprawdź i pochwal się na forum :mrgreen: Pozdro, wszystkiego dobrego ;-)
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
mich4s4
Posty: 23
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 07:35

Re: redox alpha v2 błąd "input vol err"

Post autor: mich4s4 »

Dzięki :D wzajemnie ;)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: redox alpha v2 błąd "input vol err"

Post autor: Verid »

Miałem dokładnie taki przypadek w zeszłe wakacje. Chciałem być sprytny i żeby nie katować akku w aucie, nabiłem akku rozruchowe ze swojego starego samochodu (w końcu to od cholery pojemności) i wrzuciłem do bagażnika. Jakież było moje zdziwienie jak po naładowaniu 1,5 pakietu 3000mAh ładowarka powiedziała to samo co twoja...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: redox alpha v2 błąd "input vol err"

Post autor: jelcyn »

Bez problemu można naładować prawie tyle Ah w pakiety, ile było Ah w aku zasilającym, a na koniec uruchomić silnik i odjechać. Jeśli jest inaczej to coś jest nie tak.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: redox alpha v2 błąd "input vol err"

Post autor: Verid »

Właśnie dlatego akku poszło na złom w trybie natychmiastowym.
Ten wredny...
mich4s4
Posty: 23
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 07:35

Re: redox alpha v2 błąd "input vol err"

Post autor: mich4s4 »

no wiec wlasnie zakupimy aku i zobaczymy jak bd dzieki wielkie.
Awatar użytkownika
rafraf
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2016, 07:42
Lokalizacja: ok/ Płocka

Re: redox alpha v2 błąd "input vol err"

Post autor: rafraf »

Witam, podłączę się do tego tematu. Zakupiłem ładowarkę Redox Alpha V2 z sensorem temperatury, w związku z tym mam pytania. Przede wszystkim czemu on ma służyć, jak się go stosuje. I drugie pytanie, w jaki sposób go podłączyć. Znaczy wiem że wejście jest z lewej strony tylko jak ma być podpięta wtyczka bo wchodzi w jednej pozycji ale jak się ją obróci to też można podpiąć bez problemu. Czy tymi widocznymi blaszkami we wtyczce powinno być do dołu czy do góry ???
Z góry dziękuję i pozdrawiam...
Rafał
-------------------------------------------
RC 10 BRQ 110, Syma X8HC
ODPOWIEDZ