Gimbal Zenmuse H3-3D

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

Witam

Jestem tutaj nowy i liczę na wyrozumiałość i pomoc :)
A zatem mam problem, dziś kupiłem phantoma 2 + gimbal Zenmuse H3-3D wszystko ładnie przykręciłem po włączeniu i skalibrowaniu, gimbal z kamerka gopro 4 nie jest w osi poziomej tylko kamerka jest skierowana bardziej ku dołowi niż poziomie.
Powiedzcie mi co trzeba zrobić, żeby kamerka była w poziomie.
Przy włączeniu słuchać jak gimbal pracuje ustawiona niby pion kamerki ale nie ustawia jak by poziomu obrazu z kamerki tylko do razu w dół jest skierowana, a jak biorę sterowanie gimbalem z aparatury to tylko mogę przestawić w minimalnym stopniu góra dół.
dzieki wielkie za pomoc
bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

mam drugi problem :)
bo znalazłem już oprogramowanie ktore podobno mi pomoże w wyważeniu gimbala ale podłączając phantoma do kompa automatycznie mi zrywa połączenie i nie moze zainstalować sterowników urządzenia
co jest grane?
sprawdzane na dwóch komputerach
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: Pietruch »

A masz najnowszy soft wgrany do gimbala?
Skalibrowane wszystko w Asystencie Phantoma i RC, zwłaszcza potencjometr do sterowania gimbalem?
Gimbal działa z Gopro 4, ale powinno się przeprowadzić taką małą modyfikację: https://www.youtube.com/watch?v=AsM2Qf2gW7A
Nie włącza Ci się Wifi? Trzeba uważać z tym guzikiem: https://www.youtube.com/watch?v=P8jplqLcmek
Oprogramowania do gimbala innego niż DJI Phantom 2 Assistant 3.8 nie ma.
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

spróbowałem z monetą 50 gr i nadal to samo nic się nie poprawiło.

z assistanca nie mogę skorzytać bo 2 komputery nie mogą zainstalować sterowników hm
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: Verid »

Masz 4 punkty do sprawdzenia

1) Sprawdź czy płytka mocująca (ta z gumkami od wibroizolacji) jest poziomo. Jeżeli będzie uniesiona w którąkolwiek stronę to gimbal może głupieć przy inicjalizacji bo mu się pozycja gimbala nie zgrywa z pozycja koptera
2) Aktualizacja oprogramowania wszystkiego. Phantoma, gimbala i co tam się nie pojawi w Asystencie
3) Kalibracja aparatury w Asystencie - wszystkich drążków i suwaczków. Brak tego może skutkować właśnie ograniczonym ruchem gimbala na polecenia z nadajnika.
4) Jak nie pomogą powyższe to zaawansowana kalibracja IMU i magnetometru. Gimbal korzysta jednocześnie z danych kontrolera Phantoma jak i własnego czujnika położenia. Jeżeli te 2 rzeczy nie będą zgrane to będą jajca.

Wyważanie sobie daruj - założyłem do H3-2D GoPro2 zamiast 3 które jest dużo cięższe od trójki niż GP3 od GP4 i gimbal sobie poradził bez zająknięcia. Te silniki naprawdę dają radę a dokładając masę na wyważenie skracasz sobie czas lotu.

Jest jeszcze jedna opcja ale to tylko w przypadku gdy kupiłeś używany gimbal i masz podstawy podejrzewać że był bity - rozkalibrował się silnik od osi PITCH
Ten wredny...
bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

wychodzi na to ze wszystkie gumki są na swoim miejscu.
Phantom jak i gimbal jest nowy dziś zakupiony :)

Instalacji na chwilę obecną nie mogę zrobić bo tak jak pisze wyżej kompueter nie chce mi się połączyć z phantomem ponieważ w trakcie instalowania sterowników rozłącza instalacje i pozostaje nie widoczny dla komputera i tym samym dla oprogramowania assistanc
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: Verid »

Co do instalacji - a zainstalowałeś najpierw sterowniki a potem DJI Asystenta? Bo jak postawiłeś tylko Asystenta bez sterów i spróbujesz podłączyć kopter to może nie chcieć działać...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: Pietruch »

Faktycznie 5g skróci lot. :roll:
Może i wytrzymają, ale po co przeciążać silniki, gimbal jest stworzony dla GP 3 i 3+ i ich określonej specyfikacji, gdyby było inaczej zapewne można by tam przymocować nawet telefon.
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

tak i tak robiłem i nic, cały czas komputer nie wykrywa urządzenia, pobieranie jakiś sterowników w trybie online nic nie daje ;(
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: Pietruch »

Może problem jest z micro-USB, coś nie łączy i nie może wykryć sprzętu?
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

tak jak by wykrywa sprzęt bo w komputerze w urządzenia i drukarki jest widoczny sprzęt ale z żółtym wykrzyknikiem co oznacza nie zainstalowane sterowniki kod 28
na drugim komputerze tak samo podłączam i po chwili jest rozłączenie.
kurcze a myślałem ze jutro się nim już po bawię :(
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: Verid »

Pietruch pisze:Może i wytrzymają, ale po co przeciążać silniki, gimbal jest stworzony dla GP 3 i 3+ i ich określonej specyfikacji, gdyby było inaczej zapewne można by tam przymocować nawet telefon.
Gopro2 - 100g
Gopro3 - 75g
Gopro4 - 89g

Przy GP2 silniki nawet nie letnie więc nie wiem jak GP4 ma je niby przeciążyć skoro jest lżejsza.
bilongo pisze:tak jak by wykrywa sprzęt bo w komputerze w urządzenia i drukarki jest widoczny sprzęt ale z żółtym wykrzyknikiem co oznacza nie zainstalowane sterowniki kod 28
A instalowałeś to?

DJI WIN Driver Installer
Ten wredny...
bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

nie, już instaluje zobaczymy
bilongo
Posty: 86
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 18:35

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: bilongo »

i nadal to samo :(
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gimbal Zenmuse H3-3D

Post autor: Pietruch »

Ale chodzi o wyważenie gimbala, to że 4 jest lżejsza tak samo szkodzi jak założenie 2. Jest określona waga przy której gimbal pracuje optymalnie.

Teraz odinstaluj wszystko, wyczyść rejestr kompa i zainstaluj driver, a później Asystenta.
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
ODPOWIEDZ