Orange OpenLRS - mały teścik

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

loop pisze:A u mnie openLRS działa z kopyta, plug & play, nic nie trzeba programować, jednak się zastanawiam... jak to się binduje, bo nie bindowałem i działa z odbiornikiem, bindują przed wysłaniem?
Z tego co czytałem to każda para RX/TX ma taki sam kod id i jak kilka osób używa to trzeba przeprogramować, nie binduje sie - wskakuje link automatycznie.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
magneto
Posty: 249
Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 02:41
Lokalizacja: Płock

Post autor: magneto »

a może ktoś napisze manual po polsku do openlrs;jak bindować itd.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

magneto:
Przecież napisano że nie ma bindowania, wszystkie mają na sztywno w sofcie wpisany kod bindujący, i prawdopodobnie jest taki sam we wszystkich egzemplarzach. Więc we dwóch nie da się polatać.
Jak chcesz zmienić, to trzeba sobie zmienić w źródłach softu, po czym skompilować i wgrać programatorem soft do TX i do odbiorników.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

@miś właśnie mu chodzi o taką instrukcję, co niezbędne dokupić, jak zmienić skrypt, jak skompilować, jak wgrać, w co podpiąć czym, które kable i jak podać napięcie :-)
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Po polsku chyba nie znajdziesz.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

a w englishu tez nie widziałem takiego Od A do Z na rcg śledzę temacik ale tez tak wyrywkowo pospisywane...
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Dobra wstawiam tu opis dzisiejszej walki z Orange LRS:
- najpierw zrobiłem dopasowanie sygnałów z konwertera USB RS232 5V na 3.3V, czyli dodałem po rezystorze 1K w sygnały :
1. DTR,
2 .RXD + dioda zenera 2.7V od strony konwertera,
3. TXD + dioda zenera 2.7V (3.3V powinny być) od strony LRS
oraz wstawiłem stabilizator 3.3V.

Z alternatywnych softów wybrałem do testu OpenLRSng
- binduje się , do wyboru kilka trybów linku jakość i telemetria lub zasięg.
- zauważyłem że niebieska dioda w TX zgasła po wgraniu tego softu.
- RX nie wznawiał połączenia np po zasłonięciu anteny ręką - pomagało wypięcie zasilania.
-------
To było by na tyle z testów bo link odmówił posłuszeństwa - nawet nie chciał się zbindować, na początku myślałem że to luty puściły albo poczta uszkodziła coś więcej jak goldpiny, w TX znalazłem zimny lut - poprawiłem wszystkie połączenia moduł RF-Pcb nie pomogło.Potem próby z softem OpenLRS ale bez sukcesów - zmęczony wgrałem spowrotem openlrsng tyle że z inną kombinacją kanałów i inny identyfikator - pomogło ... Zbindował się odbiornik , wychodze sie przejść na hale , ide gdzieś z 50m ,dioda od sygnalizacji obecności pakietów miga serwo lata na teście. Zakrywam antene , link przerywa włacza Failsave, link nie wstaje jak odkrywam antene - wracam , wypinam zasilanie i to samo - nie wstaje link, próbuje zbindować - nic to nie daje....
Jak na złosc pada bateria od nadajnika.
Na dzisiaj koniec testów
===edit===
naładowałem aku, podpinam, binduje , działa, 3 minuty i to samo
przerwa 2minuty. i ta sama sytuacja .
Wychodzi na to że albo gdzieś sie coś nagrzewa i po tych 2 minutach głupieje, jutro zapne programator i sprawdze fusebity.
===edit===
Znalazłem Problem Rozwiązany :D
Suszarka i grzeje odbiornik - link wskakuje....studzi się i zrywa , grzeje i znowu wskakuje :)
Więc warsztat i grzanie hotem - przy okazji poprawiłem luty modułu RF - pomogło

No teraz to działa - uśmiech pełną gęmbą
Test:
Wykręcam antene i ide w drugi koniec mieszkania, jak zatkam moduł ręką to zrywa link- wstaje natychmiast nawet po dłuższej przerwie.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Jakies nowe wiesci?

Narobiliscie mi smaku na orange, a na hk ciagle nie ma wersji pudelkowej :(
Jak myslicie, warto kupic 2 rx'y i przeprogramowac jeden na tx, wyciagnac diode i przycisk czy lepiej poczekac?
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Capo pisze:Jakies nowe wiesci?

Narobiliscie mi smaku na orange, a na hk ciagle nie ma wersji pudelkowej :(
Jak myslicie, warto kupic 2 rx'y i przeprogramowac jeden na tx, wyciagnac diode i przycisk czy lepiej poczekac?
Mój zestaw Orange bangla elegancko - testów w powietrzu nie robiłem bo dziś akurat jak mieliśmy jechać na lotnisko wiało niesamowicie i śnieg padał.

Opłaca się ...10$ zaoszczędzone - różnica tylko taka że musisz w pudełko jakieś upchać najlepiej z ALU'minium i dodać wyprowadzenie na diody zewnętrzne i buzzer i swich.
Wszystko zależy jaki soft wrzucisz bo odmian jest kilka OpenLRS/OpenLRSng itd
W konfiguracji dla TX wybierasz że chcesz mieć RX jako TX - mowa o OpenLRS z Arduino.

Nawet można by sie pokusić o upchanie modułu w radiu - wypadało by wtedy go zaekranować

Zamówiłem nowe anteny - Nagoya-NA-772 na Ebay - zobaczymy różnice.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Rozumiem że RX/TX to ta sama płytka, z dodatkowymi elementami w TX?
Mogę obie płytki dowolnie używać jako TX/RX z OpenLRSng?

Dzięki za wyjaśnienie!

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

RX a TX są wizualnie inne, być może elektrycznie to te same obwody, nie znam się.
Prace nad chińczykiem nie zakończone, planuję naprawić lub kupić następny taki moduł, aby sprawdzić na polu czy jest podatny na zakłócenia i brak filtracji.
Muszę z Artu pogadać, wspominał oglądając pierwsze fotki że swoje egzemplarze sprzeda...

Tymczasem przy okazji chińskich podróbek nie wiem czy zauważyliście jak rozwinął się rynek chinskich smartfonów... Mówimy tu zarówno o podróbkach znanych modeli jak i o rodzimych konstrukcjach. Jedną taką zakupiłem zte v970, dla żony, mnogość akcesoriów w Polsce i dostępne custom romy przekonały mnie.
Cena śmieszna jak za sprzęt o możliwościach smyrfonów ze średniej półki, wykonanie i stabilność działania na dobry + więc jeśli ktoś szuka w tym przedziale czasowym to proponuje się zainteresować :)
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

Marcel a rozdzielczosc Ci nie przeszkadza , sorry nie Tobie a zonie ?
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

O'LRS + NAGOYA 772 :)
ObrazekObrazek
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Adasko pisze:Marcel a rozdzielczosc Ci nie przeszkadza , sorry nie Tobie a zonie ?
A co z tą rozdzielczością jest nie tak?
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

Niska bardzo I obraz kijowy .dlatego juz nie chce chinczyka.te pieniadze za chinczyka lepiej rozlozyc na wyzszy abonament I brac s3 lub NOTE . Ja tak zrobilem I dzis jestem zadowolony z phonow sie tez wyleczylem
ODPOWIEDZ