Anteny bartwaw - mała ewolucja

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: piotr »

Absolutnie nie napisem ,że wziąłeś pieniądze i nie zrobiłeś anten . tylko że nie zrobiłeś anten na które bardzo czekam (cierpliwie prawie rok)
Jestem wyrozumiały i chętnie zapłacę za anteny nawet jeśli nie będą idealne. Ostatnio spostrzegłem ,że nawet zła antena odbiera lepiej niż żadna ( Może przykleić to odkrycie?) Sam zrobiłem obudowę do Twojego prototypu i jest piękna prosta tania i wytrzymała choć nie jest drukowana.
Podsumowując ,odwagi kolego odwagi . będziemy testować .
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: MrOwA »

MacPiston pisze:Wypełniasz formularz i zamówione
Ale gdzie ten formularz?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: MacPiston »

https://docs.google.com/forms/d/1JQstyz ... A/viewform Na wszelki wypadek napisz po wypełnieniu do Bartka czy przyjął zamówienie.
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: bartwaw »

Bardzo proszę przez formularz. Wtedy idzie to w miarę sprawnie.
Formularz wypełniamy manualnie wpisując jakie anteny są potrzebne. Nie zapominamy o rodzaju złącz jakie są potrzebne.
Przypomnę, że na 5.8Ghz nie robię na złączach kątowych.
Nadawcza jest robiona na RG316D. Przewód jest na tyle elastyczny, że się wygnie przy lżejszej "glebie" nie powodując jakiś drastycznych deformacji.
RG316D, po ostrożnym podgrzaniu hotairem lub suszarką można wygiąć:
Obrazek


Jeżeli odbiorcza ma być zagięta, to w takim przypadku zalecam rozważyć antenę w wersji LONG.
Tutaj jak to wygląda:

Obrazek

Na marginesie, te osłonki to tak se wydumałem wersję "demontowalną", by ochronić koniczyny na czas transportu.
Góra ściągana a dolna cześć jedzie na dół.


Aha, wersja LONG anten odbiorczych prezentuje się na mojej makówce tak ;)

Obrazek
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: macgyverek »

Hmm.. z ta osłonką to dobrze, że wyjaśniłeś. Wczoraj się już bawiłem zestawem testowym i jako osłona tylko do transportu w moim przypadku się nie nada. Musiałbyś chyba lepiej spasować dolny dekiel z górnym. Mi się to nie trzyma w kupie. Można użyć jako osłonkę na tzw "zawsze" i skleić.
Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: bartwaw »

Nie, to co sprzedaje i to co dzisiaj pokazałem to calkiem dwie rózne oslony.

Te oslony co masz to na stałe, wersja do sklejenia CA.
Te co dzisiaj pokazałem to wersja na RX demontowalna. Jest troche wieksza, ma dlugi kolnierz. Do odbiorczej średnio by sie sprawdziła. Szczególnie tam gdzie jest istotna waga.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
krysss1981
Posty: 273
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: krysss1981 »

Jak wygląda procedura wyceny anten. Wypełniłem już formularz ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Czy powinienem zrobić coś jeszcze?
Sky Surfer 2-T 2000mm, Turnigy TGY9X + Er9x, FrSky
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: kamilborkowski »

krysss1981, musisz cierpliwie czekać. Bartek niestety ma dużo na głowie i dlatego zaznacza w formularzu, że minimalny czas oczekiwania na realizację to 10 dni roboczych + czas realizacji i wysyłki więc szybko to nie będzie.
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: kaczmarsky »

Od kwietnia br. (około 30 lotów) użytkuję komplet koniczyn na 5.5ghz i mam pewne uwagi. Anteny są wykonane na droższym kablu RG402. Jako że nadajnik video mam zamontowany na leżąco antena była wygięta pod kątem prostym. Niestety w okolicy załamania na kablu antenowym pojawiło się pęknięcie oplotu (ekranu). Co prawda trzyma się na kilku drucikach ale antena kwalifikuje się do wymiany. Wydaje mi się że w antenach nadawczych należy stosować bardziej elastyczne kable. Ponadto przytrafiło mi się kilka gorszych lądowań. W ich wyniku bardzo pokrzywiły się promienniki (listki) w antenie nadawczej. Tu pomyślałbym o zastosowaniu nieco sztywniejszego drutu albo każdą antenę nadawczą standardowo wyposażyłbym w osłonę.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: kamilborkowski »

kaczmarsky, mam to samo w przypadku anteny LONG, którą kilkukrotnie wyginałem w zależności od tego czy miałem ją w goglach czy odbiorniku i niestety oplot pęka. Bartek potwierdził, że ten rodzaj kabla bardzo tego nie lubi, ale można ten oplot zalutować.
Robert79
Posty: 1
Rejestracja: środa 13 kwie 2016, 22:04
Lokalizacja: Londek

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: Robert79 »

Dostałem antenki od pana Bartka. Jak działają tak dobrze jak wyglądają to są świetne. W weekend będę testował to napisze jak wrażenia. Co prawda mam błędy w zamówieniu ale juz napisałem do pana Bartka i czekam na odpowiedź.

Edit. Dostałem odpowiedź od pana Bartka i zachował sie bardzo honorowo. Przeprosił za pomyłki i jeszcze dziś postara się dosłać zamienione pozycje.
Jak dla mnie porządna firma, napewno będę zamawiał w przyszłości.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: marekj »

Coraz bardziej podobają mi się koniczynki od Bartka. Wynik uzyskany na Fox 800 i LawMate na statywie ok 170 cm. Jak widać, jest jeszcze spory zapas.

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 12 cze 2016, 20:56 przez marekj, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: mikun »

marekj nie ma obrazka :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: marekj »

Chyba niewielka strata skoro dopiero teraz ktoś to zauważył ;-), ale poprawiłem link.
Pozdrawiam
Marek
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: Qwerterek1 »

Moim zdaniem, jako iż testowałem juz anteny od obu kolegów znanych z forum z produkcji anten widzę następujące różnice : Bartek robi anteny bardzo precyzyjne co za tym idzie miękkie, podatne na dzwony i wyginania. Wynika to zapewne z materialu do tego urzytego i poddające się naszym niedomaganiom jako operatorów.
Kolega kk (bo to Bartka post :) ) robi anteny precyzyjne ale za to trwalsze i wytrzymalsze na nasze niedoskonałości pilotowania.
Wybór zależy od nas, umiejetnosci i naszych wymagań....
Zablokowany