Simonk 30A wraz z baterią 4S??

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Krzysiu
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 11:16

Simonk 30A wraz z baterią 4S??

Post autor: Krzysiu »

Witam. Jestem początkującym (o ile można tak mnie nazwać) modelarzem. Z racji, iż planuję zbudować swojego pierwszego drona mam do Was kilka pytań.
Dron będzie oparty na ramie reptile x500. Dobrałem do tego wszelkie podzespoły, jednakże mam pewne wątpliwości.

W zestawie zakupiłem 4 silniki EMAX 2213 935kV wraz z ESC Simonk 30A. Link do zestawu podaję tutaj: https://pl.aliexpress.com/item/Emax-MT2 ... 5c0frYNDRk
Wśród wielu innych podzespołów do drona zamówiłem również baterię/akumulator pojemności 6000mAh 4S.

Z czasem oczekując na paczki, natknąłem się na pewną informację, iż zawarte w zestawie ESC Simonk 30A tak naprawdę nie pracują na baterii Li-po 2-4S (jak widnieje na samych ESC), tylko od 2-3S. Czy to prawda? Miał ktoś z Was zestawienie ESC Simonk 30A wraz z baterią 4S? Co radzicie w takiej sytuacji?

Również jestem ciekaw dlaczego producent silników E-max MT2213 do baterii 3S proponuje zawarte również w powyższym zestawie śmigła 1045 a do baterii 4S 8045. Jaka jest różnica i dlaczego?
Będę bardzo wdzięczny za udzielenie wszelkich informacji za które bardzo dziękuję. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie, cześć. :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 cze 2018, 19:26 przez Krzysiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysiu
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 11:16

Re: Simonk 30A wraz z baterią 4S??

Post autor: Krzysiu »

Panowie doradzicie coś?
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Simonk 30A wraz z baterią 4S??

Post autor: attyla »

Pierwsza sprawa to popraw linka do aukcji na aliexpres bo nie działa poprawnie, druga to nazwa SimonK okresla rodzaj oprogramowania w regulatorze obrotów a producentów może być wielu i regulatory mogą być 2-S-3S jak i 2S-4S zależy co producent przewidział tu masz przykład
https://rc-team.pl/regulatory/89544-abc ... -6536.html
jak widac na zdjęciu na koszulce regulatora wyraźnie pisze do jakich pakietów jest przeznaczony.
Mniejsze śmigło przy bateri 4S wynika z faktu że silnik kręci się szybciej i nie dałby rady pracowac poprawnie ze śmigłem 10 cali (zbyt duże obciążenie, spaliłby się)
łukasz
Krzysiu
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 11:16

Re: Simonk 30A wraz z baterią 4S??

Post autor: Krzysiu »

Esc które zawarłeś w linku właśnie posiadam.
Podam Ci je również z strony abc rc: https://abc-rc.pl/ESC-Simonk-30A-2-3S
Jak zauważysz są to te same esc, na koszulce widnieje napis 2-4S lecz w opisie piszą że tak naprawdę nadają się do 2-3S.
Dzięki za wyjaśnienie sprawy ze śmigłami.
skazi
Posty: 1430
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Simonk 30A wraz z baterią 4S??

Post autor: skazi »

Ja nie wiem skąd niektórzy biorą te archaiczne części do budowy w 2018r...
30A ESC ważą teraz ok. 6-8g, tutaj jakieś zabytki 25g. Niech zgadnę, FC to pewnie będzie CC3D? :-)
Lipo wg mnie trochę za duże jak na taką ramę.
Przecież można trochę poczytać przez rozpoczęciem kompletowania części.
Krzysiu
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 11:16

Re: Simonk 30A wraz z baterią 4S??

Post autor: Krzysiu »

FC SP Racing F3, link został poprawiony. Co radzicie mi z tą baterią? Nie będzie problemu z ESC? Nie spalą się itd? Czy lepiej włożyć w to baterię 3S?
ODPOWIEDZ