SWR miarka z mostkiem zamiast sprzęgacza

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: SWR miarka z mostkiem zamiast sprzęgacza

Post autor: Ben »

Zrobiłem na gniazdach SMA i diodzie HSMS-286, też pokazywał za każdym razem co innego. Po tym fakcie wytrawiłem sobie dwa sprzęgacze z laminatu dwustronnego 1,6mm, jeden na 1,2G drugi na 433Mhz i używam ich do tej pory a pomiary są powtarzalne. Poszukaj tutaj kiedyś były dostępne rysunki płytek 1:1.
pozdrawiam
Ben
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: SWR miarka z mostkiem zamiast sprzęgacza

Post autor: farmaceuta »

A no wlasnie...u mnie to nawet tak bylo ze jak juz pokazywalo 2.swr przy 100ohm a 1.04 przy 50ohm na 5645(powtarzalnie) to na kanale jakies 5900 wiecej bylo fali odbitej na obciazeniu 50ohm niz na 100. czyli lipa raczej... najbardziej mi zalezalo wlasnie na 5.8ghz a z tego co wyczytalem to na laminacie nie za bardzo dziala ta czestotliwosc. Ale skoro mowisz ze na 433 dziala to sobie zrobie bo taki link mam.
Dzieki za odpowiedz
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: SWR miarka z mostkiem zamiast sprzęgacza

Post autor: farmaceuta »

A jeszcze takie pytanie mam...czy moglbys w wolnej chwili zmierzyc dlugosc prostych linii dla obu czestotliwosci tak pi razy oko?? To tak zeby sie upewnic bo dla 1.3 gosc podaje dlugosc 49.5mm no a z pliku po wydruku mam jakies 3mm mniej...i jeszcze czy cynowales sciezki czy zostawiles czysta miedz? I czy uzywasz do detekcji tych elementow z linku...
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: SWR miarka z mostkiem zamiast sprzęgacza

Post autor: Ben »

farmaceuta pisze:A jeszcze takie pytanie mam...czy moglbys w wolnej chwili zmierzyc dlugosc prostych linii dla obu czestotliwosci tak pi razy oko?? To tak zeby sie upewnic bo dla 1.3 gosc podaje dlugosc 49.5mm no a z pliku po wydruku mam jakies 3mm mniej...i jeszcze czy cynowales sciezki czy zostawiles czysta miedz? I czy uzywasz do detekcji tych elementow z linku...
Ani Pi ani razy oko - używasz jakiegoś programu Cad'dowskiego? Mogę Ci podesłać pliki ze ścieżkami płytek 1,2G i 433Mhz.

Płytki powinny być wytrawione na laminacie dwustronnym FG4 1,6mm.
pozdrawiam
Ben
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: SWR miarka z mostkiem zamiast sprzęgacza

Post autor: farmaceuta »

Nie nie..zadnych programow, pobralem plik zip z 21 strony watku ktory mi podrzuciles i tam mialem do wyboru jpg,pdf,dxf i po wydruku wymiary rozne.
na 433mhz wogole nie znalazlem pliku.
no jezeli bys mogl mi podeslac to bylbym okrutnie wdzieczny, rozumiem ze ten plik poprostu drukuje i tyle tak czy trzeba przez jakies podejrzane programy przerabiac?
powiedz mi jeszcze jakich elementow uzyles do detektora..
dzieki za odpowiedzi ;-)
swoja droga to znalem ten watek juz wczesniej i nawet probowalem zrobic sprzegacz ten "drutowy" na 5.8ghz gdzie druty wisza ,ale niechcialo za bardzo mierzyc fali padajacej...
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: SWR miarka z mostkiem zamiast sprzęgacza

Post autor: Ben »

Poszło na PW. Wszystkie elementy takie jak w wątku na RC-LAB.
pozdrawiam
Ben
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: SWR miarka z mostkiem zamiast sprzęgacza

Post autor: farmaceuta »

Witam ponownie...dzieki za pliki ale mam problem...teraz wymiary obu sprzegaczy sa prawie szerokosci kartki A4(20cm)...pobralem bez zadnych przerobek chcialem wydrukowac..nie mam pojecia co jest grane...z kolei w innym watku..http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=2&t=7242&start=75.. kolega robil komplety na 1.2/ 2.4/5.8 i z tego co zauwazylem to wykonane byly na pcb 10*10cm z czego sprzegacz na 1.2 mial dlugosc calej plytki czyli 10cm...juz sie pogubilem, na fpvlab podaja wymiar 49.5 dla 1.2ghz...jak to wkoncu z tymi dlugosciami jest? Przepraszam za moja niewiedze.. :-/
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: SWR miarka z mostkiem zamiast sprzęgacza

Post autor: Ben »

Długość sprzęgacza na 1,2Ghz który Ci podesłałem w/g programu DubleCad ma dokładnie 49,5mm.
pozdrawiam
Ben
ODPOWIEDZ