Orange OpenLRS - mały teścik

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

Zdjęcia są z wersji dla Futaby, a do T9x pasuje moduł w standardzie JR...
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

ideatb pisze:Ten OLRS z HK z modułem 1W jest tylko dla JR, na fotkach widac brak gniazda od spodu? Da się toto przerobić pod Turnigy 9X? tzn czy to jedynie kwestia tego gniazda? Wiem ze tu wróżek brak ale może ktoś się orientuje?
Wg. Ciebie Turnigy 9X nie ma gniazda JR? Więc jakie ma?
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Nie wiem jakie gniazdo ma apka JR ale w OLRS 1W nie ma tego gniazda
Obrazek

natomiast w OLRS 100mW jest
Obrazek

i taką 5 pinową wtyczkę na właśnie Turnigy 9x

stąd pytanie czy brak kompatybilności z Turnigy 9x to tylko kwestia gniazda czy czegoś jeszcze.

Ponadto w opisie wersji 100mW jest napisane:
OrangeRx OpenLRS Tx Module (JR/Turnigy compatible)

natomiast w wersji 1W napisane jest:
OrangeRx OpenLRS Tx Module (JR compatible)

Stąd moje wątpliwości
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

Takie samo gniazdo, ale inaczej rozwiązane. Powinno pasować.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Chyba kumam. Czyli olrs w wersji 1W jak i 100mW mają gniazda. Zmylilo mnie zdjęcie z Hk w którym wyglądato tak jak płytka nie miała wlutowanego gniazda.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

Gniazdo jest "za płytką", podobnie jak w wersji dla futaby powyżej albo z prototypie eleres-MAX
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Doszedł do mnie moduł 1W :-D
Pięknie zapakowany , antenka w folii , moduł w piankowej macie.

Po rozkręceniu żucają się w oczy różne jakościowo luty modułu RFM, widziałem gorsze więc nie jest źle , nawet ślady kalafonii i luty się błyszczą pod spodem :mrgreen:

Tak jak mówiłem , ta czarna kostka na płycie to przetwornica DC/DC:
TRACOPOWER - TSR 1-2433 - CONVERTER, DC TO DC, 3.3V, 1A, SIP.

Tranzystor mocy na RFM'ie jest w linii prostej z procesorem pod spodem więc nie za dobrze to wróży na sposób odbierania ciepła z modułu nadawczego.

Wylutuje RFMa zobaczymy co pod spodem, wtedy dam więcej fotek.


Troche Fotek na początek :
ObrazekObrazek
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Przynajmniej nie pożałowali na przetwornicy i dali coś porządnego.
sm210
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 19:14
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: sm210 »

O jakie ładne pudełko dali, mój 100mw był w woreczku strunowym :-/ ale nie o tym.
Czy jest gdzieś instrukcja jak zaprogramować fail safe, nadawać z mniejszą mocą itd.?Chodz o orgynalne oprogramowanie.
Czy wasze orange bez problemy "wchodzi" do T9x? U mnie wygląda to tak że nie chce dojść do zatrzasków i brakuje mu około 5mm.
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Kupiłem w dość mega okazyjnej cenie RX-a. Ogólnie to nie wiem jak stwierdzić w jakim jest stanie.

Posiadam zbindowanego własnego TX-a z RX-em - na nim latam. Chciałbym zbindować również tego nowego RX-a. I teraz nie wiem, czy ma wgrany jakiś soft czy nie ([prawie]darowanemu koniu....). Ogólnie to jak podłącze do regla to serwa się ustawiają w pozycji neutralnej, światełko miga i jest cacy. Nie wiem 2 rzeczy:
1) czy ma jakiś soft, jak to sprawdzić --> co potrzebuję by wgrać
2) jak już jest soft, to jak to zbindować z TX-em?

Dzięki i pozdrawiam !

EDIT: #up musisz wyciąć tą "ochronę na piny" w Apce. Zaraz fotę wrzucę jak to ma wyglądać.
Obrazek
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: oko »

Przyszedł póki co nadajnik 100mW i odbiornik. Co do jakości, to zupełnie nie było dokręcone gniazdo anteny w nadajniku, poza tym póki co bez kłopotów. Nie trzeba szlifować wypustki w gnieździe.

Wgrałem oprogramowanie openlrsng, i teraz pytanie: jak sprawić by był nadawany sygnał ppm-sum i gdzie on się pojawi? Szukam na różnych stronach, ktoś na rcgroups napisał najpierw że próbuje łączyć zworką kanały 7 i 8, i wtedy powinien być na 5-tym, ale nie ma. A potem napisał że problem rozwiązany - ale nie napisał w jaki sposób!
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

A który dokładnie soft wgrałeś? Jak przez najnowszy konfigurator (polecam) to powinieneś w zakładce odbiornika ustawić na kanale 5 PPM.
Ostatnio zmieniony sobota 30 lis 2013, 19:10 przez Capo, łącznie zmieniany 1 raz.
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: oko »

Tak! Tak właśnie trzeba, działa! Wgrywałem to przez ten konfigurator. Co prawda po drodze odbiornik się w ogóle przestał programować, pisał o błędzie weryfikacji przy wgrywaniu do EEPROMu i myślałem że szlag go trafił, ale nagle zadziałało. Zworka 7-8 ma być. Dzięki.
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Ja też miałem podobny problem, zrób tak :

1 - jak masz usbasp to wgraj nowy bootloader - koniecznie wyciągnij zworkę 5V i nie podawaj zasilania przez programator - zasil moduł normalnie, przez aparature/BEC (w arduino jest opcja narzędzia/wypal bootloader)
2 - Podłącz FTDI i wyczyść EEPROM, też przez arduino (zakładka przykłady/eeprom/eeprom_clean)
3 - Włącz konfigurator, i wgraj do obu odpowiedni software (firmware flasher)
4 - Podłącz się do odbiornika i ustaw na 5 kanale PPM, zapisz i wyciągnij zworkę bo jest niepotrzebna.
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: oko »

Mi pomogło wgranie programu nadajnika, a potem znowu odbiornika. Gdy jest błąd weryfikacji, to niekiedy działa, choć oczywiście lepiej by go nie było i dlatego dziękuję za opis. Spróbuję to zrobić z następnym odbiornikiem, jak przyjdzie razem z nadajnikiem 1W, ten niech póki co niech będzie jak jest, skoro w ogóle funkcjonuje.

Czy nadajnik 1W programuje się tak samo jak 100mW? W konfiguratorze nie ma rozróżnienia, a przecież poziom mocy się tam ustawia. Czy to jest ustawienie względem maksymalnej mocy?
ODPOWIEDZ