ZMR/QAV PDB z elektroniką

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
fangel
Posty: 187
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 16:24
Lokalizacja: Gniezno

ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: fangel »

Jako, że nie znoszę bałaganu w kablach, a chcąc nie chcąc składając 250'tkę do takiego zawsze dochodzi postanowiłem jakoś to rozwiązać. Nucleus'y wydały się być idealnym rozwiązaniem ale dostępne są chyba raz na kwartał i schodzą na pniu. Zostaje zrobić coś swojego:

Na tą chwilę najnowsza, gotowa wersja (rev.4):
Obrazek

strona TOP rev1a
Obrazek

strona BOT rev1a
Obrazek

przejściówka dla naze32 rev1a (zmieniona orientacja płytki względem dziobu)
Obrazek
W planach najbliższych przejściówka dla flip32 i innych z goldpinami (niestety nie CC3D).

edit: na prośbę Piotra jest przejście dla CC3D (wysłane do produkcji):
Obrazek

Jak widać PDB rozwiązałem modułowo- do FC wpinamy płytkę redukcyjną i tą płytkę przez złącze X1 wpinamy do PDB (dla naze32 dodatkowo na przejściówce jest złącze dla satelitki z 3V3).

Co jest na płycie:
-BEC 1.5A z filtracją LC, możliwość zasilenia z zewnętrznego BEC'a,
-filtr LC dla toru video,
-bezpośrednie złącze dla miniosd (wiem troszkę zerżnięte z Nucleus'a ale wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie),
-pola lutownicze dla ESC (power + PWM) przy ramionach,
-układ dla RSSI z Frsky (RC),
-czujnik prądu do 80A,
-buzzer,
-czerwone diody LED na ogonie,
-zielone diody LED na dziobie,
-złącze dla GPS.

Aktualnie produkują się dwie sztuki jako prototyp. Jeśli będzie wszystko ok z płytkami to jakby był ktoś zainteresowany chciałbym się podzielić jedną sztuką na beta testy. Dostawa przewidywana jest między 10 a 20 kwietnia + 1 dzień na lutowanie.
Ostatnio zmieniony środa 27 maja 2015, 07:43 przez fangel, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: MacPiston »

Planujesz jakąś większą produkcji? Na razie jeszcze nie mam 250, ale z chęcią bym taką płytkę kupił, bo faktycznie - nucleusy są praktycznie nie do dostania. No i twoja ma więcej funkcji
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: kamilborkowski »

Też ostatnio się skłaniam do tej zmiany ramy na którąś z PDB, więc jestem wstępnie zainteresowany Twoim projektem i pewnie jak rozpoczniesz produkcję to chętnie wezmę jedną sztukę.
Ostatnio zmieniony wtorek 31 mar 2015, 10:25 przez kamilborkowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fangel
Posty: 187
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 16:24
Lokalizacja: Gniezno

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: fangel »

Jeżeli będzie wszystko ok to pewnie zrobię zamówienie na 20 szt (ilość minimalna dla produkcji seryjnej). Jak pisałem wcześniej jedną sztukę oddam do testów.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: PiotrSz »

Osobiście jestem zainteresowany 1szt natomiast jeśli cena będzie atrakcyjna to Olsztyńska ekipa chętna by była na 13szt więc chętnie przygarnął bym jedną szt do testów.
fangel pisze:-pola lutownicze dla ESC (power + PWM) przy ramionach,
czy będzie też pole lutownicze GND które będzie parą dla pola PWM ? Wiem z doświadczenia że brak masy sygnały PWM czasami może powodować problemy.

A może zrobisz tak jak robi overcraft, przedsprzedaż i jeśli będzie dużo osób może uda Ci się zejść z ceną ? Właśnie, jaka będzie planowana cena ?
Awatar użytkownika
fangel
Posty: 187
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 16:24
Lokalizacja: Gniezno

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: fangel »

Jeśli zbiorę 20 szt. to gotowiec (polutowane filtry, BEC, LED'y i czujnik prądu) wyjdzie 110-120zł z przesyłką.

Co do padów masy do PWM- nie planowałem ale masz rację powinny być, może jeszcze uda się poprawić.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: PiotrSz »

Tanio nie będzie, ale przynajmniej będzie. A przy większym zamówieniu w płytkarni jest szansa na obniżenie ceny ?
Awatar użytkownika
fangel
Posty: 187
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 16:24
Lokalizacja: Gniezno

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: fangel »

Jak będziesz chciał golasa to wyjdzie dobrą połowę taniej. Policz, że masz zamontowane LED'y, BEC, filtry i czujnik prądu. Jak policzysz każdą rzecz osobno wyjdzie drożej.
Jest możliwość zejścia z cenami płytek ale nie będzie to drastyczne. Płytki zamawiam w Polsce i tylko w Polsce (wspieramy rynek rodzimy :-) ), może nie jest super tanio ale za to drogi mamy lepsze (buehehehe).
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: PiotrSz »

fangel, spokojnie... ja tyko pytam o możliwość obniżenia kosztów :-P wiem że wszystko kosztuje :-)
Napisz jesz mniej więcej w jakim czasie od momentu zamknięcia listy chętnych będą dostępne płytki. Porozmawiam z chłopakami od nas z ekipy czy nadal wszyscy będą zainteresowani PDB w zaproponowanej przez Ciebie cenie.
Awatar użytkownika
fangel
Posty: 187
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 16:24
Lokalizacja: Gniezno

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: fangel »

Piotr- ja jestem spokojny :-) naświetlałem sprawę. Od zamówienia do dostawy około 14-15 dni + czas dostawy do odbiorcy końcowego (zależy jaką klient wybierze formę przesyłki :-) ). Ale to temat jak na razie przyszłościowy, najpierw prototyp, testy, wrażenia, zmiany i dopiero seria.
Jeśli uda mi się dorwać do praski do złącz JST, ew. zamówić gotowe kabelki to będę miał możliwość zrobienia płytki konwersyjnej do CC3D.
kola1971
Posty: 237
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 20:24
Lokalizacja: Łódź

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: kola1971 »

Świetna sprawa! Może za wcześnie, ale proszę dopisać dla mnie 2 sztuki takiej PDB.
Pozdrawiam - Grzegorz.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: PiotrSz »

fangel pisze:Jeśli uda mi się dorwać do praski do złącz JST, ew. zamówić gotowe kabelki to będę miał możliwość zrobienia płytki konwersyjnej do CC3D.
Fajnie by było bo dużo osób lata na cc3d a u nas ekipie wszyscy. Ilość chętnych by Ci się pewnie zwiększyła.
kola1971
Posty: 237
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 20:24
Lokalizacja: Łódź

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: kola1971 »

Mam pytanie co do przejściówek. Wychodzi na to, że złącze USB kontrolera będzie w środku ramy? Może warto zmienić projekt i zorientować FC trochę inaczej, żeby ułatwić dostęp do portu USB?
Pozdrawiam - Grzegorz.
Awatar użytkownika
fangel
Posty: 187
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 16:24
Lokalizacja: Gniezno

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: fangel »

kola1971 pisze:Mam pytanie co do przejściówek. Wychodzi na to, że złącze USB kontrolera będzie w środku ramy? Może warto zmienić projekt i zorientować FC trochę inaczej, żeby ułatwić dostęp do portu USB?
Technicznie do zrobienia ale pewnie dopiero przy następnym zamówieniu.

edit: udało mi się zmienić jeszcze w tym zamówieniu, USB będzie z lewej strony (po stronie kierowcy :-D).
kola1971
Posty: 237
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 20:24
Lokalizacja: Łódź

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: kola1971 »

fangel pisze:
kola1971 pisze:Mam pytanie co do przejściówek. Wychodzi na to, że złącze USB kontrolera będzie w środku ramy? Może warto zmienić projekt i zorientować FC trochę inaczej, żeby ułatwić dostęp do portu USB?
Technicznie do zrobienia ale pewnie dopiero przy następnym zamówieniu.

edit: udało mi się zmienić jeszcze w tym zamówieniu, USB będzie z lewej strony (po stronie kierowcy :-D).
O super! Myślałem o prawej ale po zastanowieniu masz racje. Ten występ do podłączenia kanałow nadajnika będzie z przodu i schowany w środku ramy. Normalnie mistrzostwo świata! Trzeba zacisnąć zęby i uzbroić sie w cierpliwość.
Pozdrawiam - Grzegorz.
ODPOWIEDZ