RSSI z 2,4Ghz

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

RSSI z 2,4Ghz

Post autor: Wojekkk »

Witam.

Z racji ze moj heli jest rozbity zaczalem bawic sie moim odbiornikiem Spectrum AR6200, 6 kanalowym z satelitka i wyciagnalem z niego rssi, narazie jest na kompie ale jak tylko nabiore mocy do napisania softu do procka to bede zapraszal do testów. Mysle ze nada sie do wiekszosci 2.4ghz

Pozdrawiam.

Wojekkk
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

Witam Ponownie.

Własnie ukonczylem pisanie programu.
Układ składa sie z procka Atmega88 kwarcu 24mhz 2 kondensatorow i rezystora, Narazie jest na plytce testowej ale niebawem zrobie malutka plyteczke do niego.

Układ działa nastepujaco, Procesor nasluchuje magistrale SPI ktora komunikuje sie sie uklad odbiorczy z dekoderem w odbiorniku, jak natrafi na adres zapytania rssi zczytuje wartosc i przedstawia ja w 31 stanach napiecia od 0,5 do ok 4,7v poniewaz dane RSSI zawieraja sie w 5 bitach co daje 31 mozliwych stanow.

Zainteresowanych zapraszam do dyskusji.

Pozdro.
Awatar użytkownika
jaco
Posty: 51
Rejestracja: środa 09 mar 2011, 10:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jaco »

Witam
jestem zainteresowany twoim układem i z chęcią bym go wypróbował

pozdrawiam Jacek
Jacek

SkyWalker, GoPro Hero2, Spektrum DX7 + DragonLink, EAGLE TREE SYSTEMS
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

Sprobuje zamknac układ w jeszcze mniejszym procku ale poki co zbobie kilka egzemplazy na medze 88.

Mam pytanie do Kolegi. Jaki masz odbiornik? Jest to jakis model spectruma czy innej firmy? Jesli jest to jakis inny to prosilbym o sprawdzenie czy w odbiorniku siedzi układ CYRF6936? Jest to pierwszy układ od antenek. Jesli jest tam jakis inny układ to prosilbym o odczytanie jaki celem sprawdzenia aresu na jakim jest RSSI.
Pozdro
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

Ooo, super sprawa chętnie sprawdzę u siebie, zadziała to zostanie i jakoś się dogadamy :-) Odbiorniki Assan ale co w nich siedzi to nie mam pojęcia.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
jaco
Posty: 51
Rejestracja: środa 09 mar 2011, 10:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jaco »

odbiorniki które posiadam AR6110 , AR7000 , AR6200 , AR6100
coś takiego znalazłem w sieci
http://www.flytron.com/57-rssi-converte ... ivers.html
Jacek

SkyWalker, GoPro Hero2, Spektrum DX7 + DragonLink, EAGLE TREE SYSTEMS
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

Witam.

To urządzonko z linku jest latwo zrobic gdyz odbiornik poprzez zlacze data/bind wysyła wszystko co nam potrzebne do szczescia. Moj odbiornik niestety jest z niższej połki i to złacze jest głuche stad zrodził sie moj pomysł. Urzadzonko z linku jest niedostepne podobno juz od dluzszego czasu. Jak ukoncze moja hexe to nabede odbiornik ktory ma to zlacze aktywne i uczynie tez takie ustrojstwo. Ma ono jedna mega zalete ze nie cza nic lutowac tylko wpina sie i jest. AR6200 czyli taki jaki mam ma wyjscie tylko bind, 7000 i chyba 6110 ma data i tam podchodzi bez problemu.
ODPOWIEDZ