Orange OpenLRS - mały teścik

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Dzięki CAPO za podpowiedź. Nie wpadłem na to ze można uzwajać Failsave do kontroli zasięgu. Następnym razem zrobię jak sugerujesz :)
A jak znajdę chwilę to wezmę zestaw w jakieś szczere pole (bez przeszkód terenowych i przetestuję zasięg na otwartej przestrzeni).

Dzisiaj zamontowałem zestaw OrangeLRS w moje platformie i wypuściłem ją na spacer do lasu za górką czyli bez kontaktu wzrokowego i duuuuzo drzew :) i niestety po 200m urwał mi się link video więc testy skończyłem dosyć szybko.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Proszę o info jak jest z tym modułem OrangeRX Open LRS 433MHz Transmitter 1W ( JR Compatible), czy pasuje do TGY9x ?. I jeszcze jedno, czy po założeniu do aparatury pojawiają się jakieś niepokojące zjawiska, typu ściemnienie lcd, głupienie apki itp ?.
Pozdrowienia
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Pasuje do Turnigy 9xr bez problemu, w 9x trzeba wyciąć plastik otaczający dolną część pinow.
Na wyświetlaczu anomalii nie zaobserwowałem :)
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Również nie mam anomalii w 9XR na pełnej mocy.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Orange tx 100mW + orange rx, wgrany najnowszy openlrsng. Obie diody na TX nie świecą, serwo luźne czyli brak pwm na wyjściu, a cała reszta działa normalnie. Czy to oznacza problem z ppm na wejściu?


GUI z google chrome, wszystko ładnie działa, analizator widma, konfiguracja tx oraz zdalna rx itd. Bindują się też normalnie. Próbowałem zaznaczać inverted ppm lub/i micro ppm. Kombinowałem też z samym ppm. Puszczałem przez rezystor, ubijałem prkiem do masy, podciągałem do 5V, nic to nie daje.

Soft wgrany do fabrycznych modułów za pomocą kabla com(rs232)<max232>orange. W momencie łączenia linię DTR zwierałem na chwilę do masy i ruszało. Przed kolejną komunikacją trzeba ją dać na chwilę do 3V i znów do masy. Jak sobie poleży i kondensator się rozładuje to starczy tylko do masy. Czasem w TX rusza też bez zwierania, w RX nie.
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Nie przeoczyłeś czegoś? Podczas włączania powinna się zaświecić na chwilę czerwona dioda (potwierdza że jest prąd), potem czeka na PPM - jak jest to świeci się niebieska dioda.
Jeżeli chodzi o PPM w odbiorniku to można go ustawić w konfiguratorze na 5 kanale, na płytce jest to 6 rząd od dołu (1 jest RSSI, potem kanały kolejno)

Radziłbym też uważać z softem 3.5.5 - występuje tam błąd z zawieszaniem się odbiornika po dużej ilości FS - błąd objawia się tym, że raz zawieszony odbiornik w FS zostaje w takim stanie do restartu zasilania! Przetestujcie na sucho w domu na 1mW - ja zostawiam odbiornik na granicy zasięgu (1-2FS na sekunde) na około 5-10 minut. Na sofcie 3.4 nie zauważyłem tego problemu - ten jednak nie działa z konfiguratorem

Taka sytuacja spotkała mnie w zeszłym tygodniu na żywym modelu :) Musiałem czekać (na szczęście tylko 30minut) aż wyładują się pakiety.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Podczas włączania mignie raz czerwona na TX, 2 sekundy przerwy i drugie mignięcie wraz z dwoma bipami.

Czyli wychodzi na to że coś źle po stronie nadawczej. Stawiam na zły ppm, zobaczymy z inną apką...

Z softem lipa mówisz, no to się zobaczy jak to ruszy.
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Tak, w tym trybie nadajnik czeka na PPM - tak też się dzieje kiedy np. przełącznik jest w złej pozycji i aparatura nie wysyła PPM.

Nie u wszystkich lipa, albo niektórym po prostu nie udało się sprowokować takiej sytuacji - mowa o bardzo dużej ilości FS. Zgłosiłem błąd do twórcy OpenLRSng, był już jeden taki przypadek.
Ostatnio zmieniony niedziela 16 mar 2014, 22:46 przez Capo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Jasne, dobra i zła wiadomość. Dobra że pewnie link jest OK, a zła że z tą apką pewnie nie zadziała tak łatwo.
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Nie jest to przypadkiem Spektrum, któryś z modeli powyżej dx6?
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

To jest mx-16s, ta stara 35MHz. Widziałem ten schemat do spektrum z tranzystorem i paroma dwójnikami. Może i tu będzie trzeba coś podobnego zastosować. Brałem ppm z różnych miejsc na płycie apki, z modułu 35MHz. Był normalny ppm, był też odwrócony, były różne poziomy i nic :-(
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

To może spróbuj starego oryginalnego softu OpenLRS? Jest trochę przestarzały porównując do OpenLRSng ale jest stabilny i działa.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Wrzucę go przez GUI od google chrome? Skąd wziąć soft?
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

jelcyn pisze:To jest mx-16s, ta stara 35MHz. Widziałem ten schemat do spektrum z tranzystorem i paroma dwójnikami. Może i tu będzie trzeba coś podobnego zastosować. Brałem ppm z różnych miejsc na płycie apki, z modułu 35MHz. Był normalny ppm, był też odwrócony, były różne poziomy i nic :-(
wyjście ppm podpinasz pod odczep potencjometru 4.7k i do masy, a druga strona do eleresa i działa.
Też na starym graupnerze.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

mzyla, kombinowałem i nie chodzi. Jak dokładnie to ma być? Wykorzystuję 3 nogi potencjometru czy dwie? To nie eleres tylko orange i openlrsng. Na mx-16s Ci to działało?
ODPOWIEDZ